Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Mafia Definitive Edition - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja Mafia Definitive Edition poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Mafia Definitive Edition możesz znaleźć opis przejścia głównej misji 15 - Szczęściarz (You Lucky Bastard). Z naszej solucji dowiesz się m.in. jak podłożyć bombę pod samochodem Sergio, jak zaliczyć pościg za Sergio oraz jak dopaść i zamordować Sergio w porcie.

Dotrzyj do domu Sergio

Tommy jeszcze przed rozpoczęciem grywalnej części misji otrzyma od Vincenzo bombę do podłożenia pod samochodem wrogiego gangstera - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Tommy jeszcze przed rozpoczęciem grywalnej części misji otrzyma od Vincenzo bombę do podłożenia pod samochodem wrogiego gangstera. Wyjdź z baru, wybierz dowolny pojazd i wyrusz w stronę domu Sergio w dzielnicy Oakwood. Tommy zaparkuje samochód po przeciwnej stronie drogi.

Podłóż bombę pod samochodem Sergio

Jak zapewne zauważyłeś po podjeździe domu Sergio kręci się pojedynczy gangster i nie możesz tak po prostu obok niego przejść - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Jak zapewne zauważyłeś po podjeździe domu Sergio kręci się pojedynczy gangster i nie możesz tak po prostu obok niego przejść. Wybierz alejkę na prawo od zaparkowanego auta - pokazuje ją dołączony obrazek. Załącz tu tryb skradania się.

Wdrap się na deski i następnie przejdź przez płot - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Wdrap się na deski i następnie przejdź przez płot. Zakradnij się do drzwi od strony kierowcy. Po wciśnięciu klawisza interakcji Tommy umieści ładunek wybuchowy pod autem. Opuść podjazd tą samą drogą, czyli ponownie wdrapując się na płot i omijając pojedynczego gangstera.

Dotrzyj do budki telefonicznej po przeciwnej stronie drogi i obejrzyj scenkę przerywnikową.

Spotkaj się z Pauliem i Samem

Wsiądź do dowolnego pojazdu (może to być ten sam, którego użyłeś do dotarcia do domu Sergio) i wyrusz do jadalni Giorgis Diner znajdującej się w południowo-wschodnim narożniku Oakwood - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Wsiądź do dowolnego pojazdu (może to być ten sam, którego użyłeś do dotarcia do domu Sergio) i wyrusz do jadalni Giorgi's Diner znajdującej się w południowo-wschodnim narożniku Oakwood. To właśnie w tej lokacji ma przebywać Sergio i nowa cut-scenka ukaże atak na restaurację.

Nie pozwól żeby Sergio uciekł

Wbrew temu co może sugerować tytuł nowego celu misji nie musisz śpieszyć się z eliminowaniem wrogich gangsterów przebywających wewnątrz jadalni - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Wbrew temu co może sugerować tytuł nowego celu misji nie musisz śpieszyć się z eliminowaniem wrogich gangsterów przebywających wewnątrz jadalni. Bezpiecznie ostrzeliwuj ich zza zasłony i nie ryzykuj wychodzenia jak najszybciej na otwartą przestrzeń.

Po zamordowaniu pierwszych przeciwników wyrusz w stronę przejścia prowadzącego do kuchni. Bądź gotowy do pozbycia się kolejnego gangstera. Docelowo musisz dotrzeć do tylnego wyjścia z budynku.

Ścigaj Sergio

W trakcie rozgrywania sceny pościgu Tommy będzie używał motocykla - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W trakcie rozgrywania sceny pościgu Tommy będzie używał motocykla. Nie musisz atakować w żaden sposób pojazdu, którym ucieka Sergio. Skup się wyłącznie na bezbłędnej jeździe, zwłaszcza że każdy wypadek wiąże się z ryzykiem spadnięcia z motocykla i zawalenia pościgu.

Po drodze natrafisz na kilka unikalnych przeszkód, m.in. na ciężarówkę na moście, którą omiń jadąc slalomem, na roboty drogowe oraz na protest (przejedź pomiędzy osobami stojącymi na ulicy). Pościg zakończy się w porcie i zasygnalizuje to nowa cut-scenka.

Doścignij Sergio w porcie

Przed tobą długa przeprawa przez port i tak samo jak w przypadku walk w jadalni nie musisz śpieszyć się z doścignięciem Sergio - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Przed tobą długa przeprawa przez port i tak samo jak w przypadku walk w jadalni nie musisz śpieszyć się z doścignięciem Sergio. Zawsze skupiaj się w pierwszej kolejności na wyeliminowaniu wszystkich okolicznych gangsterów.

