Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

SPIS TREŚCI
Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Xbox Series X|S bez tajemnic Xbox Series X|S poradnik i porady to najlepsze wskazówki, dzięki którym konsola Microsoftu nie będzie miała żadnych tajemnic. Specyfikacja, funkcjonalność, gry i pady - o wszystkim tym dowiesz się z naszej publikacji.

Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2020

Witam w nieoficjalnym poradniku do konsol Microsoft Series X|S. Przygotowaliśmy poradnik, który przedstawia wszystkie kluczowe zagadnienia związane z najnowszą konsolą firmy z Redmond.

W dziale Poradnik do konsoli opracowaliśmy najważniejsze zagadnienia związane z tymi urządzeniami i przygotowaliśmy odpowiedzi na kluczowe pytania. Nasz poradnik jest doskonałym sposobem, na zdobycie związanej z serią urządzeń Xbox Series i na zapoznanie się m.in. z ich szczegółowymi aspektami technicznym. Omówiliśmy specyfikację techniczną konsol, ich podzespoły i oraz moc obliczeniową. Dowiecie się, jaka jest cena Xbox Series X|S, poznacie zestaw złączy konsol oraz pozostałe kluczowe informacje.

Przygotowaliśmy również opis najważniejszych gier, które trafią na konsoli Xbox Series X|S, z omówieniem potencjalnej ekskluzywności i tytułów na start. Odpowiadamy, jak wygląda kwestia kompatybilności wstecznej, czy będzie można grać w gry z Xbox One i 360, uruchomić tytuły z PC albo z platformy Steam.

Osobny rozdział poświęciliśmy zagadnieniu abonamentów oferowanych przez firmę Microsoft: Game Pass oraz All Access. Opisujemy, jakie gry oraz platformy wchodzą w skład oferowanych pakietów, w jakich cenach oraz w jakich wariantach czasowych i płatniczych.

Z kwestii technicznych, w naszym poradniku poruszyliśmy ważne tematy, takie jak: obsługiwane rozdzielczości i częstotliwości odświeżania, wykorzystywane dyski zewnętrzne i wewnętrzne, listę obsługiwanych kontrolerów i padów, kompatybilność z myszkami i klawiaturami, kartami muzycznymi oraz słuchawkami.

W dziale FAQ odpowiadamy na najczęstsze pytania, np. czy Xbox Series X|S może leżeć? Czy konsola Xbox Series S będzie wspierała Ray Tracing w dniu premiery? Czy konsola Xbox Series X|S obsługuje dyski HDD? Czy konsola Xbox Series X|S obsługuje dyski CD Audio?

Garść informacji o Xbox Series X|S

  1. Xbox Series X|S to najnowszą (2020) generacja konsol firmy Microsoft.
  2. Premiera Xbox Series X|S odbyła się 10 listopada 2020.
  3. Aktualnie (listopad 2020) Xbox Series X jest to najwydajniejsza konsola do gier dostępna na rynku (12 TFLOPS).
  4. Konsole Xbox Series X|S posiadają technologię Quick Resume, pozwalającą na wznowienie w przeciągu kilku sekund do 6 gier po sobie.
  5. Na start konsol dostępne będą m.in. gry: Assassin's Creed Valhalla, Call of Duty: Black Ops Cold War, Yakuza: Like a Dragon i Watch Dogs: Legion.
  6. Konsole posiadają wsteczną kompatybilność gier z konsol Xbox 360 i One.
  7. Konsola wspiera rozdzielczość 4K/120fps podczas rozgrywki.
  8. Konsola obsługuje technologię Ray Tracingu.

Autorzy Poradnika

Łukasz Telesiński

Łukasz Telesiński

Przed dołączeniem do teamu poradników GRYOnline.pl w 2015 roku, studiował na AWF-ie w Poznaniu, skąd wyszedł z tytułem magistra. Ma 8-letnie doświadczenie w pisaniu poradników do różnych gier, a obecnie pracuje także w branży IT, gdzie jest rekruterem technicznym. Pomimo tego, że gra w prawie każdy gatunek gier, szczególną uwagę skupia na MMORPG, RPG, FPS oraz grach sportowych (seria FIFA, Football Manager, wyścigi). Poza graniem lubi gotować (jest fanem kuchni włoskiej), czytać książki, szczególnie fantasy i kryminały, a także aktywnie spędzać czas poza domem, robić zdjęcia i kręcić filmy z podróży.

więcej

Karol Ryka

Karol Ryka

Przed wstąpieniem do GRYOnline.pl pracował jako konsultant w branży audio, gdzie opowiadał o dźwiękach, których inni nie słyszeli. Ponadto udzielał się jako perkusista w kilku zespołach rockowych, których nazw sam już nie pamięta. Wieczny student - najpierw przeżył rozczarowanie historią, potem zagubił się na administracji, by odnaleźć się wreszcie na dziennikarstwie, na którym kolekcjonuje kolejne tytuły. Do GOL-a trafił w 2018 klasyczną ścieżką newsmena, któremu zaproponowano etat przy poradnikach do gier. Rok później awansował na stanowisko szefa tego zacnego działu, gdzie do dzisiaj wraz z grupą najlepszych autorów stara się pomagać graczom w Polsce i na świecie. Z gier najbardziej lubi produkcje z elementami immersive sim, przez co w nowe „duże” gry zdarza mu się zagrać średnio raz na dwa lat. Ceni sobie też gry indie za mechaniczne innowacje i narracyjną świeżość. Resztki wolnego czasu poświęca fotografii, zwłaszcza kulinarnej i produktowej.

więcej

Grzegorz "Alban3k" Misztal


Informacje o Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Ostatnia aktualizacja : 19 maja 2020

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.