Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Songs of Conquest - poradnik do gry

Songs of Conquest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Songs of Conquest: Czy warto używać automatycznej szybkiej bitwy? Songs of Conquest - poradnik, porady

Szybka bitwa pozwala na automatyczne rozegranie starcia w grze Songs of Conquest. Ta strona poradnika dokładniej wyjaśnia jak działa symulacja bitwy oraz czy i kiedy warto korzystać z mechaniki szybkiej bitwy.

Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2024

Gra Songs of Conquest oferuje mechanikę automatycznego zaliczania bitew, dzięki której możecie znacznie szybciej rozgrywać scenariusze. W naszym poradniku podpowiadamy czy szybkie bitwy są opłacalne, czy posiadają istotne wady, a także jak działa symulacja potyczki i czy trzeba ją zawsze zaakceptować.

Jak działa szybka bitwa?

Po tym jak dojdzie do spotkania wrogich sił na ekranie pojawi się ekran przygotowań do bitwy - Songs of Conquest: Czy warto używać automatycznej szybkiej bitwy? - Songs of Conquest - poradnik do gry

Po tym jak dojdzie do spotkania wrogich sił na ekranie pojawi się ekran przygotowań do bitwy. Są na nim 3 główne przyciski:

  1. Wycofaj się - Pozwala on na uniknięcie walki, przy czym nie zawsze jest dostępny. Jego działanie dokładniej opisaliśmy na stronie Jak uciec z pola bitwy?.
  2. Walcz samodzielnie - To główny przycisk, który rozpocznie pełnoprawną bitwę. Zanim się na to zdecydujcie powinniście najpierw sprawdzić i ewentualnie pozmieniać rozmieszczenie Waszych jednostek na polu bitwy.
  3. Szybka bitwa - Funkcja ta pozwala na rozegranie automatycznego starcia, tzn. bez konieczności ładowania ekranu bitwy, wydawania poleceń jednostkom czy wybierania zaklęć. Wszystkim zajmie się SI.
1 - Songs of Conquest: Czy warto używać automatycznej szybkiej bitwy? - Songs of Conquest - poradnik do gry
  1. Kliknięcie na przycisku Szybka bitwy nie powoduje, że zostanie od razu rozegrana. Zamiast tego gra wykona symulację bitwy, która jest całkowicie darmowa.
Po wykonaniu symulacji dowiecie się o przewidywanym rezultacie Szybkiej bitwy - Songs of Conquest: Czy warto używać automatycznej szybkiej bitwy? - Songs of Conquest - poradnik do gry

Po wykonaniu symulacji dowiecie się o przewidywanym rezultacie Szybkiej bitwy. Macie w tym momencie 2 opcje zachowania:

  1. Zaakceptowanie wyniku Szybkiej bitwy - Otrzymacie od razu XP i ewentualne dodatkowe łupy. Po zamknięciu okna pokonany przeciwnik zniknie z mapy.
  2. Przystąpienie do pełnej bitwy (tzn. opcja Walcz samodzielnie) - Możecie w dalszym ciągu rozegrać pełną bitwę i spróbować uzyskać w niej lepszy wynik (tzn. mniej straconych jednostek) od wykonanej symulacji.

Uwaga - Po wybraniu opcji Szybka bitwa nie możecie się już wycofać. Wymieniona wcześniej trzecia opcja z ekranu przygotowań do bitwy w tym kroku będzie już niedostępna.

Zalety i wady automatycznych starć

2 - Songs of Conquest: Czy warto używać automatycznej szybkiej bitwy? - Songs of Conquest - poradnik do gry
  1. Szybkie bitwy mają swoje zalety i najważniejszą z nich jest duża oszczędność czasu. Automatyczne rozegranie pojedynczej bitwy pozwoli Wam średnio zaoszczędzić kilka minut.
  2. Inna ważną zaletą jest to, że za szybkie bitwy otrzymacie identyczne nagrody do pełnoprawnych starć. Wasz bohater może zdobyć tyle samo XP i pozyskać te same łupy od pokonanego wrogiego powiernika. Nie ma więc ryzyka, że poleganie na automatycznych bitwach może spowolnić rozwój Waszych dowódców.
3 - Songs of Conquest: Czy warto używać automatycznej szybkiej bitwy? - Songs of Conquest - poradnik do gry
  1. Szybkie bitwy potwierdzajcie tylko przy prognozowanych mało znaczących stratach. Utrata kilku lub kilkunastu pospolitych jednostek nie osłabi znacząco siły armii Waszego bohatera.
  2. Automatyczna bitwa nie jest wskazana przy dużych ogólnych stratach lub utracie wartościowych jednostek, które będą kosztowne i problematyczne do ponownego zwerbowania. Najlepiej wtedy wybrać ręczną bitwę i zadbać o utrzymanie cennych oddziałów przy życiu.
  3. Koniecznie unikajcie akceptacji przy prognozowanej porażce (przykład na obrazku). Kliknięcie na prawym przycisku oznacza wtedy śmierć bohatera i konieczność jego odrodzenia się - temat ten szerzej opisaliśmy na stronie Jak wskrzesić powiernika?.