Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

SPIS TREŚCI
Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Xbox Series X|S bez tajemnic Xbox Series X|S poradnik i porady to najlepsze wskazówki, dzięki którym konsola Microsoftu nie będzie miała żadnych tajemnic. Specyfikacja, funkcjonalność, gry i pady - o wszystkim tym dowiesz się z naszej publikacji.

Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2020

Witam w nieoficjalnym poradniku do konsol Microsoft Series X|S. Przygotowaliśmy poradnik, który przedstawia wszystkie kluczowe zagadnienia związane z najnowszą konsolą firmy z Redmond.

W dziale Poradnik do konsoli opracowaliśmy najważniejsze zagadnienia związane z tymi urządzeniami i przygotowaliśmy odpowiedzi na kluczowe pytania. Nasz poradnik jest doskonałym sposobem, na zdobycie związanej z serią urządzeń Xbox Series i na zapoznanie się m.in. z ich szczegółowymi aspektami technicznym. Omówiliśmy specyfikację techniczną konsol, ich podzespoły i oraz moc obliczeniową. Dowiecie się, jaka jest cena Xbox Series X|S, poznacie zestaw złączy konsol oraz pozostałe kluczowe informacje.

Przygotowaliśmy również opis najważniejszych gier, które trafią na konsoli Xbox Series X|S, z omówieniem potencjalnej ekskluzywności i tytułów na start. Odpowiadamy, jak wygląda kwestia kompatybilności wstecznej, czy będzie można grać w gry z Xbox One i 360, uruchomić tytuły z PC albo z platformy Steam.

Osobny rozdział poświęciliśmy zagadnieniu abonamentów oferowanych przez firmę Microsoft: Game Pass oraz All Access. Opisujemy, jakie gry oraz platformy wchodzą w skład oferowanych pakietów, w jakich cenach oraz w jakich wariantach czasowych i płatniczych.

Z kwestii technicznych, w naszym poradniku poruszyliśmy ważne tematy, takie jak: obsługiwane rozdzielczości i częstotliwości odświeżania, wykorzystywane dyski zewnętrzne i wewnętrzne, listę obsługiwanych kontrolerów i padów, kompatybilność z myszkami i klawiaturami, kartami muzycznymi oraz słuchawkami.

W dziale FAQ odpowiadamy na najczęstsze pytania, np. czy Xbox Series X|S może leżeć? Czy konsola Xbox Series S będzie wspierała Ray Tracing w dniu premiery? Czy konsola Xbox Series X|S obsługuje dyski HDD? Czy konsola Xbox Series X|S obsługuje dyski CD Audio?

Garść informacji o Xbox Series X|S

  1. Xbox Series X|S to najnowszą (2020) generacja konsol firmy Microsoft.
  2. Premiera Xbox Series X|S odbyła się 10 listopada 2020.
  3. Aktualnie (listopad 2020) Xbox Series X jest to najwydajniejsza konsola do gier dostępna na rynku (12 TFLOPS).
  4. Konsole Xbox Series X|S posiadają technologię Quick Resume, pozwalającą na wznowienie w przeciągu kilku sekund do 6 gier po sobie.
  5. Na start konsol dostępne będą m.in. gry: Assassin's Creed Valhalla, Call of Duty: Black Ops Cold War, Yakuza: Like a Dragon i Watch Dogs: Legion.
  6. Konsole posiadają wsteczną kompatybilność gier z konsol Xbox 360 i One.
  7. Konsola wspiera rozdzielczość 4K/120fps podczas rozgrywki.
  8. Konsola obsługuje technologię Ray Tracingu.

Autorzy Poradnika

Karol Ryka

Karol Ryka

Przed wstąpieniem do GRYOnline.pl pracował jako konsultant w branży audio, gdzie opowiadał o dźwiękach, których inni nie słyszeli. Ponadto udzielał się jako perkusista w kilku zespołach rockowych, których nazw sam już nie pamięta. Wieczny student - najpierw przeżył rozczarowanie historią, potem zagubił się na administracji, by odnaleźć się wreszcie na dziennikarstwie, na którym kolekcjonuje kolejne tytuły. Do GOL-a trafił w 2018 klasyczną ścieżką newsmena, któremu zaproponowano etat przy poradnikach do gier. Rok później awansował na stanowisko szefa tego zacnego działu, gdzie do dzisiaj wraz z grupą najlepszych autorów stara się pomagać graczom w Polsce i na świecie. Z gier najbardziej lubi produkcje z elementami immersive sim, przez co w nowe „duże” gry zdarza mu się zagrać średnio raz na dwa lat. Ceni sobie też gry indie za mechaniczne innowacje i narracyjną świeżość. Resztki wolnego czasu poświęca fotografii, zwłaszcza kulinarnej i produktowej.

więcej

Grzegorz "Alban3k" Misztal, Łukasz "Qwert" Telesiński


Informacje o Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Ostatnia aktualizacja : 19 maja 2020

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.