Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Among Us - poradnik do gry

Among Us - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Among Us: Crewmate - porady Among Us poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do Among Us przeczytasz o najważniejszych poradach dla graczy, którzy zostali Crewmate oraz co muszą zrobić, aby wygrać rozgrywkę.

Porady - Tips & Tricks

  1. Jeśli boisz się, że zostaniesz zabity jako pierwszy, warto chodzić w grupie osób, najlepiej składającej się z 3 osób. Jest wtedy duża szansa, że nie zostaniesz zabity, ponadto będziesz posiadał alibi z innym graczem, z którym razem chodziłeś. Nie zawsze jednak jest to dobry sposób, gdyż musisz wykonywać zadania, ktoś może cię oskarżyć, że ich nie wykonywałeś chodząc z innymi, ponadto jest mała szansa, że będziesz chodził z grupką Impostorów.
  2. Jeśli widzisz, że ktoś na twoich oczach skorzystał z Vent, zgłoś to od razu i powiedz innym graczom. Z Vent korzystać mogą tylko i wyłącznie Impostorzy.
  3. Korzystaj z kamer, aby zobaczyć pokoje. Możesz zobaczyć tam graczy, którzy chodzą ze sobą, pozwoli ci to powiedzieć na zgromadzeniu, kogo widziałeś, ewentualnie potwierdzić, czy ktoś mówi prawdę lub kłamie.
  4. Korzystaj z Admin, konsola pozwoli ci zobaczyć, ilu graczy znajduje się w danym pokoju. Jeśli zobaczysz, że ktoś znajdując się w jednym pokoju nagle pokonał znaczną odległość i znalazł się w innym, odległym pokoju, oznacza to najprawdopodobniej, że gracz skorzystał z Vent i przetransportował się do innego pomieszczenia. Oczywiście Admin nie mówi ci, kto to zrobił, dlatego gdy widzisz, że ktoś zrobił coś takiego, a co lepsze, nagle zniknie dany gracz, oznacza to, że tam znajduje się ciało. Możesz również bez zgłaszania ciała sprawdzić, kto wychodzi z tamtego pokoju, aby upewnić się kto to był i zgłosić to na następnym spotkaniu.
  5. Gdy twoja postać zginie, stajesz się duchem. Możesz przenikać przez pokoje, aby się szybciej przemieszczać, natomiast żaden z graczy nie widzi twojego ducha. Nie oznacza to jednak, że w tym momencie jesteś bezużyteczny. Jako duch, możesz nadal wykonywać swoje zadania, aby przyczynić się do wygranej swojej drużyny.
  6. Gdy korzystasz z czatu, a twoja postać nie żyje, tekst który tam piszesz, widzą tylko i wyłącznie gracze, którzy nie żyją.

Cel

Crewmates wygrywają rozgrywkę na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dobra dedukcja oraz wyrzucenie wszystkich Impostorów ze statku. Jest to najczęstszy sposób wygranej w Among Us. Drugim celem natomiast jest wykonanie wszystkich zadań przed wybiciem wszystkich Crewmates. Aby tego dokonać, każdy z graczy musi wykonać wszystkie zadania i zapełnić pasek progresu, który znajduje się w lewym górnym rogu.