Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry

Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry

Z kamerą wśród zwierząt ACNH poradnik, solucja to najlepsze porady na start oraz do zwiększania liczby gwiazdek wyspy, eksploracji, Nook Miles, rozbudowy domu, zarabiania bellsów i zdobywania surowców. Opisujemy wszystkie postaci, aktualizację 2.0 oraz DLC Happy Home Paradise.

Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2021

Przeglądasz właśnie poradnik do Animal Crossing New Horizons - gry, która 20 marca 2020 roku ukazała się na konsoli Nintendo Switch. To nowa odsłona serii towarzyszącej kolejnym konsolom japońskiej korporacji już niemal dwadzieścia lat. W ACNH tworzymy swojego bohatera lub bohaterkę, a następnie wyruszamy na opuszczoną wyspę. Naszym zadaniem będzie jej rozbudowa, udział w życiu społecznym mieszkańców, meblowanie naszego domu, a także łapanie nowych gatunków ryb czy owadów. A to wszystko w uroczej stylistyce - ostrej i dopracowanej w najmniejszym detalu. Jak nigdy do tej pory w historii serii.

W poradniku znajdziesz rady dotyczące rozgrywki, a także omówienie najważniejszych zagadnień związanych z grą. Tłumaczymy jak najlepiej rozpocząć przygodę z rozbudową wyspy, skąd brać surowce, jak łapać rzadkie ryby czy najskuteczniej zarabiać pieniądze. Omówiliśmy również niuanse sterowania.

Choć do Animal Crossing nie da się stworzyć typowej solucji, bo fabuła jest w niej pretekstowa, to przygotowaliśmy masę odpowiedzi na najważniejsze pytania, które przychodziły nam do głowy w czasie grania.

W naszym poradniku zawarliśmy również informację o pre-orderach gry na Nintendo Switch - w tym i nowych wariantach konsol. Z tekstu dowiesz się także, jak działa kooperacja w grze, skąd brać nowe meble i stroje, a także... jak przekroczyć rzekę!

Witajcie na rajskiej wyspie! - Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry
Witajcie na rajskiej wyspie!

11 porad na start

 1. nie spiesz się, Animal Crossing to gra, w którą lepiej grać powoli;
 2. potrząsaj drzewami (podejdź i naciśnij A) - czasem wypadają z nich meble oraz przydatne do craftingu gałęzie; możesz to robić wielokrotnie;
 3. na początku zbieraj wszystko, co zobaczysz, bo przyda Ci się to później;
 4. nie sprzedawaj (zwłaszcza na początku) zasobów takich jak kamień, patyki, drewno czy pierwsze okazy złapanych ryb lub owadów;
 5. szybko zastąp początkowy namiot domem, bo dzięki temu będziesz mieć co meblować, a także otrzymasz dostęp do bardzo przydatnego magazynu;
 6. jeśli czegoś nie widzisz, zmień kąt ustawienia kamery (prawa gałka);
 7. rozmawiaj codziennie ze wszystkimi mieszkańcami wyspy (a rozmawiając, naciskaj przycisk B zamiast A - dzięki temu tekst pojawi się szybciej);
 8. codziennie zwiedzaj całą wyspę, żeby nie przegapić niczego (np. butelek z listem w środku czy skamielin);
 9. szybko wybuduj sklep, dzięki czemu zyskasz dostęp do nowych przedmiotów i narzędzi;
 10. szybko wybuduj muzeum - w ten sposób zdobędziesz przydatne narzędzia, a także będziesz móc zacząć wypełniać muzeum okazami;
 11. zbieraj Nook Miles i wyprawiaj się na inne wyspy, gdzie zdobędziesz potrzebne zasoby.

Data premiery i pre-order

Animal Crossing ukazało się na Nintendo Switch 20 marca 2020 roku. Grę można odpalić zarówno na podstawowej wersji konsoli, jaki na Nintendo Lite.

Oczywiście, jeśli odpalicie ACNH na klasycznej wersji Switcha, to będziecie mogli grać zarówno na TV, jak i w trybie handheldowym.

Grę można zakupić w formie pre-orderu zarówno w wersji pudełkowej w sklepach z grami, jak i w formie digitalowaj w eShopie. Tytuł kosztuje ok. 60 euro (240 zł).

Animal Crossing możesz kupić też w bundle'u wraz ze specjalną wersją konsoli. Przygotowana na premierę gry wersja sprzętu różni się od innych tylko kolorami i tematycznymi nadrukami. Jeśli zdecydujecie się na bundle konsoli z grą, to Animal Crossing w tym zestawie będzie dostępne w formie digitalowej, czyli bez pudełka i kartridża.

Nie ma co ukrywać: ta wersja konsoli jest ŚLICZNA <3 - Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry
Nie ma co ukrywać: ta wersja konsoli jest ŚLICZNA <3

Długość gry

Serię Animal Crossing cechuje otwarty typ rozgrywki w stylu np. The Sims, a to oznacza brak typowego końca gry. Fabuła, choć obecna i prowadząca do miłego finału, jest mocno pretekstowa. Zabawa w AC polega dowiem na udziale w życiu naszej wioski, kolekcjonowaniu ryb czy owadów, tworzeniu nowych przedmiotów, meblowaniu domu czy udziale w regularnie odbywających się festiwalach, za które nagradzani jesteśmy nowymi strojami czy meblami.

Łapanie motyli to ostatnio moja ulubiona aktywność na zabicie wolnego czasu. - Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry
Łapanie motyli to ostatnio moja ulubiona aktywność na zabicie wolnego czasu.

