Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fall Guys - poradnik do gry

Fall Guys - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Fall Guys: Porady na start Fall Guys poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do gry Fall Guys znajdziesz zestaw porad na start, które powinny okazać się pomocne w rozpoczęciu przygody z tą produkcją. Nasze podpowiedzi i wskazówki dotyczą m.in. poruszania się postacią i interakcji z innymi graczami.

Jeżeli szukasz podpowiedzi jak wygrywać poszczególne mini-gry w obrębie teleturnieju, to zajrzyj na osobną stronę Główne rodzaje gier w naszym przewodniku.

Kombinacja skok + rzucenie się do przodu pozwala omijać większe przepaście

W grze Fall Guys bardzo często musisz unikać ruchomych przeszkód oraz przeskakiwać nad przepaściami - Fall Guys: Porady na start - Fall Guys - poradnik do gry

W grze Fall Guys bardzo często musisz unikać ruchomych przeszkód oraz przeskakiwać nad przepaściami. Standardowe skoki nie zawsze mogą okazać się wystarczające, ale na szczęście jest doskonały sposób na ich wydłużanie. W trakcie lotu możesz dodatkowo rzucić się do przodu wciskając Kwadrat. Pozwoli to twojej postaci polecieć dalej, przy czym będzie ona potrzebowała chwili żeby pozbierać się z ziemi.

Dalsze skoki przydają się m.in. w grze See Saw, w której często wymagany jest dalszy skok z mocno pochylonej płyty. Generalnie staraj się jednak korzystać z nich we wszystkich tych sytuacjach, w których nie masz pewności, że zwykły skok pozwoli ominąć przepaść lub jakąś ruchomą przeszkodę.

Wcielając się w widza możesz podglądać sztuczki innych graczy

Po tym jak zostaniesz wyeliminowany z teleturnieju nie musisz od razu opuszczać gry - Fall Guys: Porady na start - Fall Guys - poradnik do gry

Po tym jak zostaniesz wyeliminowany z teleturnieju nie musisz od razu opuszczać gry. Możesz pozostać w roli widza, także w kolejnych grach rozgrywanych już bez twojego udziału. Przyciski L1 i R1 pozwalają przełączać się pomiędzy graczami, a prawej gałki analogowej na padzie możesz używać do rozglądania się.

Opcja Spectate przydaje się szczególnie w pierwszych godzinach spędzonych z grą. Obserwuj zachowania najlepszych graczy - możesz nauczyć się np. jak skutecznie omijać przeszkody, gdzie chować się przed innymi graczami, czy jak łatwiej unikać spadania w przepaść.

W niektórych grach nie warto przesadnie śpieszyć się z dotarciem do mety

Mowa tu w szczególności o grach Door Dash i Tip Toe - Fall Guys: Porady na start - Fall Guys - poradnik do gry

Mowa tu w szczególności o grach Door Dash i Tip Toe. W Door Dash pozwalaj na to żeby inni gracze "testowali" dostępne przejścia. Po tym jak jedno z nich zostanie powalone szybko wyrusz w jego stronę, dzięki czemu wyprzedzisz graczy, którzy rozbili się o niezniszczalne drzwi. W Tip Toe staraj się pozostawać blisko graczy sprawdzających stabilność płyt. Testując je samemu będziesz często spadał w przepaść i możesz później nie zdążyć z dobiegnięciem do mety.

W każdym z tych przypadków nie pozostawaj jednak zbytnio z tyłu po to żeby dla odmiany nie stracić na tej taktyce i nie znaleźć się w sytuacji przegapienia kwalifikacji do kolejnej rundy.

W grach drużynowych wskazany jest podział ról

We wszystkich grach drużynowych najlepsze efekty daje podział ról - Fall Guys: Porady na start - Fall Guys - poradnik do gry

We wszystkich grach drużynowych najlepsze efekty daje podział ról. Oto kilka przykładów - w grze Egg Scramble niektórzy gracze powinni pozostawać w pobliżu własnego gniazda i starać się utrudniać próby kradzieży jaj, w grze Fall Ball różni gracze powinni skupiać się na różnych piłkach i dodatkowo dobrze byłoby mieć kogoś z zadaniem obrony bramki, a w grze Rock 'N' Roll jeden lub kilku graczy może wyruszyć do przodu i utrudniać pozostałym drużynom zaliczenie gry.

Jeśli masz możliwość, to graj w grupie ze znajomymi, dzięki czemu będziesz mógł z nimi porozumiewać się i planować taktykę oraz podział ról. Nie jest to niestety możliwe podczas grania z losowymi osobami.

Warto korzystać ze skórek, które nie wyróżniają się na tle innych

W grze Fall Guys można zdobyć wiele zwariowanych strojów i skórek mogących radykalnie zmienić wygląd sterowanej postaci - Fall Guys: Porady na start - Fall Guys - poradnik do gry

W grze Fall Guys można zdobyć wiele zwariowanych strojów i skórek mogących radykalnie zmienić wygląd sterowanej postaci. Pomimo tego, że żaden z tych przedmiotów nie zmienia umiejętności kontrolowanej postaci wybór rzadkiego stroju lub skórki może nieco utrudniać grę. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że będziesz bardziej wyróżniał się na tle innych graczy.

Nietypowy wygląd może szczególnie utrudniać zmagania w trybach Tail Tag czy Jinxed, które dotyczą uciekania innym graczom. Dysponowanie pospolitą skórką / strojem ułatwi ci nieco unikanie wykrycia. Możesz też celowo wybrać jednolitą zwykłą skórkę, która częściowo pozwoli twojej postaci "zlewać się" z różnokolorowymi elementami otoczenia.

Postaraj się dobrze poznać wszystkie gry, bo nie możesz ich wybierać

W Fall Guys nie ma możliwości wyboru kolejnej gry, choć niektóre z nich pojawiają się tylko w określonych momentach teleturnieju (przykładowo gra Hex-A-Gone jest jedną z finałowych gier) - Fall Guys: Porady na start - Fall Guys - poradnik do gry

W Fall Guys nie ma możliwości wyboru kolejnej gry, choć niektóre z nich pojawiają się tylko w określonych momentach teleturnieju (przykładowo gra Hex-A-Gone jest jedną z finałowych gier). Nie ma więc możliwości pomijania tych gier, które nie przypadły ci do gustu, lub w których słabo sobie radzisz.

Staraj się zwiększać stopniowo swoje umiejętności we wszystkich odmianach mini-gier po to żeby któraś z nich nie przeszkadzała ci notorycznie w dobrnięciu do finału. Warto zaznaczyć, że granie ze znajomymi, którzy dobrze sobie radzą, ułatwi ci zaliczanie mini-gier drużynowych. Zmniejszy się dzięki temu ryzyko, że zostaniesz wyeliminowany w takiej właśnie grze z powodu słabo radzących sobie losowych graczy, którzy dobrani zostali do twojej drużyny.