Od samego początku pomagaj sobie oczywiście ustawianiem się za różnorakimi zasłonami. Postaraj się też dość szybko odebrać jednemu z zabitych gangsterów jakąś lepszą broń.

1 - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja
W trakcie przechodzenia przez port uważaj na snajperów - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W trakcie przechodzenia przez port uważaj na snajperów. Są oni rozstawieni na wieżach i pierwszego z 3 snajperów pokazaliśmy na powyższych obrazkach. Za każdym razem masz dwa główne warianty zachowania:

  1. Jeśli zdobyłeś karabin, to możesz podjąć próbę zastrzelenia snajpera z dużej odległości.
  2. Jeśli nie masz karabinu, to przebiegaj do kolejnych zasłon. Wychylaj się zza nich tylko na krótkie chwile i dąż do zmniejszenia dystansu do kryjówki snajpera. Pozwoli ci to zastrzelić go z innej broni lub np. podrzucić mu granat czy koktajl Mołotowa.
Oprócz staczania walk w kolejnych częściach portu nie ignoruj mijanych po drodze budynków - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Oprócz staczania walk w kolejnych częściach portu nie ignoruj mijanych po drodze budynków. Nawet jeśli nie ma w nich żadnych przeciwników, to i tak warto do nich zaglądać, bo można w nich odnajdywać punkty pierwszej pomocy oraz skrzynki z amunicją lub przedmiotami do rzucania.

Niektóre walki oferują też możliwość zachodzenia przeciwników od flanki - obserwuj ich rozmieszczenie na mini-mapie i rozglądaj się za zasłonami, które pozwolą bezpiecznie zbliżyć się do nich i zaatakować ich z zaskoczenia.

Po zbliżeniu się do mostu pojawia się doskonała okazja do trafienia w beczki i wysadzenia pojazdów - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Po zbliżeniu się do mostu pojawia się doskonała okazja do trafienia w beczki i wysadzenia pojazdów. Najlepiej wykonać tę czynność po tym jak w okolicy pojawią się nowi wrogowie.

Kawałek dalej zauważysz nowych bandytów nadjeżdżających ciężarówką. Postaraj się ich ostrzelać i zabić zanim wyskoczą z kabiny.

W dalszej fazie przeprawy uważaj na nowych snajperów i skorzystaj koniecznie z okazji do zbadania pokazanego na obrazkach magazynu - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

W dalszej fazie przeprawy uważaj na nowych snajperów i skorzystaj koniecznie z okazji do zbadania pokazanego na obrazkach magazynu. Jest w nim wyjątkowo dużo zapasów - punkt pierwszej pomocy, apteczka i koktajle Mołotowa.

Kontynuuj walki. Możesz ponownie trafić w czerwoną beczkę. Nie zapomnij o unikaniu kolejnego snajpera i o możliwości splądrowania kolejnego bocznego budynku.

Zabezpiecz dziedziniec i znajdź sposób na dostanie się do zajezdni

Docelowo dotrzesz na większy dziedziniec i początkowo otrzymasz cel oczyszczenia go z przeciwników - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Docelowo dotrzesz na większy dziedziniec i początkowo otrzymasz cel oczyszczenia go z przeciwników. Nie śpiesz się i atakuj ich zza dobrych zasłon. Niektórzy gangsterzy mogą próbować zaskoczyć Tommy'ego atakiem od flanki i odpowiednio szybko na to reaguj.

Po oczyszczeniu okolicy udaj się do wieży kontrolnej. Znajdziesz w niej szereg przełączników, ale nie musisz obawiać się rozwiązywania zagadki środowiskowej. Po prostu wciśnij klawisz interakcji. Zwolnisz hamulce i wprawisz w ruch jeden z wagonów, który rozbije wejście do zajezdni.

Zabij Sergio

Skieruj się do wejścia do zajezdni - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Skieruj się do wejścia do zajezdni. Uzupełnij zapasy i zacznij atakować kolejnych "zwykłych" przeciwników. Możesz pomagać sobie koktajlami Mołotowa, ale sam uważaj na wybuchowe niespodzianki podrzucane w stronę Tommy'ego - w razie potrzeby szybko uciekaj w inne miejsce.

Sergio chowa się na przeciwległym końcu zajezdni - Mafia Definitive Edition: Ty szczęściarzu - solucja - Mafia 1 Definitive Edition - poradnik, solucja

Sergio chowa się na przeciwległym końcu zajezdni. Po zbliżeniu się do niego możesz ostrzelać go po tym jak wychyli się zza zasłony lub podrzucić mu koktajl. Gangster wycofa się do pomieszczenia z czerwonymi beczkami i załączy się tam automatycznie cut-scenka z zamordowania go, która zakończy tę misję.