Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Victoria 3 - poradnik do gry

Victoria 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Victoria 3: Jak zwiększyć poziom życia? Victoria 3 poradnik, porady

Utrzymanie odpowiedniego poziomu zadowolenia obywateli Waszego państwa znacząco wpływa na nastroje społeczne i poparcie dla władzy. Na tej stronie poradnika do gry Victoria 3 podpowiemy Wam, jak zwiększyć poziom życia (Standard of Living) populacji kraju.

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2022

Zadowolone społeczeństwo, które jest w stanie zaspokoić swoje potrzeby, będzie Wam przychylne i przyciągnie więcej ludzi do regionu. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą Wam zwiększyć poziom życia.

Zwiększanie poziomu życia (Standard of Living)

Poziom życia obywateli jest ściśle związany z ich zamożnością (Wealth) - Victoria 3: Jak zwiększyć poziom życia? - Victoria 3 - poradnik do gry

Poziom życia obywateli jest ściśle związany z ich zamożnością (Wealth). Ogólna zasada jest taka, że jeśli konkretna zbiorowość (Pop) jest w stanie zaspokoić wszystkie swoje potrzeby poprzez kupno pożądanych towarów i zostaje jej nadwyżka finansowa, wtedy poziom jej zamożności rośnie.

Aby zwiększyć poziom życia, należy:

  1. Dostosować wynagrodzenia oraz podatki w taki sposób, aby zbiorowość mogła zaspokoić swoje potrzeby.
  2. Umożliwić danym zbiorowościom swobodny dostęp do pożądanych towarów i usług poprzez produkcję wewnątrz państwa oraz import z innych krajów.
Poziomy opodatkowania oraz wynagrodzenia pracowników wojskowych i urzędników administracji państwowej ustalicie w zakładce Budżet (Budget) - Victoria 3: Jak zwiększyć poziom życia? - Victoria 3 - poradnik do gry

Poziomy opodatkowania oraz wynagrodzenia pracowników wojskowych i urzędników administracji państwowej ustalicie w zakładce Budżet (Budget).

Możecie także zwiększyć wynagrodzenia ogólne poprzez dofinansowanie określonych zakładów - Victoria 3: Jak zwiększyć poziom życia? - Victoria 3 - poradnik do gry

Możecie także zwiększyć wynagrodzenia ogólne poprzez dofinansowanie określonych zakładów. W tym celu przejdźcie do sekcji Budynki (Buildings), wybierzcie interesującą Was pozycję i kliknijcie ikonę funta z plusem.

Import konkretnych towarów jest możliwy poprzez otworzenie nowych szlaków handlowych - Victoria 3: Jak zwiększyć poziom życia? - Victoria 3 - poradnik do gry

Import konkretnych towarów jest możliwy poprzez otworzenie nowych szlaków handlowych. Zrobicie to w Obiektywie Handel (Trade Lens) w zakładce Szlaki importowe (Import Trade Routes). Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Jak wyznaczyć szlaki handlowe?

Im zamożniejsza zbiorowość, tym większe będzie miała potrzeby, które coraz trudniej będzie zaspokoić. Bogate społeczeństwo chętniej sięga po towary luksusowe, a te mogą okazać się drogie w imporcie i trudne do wyprodukowania.

Minimalny poziom życia

Każda zbiorowość ma także minimalny poziom życia, jaki jest w stanie zaakceptować, aby funkcjonować w państwie - Victoria 3: Jak zwiększyć poziom życia? - Victoria 3 - poradnik do gry

Każda zbiorowość ma także minimalny poziom życia, jaki jest w stanie zaakceptować, aby funkcjonować w państwie. Informacje na ten temat sprawdzicie najeżdżając kursorem na ikonę kłosa znajdującą się tuż pod kompetencjami.

Minimalny oczekiwany poziom życia (Minimum Expected Standard of Living) zmienia się w zależności od klasy społecznej, współczynnika piśmienności (Literacy), a także opracowanych technologii. Gdy dana zbiorowość nie osiągnie odpowiedniego pułapu, zacznie się radykalizować i otwarcie sprzeciwiać władzy.