Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Among Us - poradnik do gry

Among Us - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Among Us: Impostor - porady Among Us poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do Among Us przeczytasz o najważniejszych poradach dla graczy, którzy zostali Impostorem oraz co muszą zrobić, aby wygrać rozgrywkę.

Porady - Tips & Tricks

  1. Staraj się nie zabijać innych graczy na kamerkach, gdyż istnieje duża szansa, że ktoś może zobaczyć tam ciało, lub co gorsze, ciebie zabijającego innego gracza. Gdy widzisz czerwone, migające światło na kamerkach, oznacza to, że ktoś znajduje się w monitoringu i patrzy na was przez kamerki. Dobrym sposobem na zabicie jest zamknięcie drzwi poprzez sabotaż, aby gracz nie mógł wyjść z pokoju, następnie udanie się do Vent, wskoczenie do pokoju z monitoringiem, szybkie zabicie gracza i ucieczka do Vent.
  2. Jako Impostor pamiętaj, że możesz zgłaszać ciała innych graczy, nawet jeśli to ty zabiłeś. Gdy to zrobisz, opisz swoją wersję wydarzeń, co robiłeś, gdzie znalazłeś ciało, czy ktoś był przy tobie, możesz też wrobić w zabójstwo innego gracza, jeśli był naocznym świadkiem zabójstwa, jednak jest to ryzykowne, gdyż inny gracz może mieć alibi.
  3. Nie korzystaj z Vents, gdy widzisz innego gracza w tym samym pomieszczeniu. Jeśli to zrobisz, a gracz cię zauważy, jesteś trupem, gdyż tylko Impostor może korzystać z tych przejść.
  4. Korzystaj z sabotażu, aby utrudnić innym graczom rozgrywkę. Możesz zamykać im drzwi w pomieszczeniach, zakłócać komunikację, wyłączyć światła oraz dostęp do tlenu. Gracze mają na to kilkadziesiąt sekund (w zależności od ustawień serwera) i potrzeba do tego dwóch osób. Impostor może również brać udział w naprawieniu "usterki", jednak jeśli gracze nie naprawią awarii, Impostorzy wygrywają.
  5. W ustawieniach serwera możesz ustawić, z jak dużego dystansu może zabijać Impostor innych graczy. Z reguły grając Impostorem nie musisz być idealnie przy innym graczy, możesz również zabić gracza z niemałej odległości. Jeśli gracz świeci się na czerwono, oznacza to, że możesz go zabić z odległości w jakiej się znajdujesz.
  6. Możesz udawać, że wykonujesz zadania. Jest to dobry sposób, aby przygotować zasadzkę na innego gracza. Pamiętaj jednak, że istnieje kilka zadań, które mogą cię zdradzić, przeczytasz o nich na stronie Tasks - których nie udawać.
  7. Jeśli posiadasz więcej niż jednego Impostora, a właśnie nim jesteś, próbuj współpracować ze swoim drugim Impostorem. Jesteście drużyną, jeśli jeden z was wyleci, szanse na wygranie spadają bardzo mocno. Próbuj bronić swojego towarzysza. Nie rób tego tylko w momencie, w którym ktoś przyłapał na gorącym uczynku drugiego Impostora. W takim wypadku lepiej nawet na niego zagłosować, aby podejrzenia nie spadły na ciebie w następnym głosowaniu.
  8. Jako Impostor, masz o wiele większe bonusy względem Crewmates. Twoje pole widzenia jest znacznie większe niż innych graczy. Możesz korzystać z Vents, aby szybciej przemieszczać się pomiędzy lokacjami.

Cel

Twoim celem jako Impostor jest dążenie do tego, aby jak najszybciej wybić wszystkich Crewmates. Musisz zabijać innych graczy, najlepiej w momencie, w którym nikt cię o to nie podejrzewa oraz jesteś sam na sam z innym graczem. Wygrać jednak możesz nie tylko za pomocą wybicia wszystkich Crewmates.

Impostorzy mają możliwość sabotowania kluczowych punktów na mapie. Jeśli gracze nie naprawią awarii w wyznaczonym czasie, Impostorzy wygrają grę bez konieczności zabijania wszystkich graczy po kolei.