Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Forspoken - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Forspoken - poradnik do gry

Forspoken - poradnik do gry

Uratować Athię Forspoken poradnik to podstawowy przewodnik po grze, porady na start, do walki, rozwoju postaci. Podpowiadamy jak levelować, jak uczyć się nowych zaklęć, tłumaczymy skanowanie, Mana Nodes, Autoloot, The Bellfries. Podajemy wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 3 lutego 2023

Niniejszy poradnik do gry Forspoken jest małym kompendium podstawowej wiedzy na temat tej gry akcji TPP z elementami RPG. Szczegółowe informacje oraz porady zawarte w naszym poradniku pozwolą Wam poznać ważne mechaniki gry, nauczą podstaw walki i przetrwania, a także pomogą w rozwoju postaci.

Forspoken: Zawartość poradnika

Pierwszym rozdziałem niniejszego poradnika jest swego rodzaju przewodnich po podstawach gry Forspoken i rozwoju głównej bohaterki, Alfre. Dowiecie się m.in. w jaki sposób rozwijać postać, jak levelować i jak uczyć się nowych zaklęć. W tym rozdziale podpowiadamy także, jakie są najlepsze umiejętności na start Drugim rozdziałem tego poradnika do gry Forspoken jest FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Na osobnych stronach wyjaśniamy, jak odsłonić mapę świata Athia, jak zdobyć Old Coins i gdzie można ich użyć, a także jak wykonać Spellcraft Challenges.

Nasz poradnik do gry Forspoken zamyka rozdział Aneks, w którym znajdziecie m.in. wykaz sterowania, odpowiedź na pytanie - ile czasu zajmuje przejście gry Forspoken, a także informacje o wersjach językowych i czasie potrzebnym na ukończenie gry Forspoken.

Forspoken: Szybkie porady na start

 1. Skanujcie otoczenie: główna bohaterka gry Forspoken może skanować otoczenie (Cuff Scan), aby oznaczyć interaktywne przedmioty i przeciwników, którzy znajdują się w pobliżu. Korzystajcie z tej umiejętności, aby lepiej orientować się w terenie.
 2. Niewrażliwość przeciwników: niektórzy wrogowie, których spotkacie na swojej drodze, będą odporni na określony rodzaj magii. Gdy tylko zauważycie na ekranie informację o tym, że przeciwnik opiera się atakom, zmieńcie rodzaj magii.
 3. Mana Nodes: w różnych miejscach świata Athia znajdziecie wyrastające z ziemi niskie filary białego światła. Kiedy zauważycie takie zjawisko, zejdźcie ze ścieżki i zbierzcie punkty Many, które przydadzą się do rozwijania umiejętności bohaterki.
 4. Autoloot: w ustawieniach gry Forspoken możecie włączyć auto podnoszenie przedmiotów. Dzięki takiej opcji nie będziecie musieli manualnie podnosić przedmiotów z ziemi lub zbierać przedmiotów do craftingu - wystarczy, że Alfre przebiegnie tuż obok i automatycznie zostaną zebrane.
 5. The Bellfries: w trakcie eksploracji mapy świata gry Forspoken zwracajcie uwagę na wysokie wieże w złotym kolorze. Możecie ich użyć do przeskanowania pobliskiego obszaru, aby odkryć dodatkowe aktywności.

Więcej wskazówek i podpowiedzi możecie znaleźć na osobnej stronie poradnika: Porady na start.

Forspoken: Podstawy

 1. Rozwój postaci: z tej strony dowiecie się, jak przebiega rozwój postaci w grze Forspoken - jak uczyć się nowych zaklęć, jak zbierać manę, jak zwiększać staminę, a także jak zwiększać statystyki Frey.
 2. Najlepsze umiejętności na start: na tej stronie wymieniamy umiejętności polecane na start z dwóch szkół magii - Frey's Magic i Sila's Magic.

Forspoken: FAQ

 1. Jak odsłonić mapę świata?: ta strona wyjaśnia, jak odkrywać mapę świata w grze Forspoken. Dowiecie się, jak odkrywać nowe miejsca i sekrety, a także jak pozbyć się mgły, która początkowo przysłania mapę świata Athia.
 2. Jak zdobyć Old Coins?: z tej strony dowiecie się jak zdobyć i gdzie wymienić jedną z głównych walut w grze Forspoken.
 3. Jak wykonać Spellcraft Challenges?: po przeczytaniu tej strony dowiecie się, jak wykonać Spellcraft Challenges - wyzwania, które umożliwią Wam wzmocnienie umiejętności Frey.

Forspoken: Trofea i platyna

W grze Forspoken możecie odblokować w sumie 54 trofea (w tym platynowe trofeum na PS5). Nasz poradnik trofeowy pomoże Wam zrozumieć wytyczne poszczególnych osiągnięć, a także je odblokować.

Więcej informacji na stronie: Lista wszystkich trofeów.

Forspoken: Wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz.
 2. Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 5500 XT lub lepsza.
 3. DirectX: Wersja 12.
 4. Pamięć: 16 GB RAM.
 5. Miejsce na dysku: 150 GB HDD.
 6. System operacyjny: Windows 10/11 64-bit.

Więcej informacji m.in na temat zalecanych wymagań sprzętowych gry Forspoken na PC znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Forspoken: Długość gry

Ukończenie gry Forspoken po raz pierwszy powinno Wam zająć kilkanaście godzin. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy oprócz przechodzenia głównych zadań zajmiecie się też eksploracją świata gry Forspoken i czy poświęcicie nieco czasu na przechodzenie zadań pobocznych.

Więcej informacji jest na stronie: Długość gry.

Forspoken: Edycje gry

W momencie pisania niniejszego poradnika na rynku dostępne są dwie wersje gry Forspoken:

 1. Edycja standardowa (Standard Edition);
 2. Cyfrowa edycja specjalna (Digital Deluxe Edition);

Opisaliśmy je dokładnie na osobnej stronie poradnika: Edycje gry.

Forspoken: Spolszczenie, polska wersja językowa

W grze Forspoken można włączyć dubbing tylko czterech różnych językach, a napisy przetłumaczono na czternaście języków.

Więcej na ten temat przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Wersje językowe.

Autor Poradnika

Łukasz Telesiński

Łukasz Telesiński

Przed dołączeniem do zespołu poradników GRYOnline.pl (2015 r.), studiował na AWF-ie w Poznaniu, skąd wyszedł z tytułem magistra. Ma 8-letnie doświadczenie w pisaniu poradników do różnych produkcji, a obecnie pracuje także w branży IT, gdzie jest rekruterem technicznym. Pomimo że gra w prawie każdy gatunek, szczególną uwagę skupia na grach MMORPG, RPG, FPS oraz grach sportowych (seria FIFA, Football Manager, wyścigi). Poza graniem lubi gotować (jest fanem kuchni włoskiej), czytać książki (szczególnie fantasy i kryminały), a także aktywnie spędzać czas poza domem, robić zdjęcia i kręcić filmy z podróży.

więcej


Informacje o Forspoken - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 25 stycznia 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.