Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Hades 2 - poradnik do gry

Hades 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Hades 2: Jak pokonać Polifema? Hades 2 poradnik, porady

Pierwszym bossem, z jakim zetkniecie się na powierzchni w Hades 2 jest cyklop Polifem. Na tej stronie opisaliśmy jak pokonać Polifema i jak unikać jego ataków.

Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2024

Gdy już zdobędziecie możliwość bezpiecznego podróżowania po powierzchni, odblokujecie całkowicie nową ścieżkę z nowymi biomami i nowymi bossami. Pierwszym z tych bossów jest cyklop Polifem, który czeka na was na końcu Miasta Efira. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak pokonać cyklopa, unikać jego ataków i jaką strategię obrać podczas walki.

Polifem w pigułce

1 - Hades 2: Jak pokonać Polifema? - Hades 2 - poradnik do gry
 1. Polifem nie sprawi wam dużego problemu jeśli walczycie na dystans, okaże się jednak znacznie bardziej problematyczny dla buildów wręcz.
 2. Wszystkie ataki cyklopa są bardzo przewidywalne i unika się ich bardzo podobnie, lecz unikanie ich wraz z atakowaniem bossa może być skomplikowane - nie spieszcie się i czekajcie na dobrą okazję.
 3. Polifema związać możecie czarem, co spowolni go na kilka sekund.
 4. Walczcie z bossem niespiesznie, a powinniście sobie poradzić - jego ataki zadają wysokie obrażenia, ale łatwo ich uniknąć jeśli nie jesteście zbyt zachłanni z zadawaniem obrażeń.
 5. Pozbywajcie się wrogów i trzymajcie się z dala od owiec, które także mogą was zaatakować.

Ataki Polifema

2 - Hades 2: Jak pokonać Polifema? - Hades 2 - poradnik do gry
 1. Skok - Polifem próbuje na was skoczyć, wyzwalając dużą falę uderzeniową wokół siebie po wylądowaniu. Zejdźcie mu z drogi i albo odejdźcie daleko, albo zróbcie odskok przez falę uderzeniową gdy się do was zbliży.
 2. Cios pięścią - Polifem unosi pięść i wali nią o ziemię, wyzwalając małą, bardzo szybką falę uderzeniową wokół siebie. Odskoczcie od bossa by uniknąć trafienia.
 3. Kopnięcie - Polifem unosi jedną stopę i strzela szybką, wąską falą uderzeniową w waszym kierunku. Zróbcie odskok w bok lub przez falę by jej uniknąć.
 4. Kroki - Polifem zaczyna chodzić, wyzwalając małą falę uderzeniową przy każdym kroku. Próbujcie trzymać się od niego z dala by uniknąć obrażeń.
3 - Hades 2: Jak pokonać Polifema? - Hades 2 - poradnik do gry
 1. Rzut głazem - Polifem traci was z oczu i zaczyna nasłuchiwać. Gdy za bardzo się zbliżycie lub go zaatakujecie, natychmiast rzuca głazem w waszym kierunku, który wywołuje wiele wąskich fal uderzeniowych, ruszających się na wszystkie strony o różnych prędkościach. Bądźcie gotowi na głaz - gdy Polifem nim rzuci, zacznijcie biec sprintem z dala od miejsca uderzenia a potem zróbcie odskok w kierunku głazu by uniknąć fal uderzeniowych.
 2. Chwyt - Polifem unosi ręce gdy się zbliżycie, próbując was pochwycić i pogryźć. Oddalcie się jak najszybciej, sprintem lub odskokiem. Jeśli unikniecie chwytu, Polifem spędzi kilka sekund wściekając się, stając się otwartym na ataki. Jeśli blisko niego znajduje się przeciwnik lub owca, Polifem może złapać ich przez pomyłkę i pożreć.
 3. Trzęsienie ziemi - Polifem wysoko unosi jedną nogę i stąpa o ziemię, wysyłając szeroki łuk wstrząsów w waszym kierunku. Nie zdążycie raczej uciec sprintem - musicie zrobić odskok przez nadciągające wstrząsy.
 4. Posiłki - Polifem staje się na chwilę nietykalny i przyzywa kilku wrogów rzucających wybuchowymi beczkami lub wielu podstawowych przeciwników. Pozbądźcie się ich jak najszybciej, mogą bowiem przeszkadzać w unikaniu ataków cyklopa.
 5. Owce - Podczas walki po arenie przechadzają się owce. Jeśli za bardzo się do nich zbliżycie, zaatakują was - wy z kolei nie możecie ich zranić. Postarajcie się nie podchodzić do nich za blisko i miejcie na uwadze ich położenie.

Jak pokonać Polifema?

Polifem jest najprostszym bossem w grze, choć niekoniecznie najłatwiejszym - Hades 2: Jak pokonać Polifema? - Hades 2 - poradnik do gry

Polifem jest najprostszym bossem w grze, choć niekoniecznie najłatwiejszym. Wszystkie jego ataki są przewidywalne i unika się ich bardzo podobnie (różne rodzaje fal uderzeniowych), ale zadają wysokie obrażenia, walka więc mocno karze was za pomyłki.

Jeśli walczycie z cyklopem na dystans, nie powinien sprawić wam żadnych problemów - będziecie mieli mnóstwo czasu na unikanie jego ataków, sami zaś możecie strzelać w niego z bezpiecznej odległości. Walcząc wręcz będziecie musieli nauczyć się atakować w bezpiecznych momentach - najlepiej tuż po atakach Polifema, kiedy cyklop stoi w miejscu. Możecie także rzucić na niego czar, który spowolni go i uwiąże na chwilę w miejscu, pozwalając wam odetchnąć.

Polifem jest ślepy i może stracić was z oczu, stojąc w miejscu i nasłuchując - Hades 2: Jak pokonać Polifema? - Hades 2 - poradnik do gry

Polifem jest ślepy i może stracić was z oczu, stojąc w miejscu i nasłuchując. Jeśli go zaatakujecie lub zbliżycie się za bardzo, rzuci w was kamieniem lub spróbuje chwycić i pogryźć - bądźcie gotowi na szybki odskok. Uważajcie także na wałęsające się, nietykalne owce, które będą was atakować gdy nadmiernie się zbliżycie.

Gdy już nauczycie się ataków Polifema i zaczniecie rozważnie wykonywać odskoki przez wydawane fale uderzeniowe, a także pozbywać się wrogów, powinniście szybko uporać się z cyklopem - choć jego wysokie obrażenia mogą być nieprzyjemną niespodzianką przy pierwszym podejściu do starcia.