Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mafia Definitive Edition: Poziomy trudności Mafia Definitive Edition poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Mafia Definitive Edition zawiera opis wszystkich dostępnych poziomów trudności. Dowiesz się jakie są dostępne główne poziomy trudności, czym dokładnie cechuje się klasyczny poziom trudności, czy można zmieniać poziom trudności już po rozpoczęciu gry, oraz jakie są dodatkowe ustawienia poziomu trudności (np. symulacyjny model jazdy).

Lista poziomów trudności

W Mafia 1 Remake dostępne są cztery główne poziomy trudności - Mafia Definitive Edition: Poziomy trudności - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W Mafia 1 Remake dostępne są cztery główne poziomy trudności. Są to:

 1. Niski poziom trudności - Easy
 2. Średni poziom trudności - Medium
 3. Wysoki poziom trudności - Hard
 4. Klasyczny poziom trudności - Classic - jest to odpowiednik najwyższego poziomu trudności.

Najważniejsze różnice pomiędzy niskim, średnim oraz wysokim poziomem trudności to:

 1. Poziom umiejętności przeciwników - Im niższy poziom trudności, tym słabiej będą sobie radzili i częściej pudłowali.
 2. Asystent celowania - Na niskim poziomie trudności jest silnie działający asystent, a na normalnym poziomie słabiej działający asystent.
 3. Reakcje policji - Im niższy poziom trudności, tym więcej przestępstw i naruszeń prawa policjanci są w stanie zignorować.
 4. Ograniczony HUD - Dotyczy to wysokiego poziomu trudności. Z ekranu usuwane są niektóre elementy interfejsu użytkownika.

Klasyczny poziom trudności - co to jest?

Klasyczny poziom trudności (Classic) jest przeznaczony dla osób szukających ostatecznego wyzwania i chcących żeby Mafia Definitive Edition oferowała zbliżony poziom trudności do Mafii 1 z 2002 roku. Przechodzenie rimejku po raz pierwszy na tym poziomie trudności może wiązać się z bardzo częstymi zgonami i koniecznością częstego powtarzania wielu scen gry.

Oto najważniejsze cechy klasycznego poziomu trudności:

 1. Przeciwnicy są zabójczo skuteczni - Oznacza to, że bardzo rzadko pudłują oraz że ich ataki zadają spore obrażenia. Przeciwnicy mogą też skuteczniej unikać ataków Tommy'ego.
 2. Policja reaguje na zdecydowaną większość popełnianych przestępstw - Może to być szczególnie uciążliwe podczas podróżowania po mieście. Stróże prawa mogą szybko i skutecznie reagować na ataki na mieszkańców Lost Heaven, kradzieże pojazdów, zderzanie się z innymi pojazdami, a nawet na przekraczanie dozwolonej prędkości i przejeżdżanie przez skrzyżowania na czerwonym świetle.
 3. Policja skuteczniej rozgrywa pościgi - Musisz spodziewać się tego, że nie zdołasz łatwo zgubić radiowozów, oraz że po rozpoczęciu pościgu policja częściej będzie rozstawiała blokady na drodze.
 4. Poważne ograniczenia interfejsu użytkownika - Zapewnia to większy poziom imersji, ale jednocześnie pozbawia gracza elementów ułatwiających m.in. eksplorację świata gry. Na klasycznym poziomie trudności znikają m.in. specjalne znaki drogowe informujące o konieczności wykonania skrętu w inną ulicę.
 5. Przeładowanie broni z nabojami w magazynku doprowadza do ich utraty - Oznacza to po prostu, że zawsze powinieneś decydować się na opróżnienie magazynka zanim podejmiesz decyzję o przeładowaniu broni. W przeciwnym razie niepotrzebnie stracisz trochę amunicji.
 6. Pozostawienie wysokiego poziomu trudności wyścigu. Chodzi tu o główną misję Czysta gra, w której Tommy musi zasiąść za kierownicą sportowej maszyny i wygrać wyścig na torze sąsiadującym z Lost Heaven.
 7. Zmniejszenie wytrzymałości pojazdów. Mogą one zostać znacznie szybciej zniszczone i może się to objawiać trudniejszą jazdą lub koniecznością porzucenia danego środka transportu i znalezienia innego pojazdu.
 8. Mniejsza skuteczność apteczek. Każdorazowe użycie apteczki odnawia mniej punktów zdrowia. Dodatkowo pasek zdrowia może samoczynnie odnowić się jedynie do poziomu 20%.

Czy mogę zmieniać główny poziom trudności?

Tak, jest to jak najbardziej możliwe - Mafia Definitive Edition: Poziomy trudności - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Nie musisz przez cały czas pozostawać przy poziomie trudności, który wybrałeś na początku gry. W zależności od preferencji wybrany wcześniej poziom trudności możesz zwiększyć lub obniżyć i dotyczy to także klasycznego poziomu trudności, który nie jest blokowany.

Poziom trudności możesz zmienić z poziomu menu opcji. Przejdź w tym celu do zakładki Gra (Game) i odszukaj pozycję Poziom trudności (Difficulty).

Ważna uwaga - Z klasycznym poziomem trudności powiązane jest jedno z trofeów gry. Jeśli chcesz zdobyć to osiągnięcie, to nie możesz w żadnym momencie rozgrywki obniżyć poziomu trudności. W przeciwnym razie stracisz szanse na zdobycie trofeum.

Dodatkowe ustawienia poziomu trudności

Niezależnie od wybranego poziomu trudności możesz też zmieniać dodatkowe ustawienia - Mafia Definitive Edition: Poziomy trudności - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Niezależnie od wybranego poziomu trudności możesz też zmieniać dodatkowe ustawienia. Odbywa się to niezależnie od aktualnego poziomu trudności. Ustawienia znajdziesz w menu opcji w zakładkach Sterowanie (Controls) i Gra (Game). Najważniejsze z nich to:

 1. Asystent celowania - Aim Assist - Możesz wybrać czy chcesz korzystać z asystenta ułatwiającego namierzanie przeciwników podczas korzystania z broni palnej. Gra dodatkowo pozwala wybrać siłę działania asystenta celowania, tzn. jak skutecznie celownik będzie przyciągał się do okolicznych przeciwników.
 2. Reakcja policji - Police Response - Wybranie ustawienia Symulacja (Simulation) sprawi, że stróże prawa nie ograniczą się do reagowania na wymiany ognia i ataki na cywilów. Mogą też wyruszać w pościg za Tommym jeśli podczas jazdy przekroczy dozwoloną prędkość, zderzy się z innym pojazdem lub przejedzie przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.
 3. Model jazdy - Driving Mode - Wybranie ustawienia Symulacja (Simulation) sprawi, że pojazdy w grze będą zachowywały się w bardziej realistyczny sposób. Może to oczywiście znacząco utrudnić rozgrywkę i prowadzić do częstszych poślizgów, czy wymuszać wytracanie prędkości z dużym wyprzedzeniem.
 4. Skrzynia biegów - Transmission - Domyślnie wszystkie rodzaje pojazdów mają automatyczną skrzynię biegów. Możesz jednak zmienić to ustawienie i biegi zmieniać ręcznie dzięki wciskaniu odpowiednich klawiszy.
 5. Samouczki - Tutorials - Domyślnie wszystkie samouczki są włączone. Możesz je powyłączać jeśli sterowanie i wszystkie główne mechaniki rozgrywki chcesz odkrywać samemu.