Trudno więc powiedzieć, ile zajmuje przejście Animal Crossing New Horizons - najwięksi fani serii spędzą przy tej odsłonie pewnie z setki godzin na przestrzeni kolejnych lat. Żeby poznać większość tego, co oferuje gra, trzeba w niej spędzić co najmniej 50 godzin i to na przestrzeni co najmniej min. dwóch tygodni.

System dobowy

Animal Crossing należy do niewielkiej grupy gier, w których wirtualna pora dnia odpowiada tej, jaka jest w rzeczywistości - za naszymi oknami. Jeśli więc będziemy grali tylko wieczorami, to zobaczymy naszą wioskę tylko w świetle księżyca. To samo dotyczy pór roku, które zmieniają się tak, jak zwykłe pory roku. Żeby zobaczyć, jak wygląda jesień w naszej wiosce, musimy poczekać do... jesieni.

Te realistyczne systemy (dobowy oraz pór roku) mają ogromne znaczenie dla rozgrywki. Niektórych gatunków ryb czy owadów nie złapiemy np. w środku dnia, a inne występują tylko zimą. Jeśli więc chcemy poznać wszystkie sekrety Animal Crossing New Horizons, to musimy wracać do gry regularnie - przez cały rok.

W nocy złapiesz inne owady czy ryby niż w dzień. - Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry
W nocy złapiesz inne owady czy ryby niż w dzień.

Cykl dobowy ma również znaczenie, kiedy rozbudowujemy nasz dom czy inne placówki na wyspie. Jeśli dowiemy się, że jutro coś będzie gotowe - to znaczy, że wydarzy się to następnego dnia w rzeczywistości. Na nic nie zda się włożenie w grę kolejnych godzin - trzeba po prostu poczekać do rana.

Tryby gry

W Animal Crossing New Horizons możemy bawić się samemu lub też z innymi graczami. W grę wchodzi zarówno kanapowy coop, gdzie maksymalnie czterech graczy bawi się na jednym ekranie. Możemy też odwiedzać wyspy naszych znajomych za pośrednictwem internetu - wtedy nawet osiem osób może bawić się razem.

W praktyce zabawa w Animal Crossing polega na rozwoju swojej wyspy, więc nawet jeśli będziemy od czasu do czasu odwiedzać znajomych czy grać z rodziną, to w praktyce większość czasu i tak spędzimy u siebie, grając samemu.

Co robimy w grze?

Animal Crossing to gra, w której sami decydujemy, co chcemy osiągnąć. Możemy skupić się na zbieraniu mebli i projektowaniu najpiękniejszych wnętrz, jakie tylko przyjdą nam go głowy. Albo poświęcimy się kolekcjonowaniu różnych gatunków ryb i owadów, które będziemy oddawać do muzeum. Nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w ogrodnika naszej wyspy i pielęgnować rośliny, sadzić nowe drzewa czy rabatki.

W praktyce najczęściej będziemy po prostu robić raz jedno, a raz drugie. Ważne jest jednak to, że nigdzie nie musimy się spieszyć. Nic nas nie goni. To my decydujemy, co chcemy zrobić, więc jeśli po prostu macie ochotę bawić się sadzeniem kwiatków - to róbcie to. Tom Nook i jego zlecenia poczekają.

Jeśli zobaczysz sowę lub żółtego ptaszka siedzącego na tablicy ogłoszeń na głównym placu, to znaczy, że pojawiło się nowe ogłoszenie - Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry

Co oznacza ptak siedzący na tablicy z ogłoszeniami?

Jeśli zobaczysz sowę lub żółtego ptaszka siedzącego na tablicy ogłoszeń na głównym placu, to znaczy, że pojawiło się nowe ogłoszenie. To może być informacja o urodzinach jednego z mieszkańców czy na temat nadchodzącego turnieju rybackiego. Warto sprawdzić!

Podstawy

Na początek przygotowaliśmy kilka rozdziałów teoretycznych, które pomogą wam odnaleźć się w świecie Animal Crossing. Dowiecie się z nich m.in. jak należy grać w New Horizons, czym są waluty (bells oraz Nook Miles) w grze, czy na czym polega crafting.

 1. Porady dla początkujących
 2. Sterowanie
 3. Na czym polega crafting
 4. Jak działa Nook Miles?
 5. Co można robić w Animal Crossing?

FAQ

Kolejny rozdział poradnika Animal Crossing to zbiór najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących gry. Dowiecie się z niego, jak najlepiej zarabiać, co warto robić, a czego nie warto, jak złapać tarantulę, czy skąd brać skamieliny.

 1. Jak złapać tarantulę?
 2. Jak pokonać rzekę?
 3. Jak najlepiej zarabiać?
 4. Czego nie sprzedawać?
 5. Jak zestrzelić prezent?
 6. Jak ściąć drzewo?

Autorzy Poradnika

Adam Zechenter

Adam Zechenter

W GRYOnline.pl pojawił się w 2014 roku jako specjalista od gier mobilnych i free-to-play. Potem przez wiele lat prowadził publicystykę, a od 2018 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Obecnie szefuje działowi wideo i prowadzi podcast GRYOnline.pl. Studiował filologię klasyczną i historię (gdzie został szefem Koła Naukowego); wcześniej stworzył fanowską stronę o Tolkienie. Uwielbia gry akcji, RPG-i, strzelanki i strategie. Kiedyś kochał Baldur’s Gate 1 i 2, dziś najczęściej zagrywa się na PS5 i od myszki woli pada. Najwięcej godzin (bo blisko 2000) nabił w World of Tanks. Miłośnik książek i historii, czasami grywa w squasha, stara się też nie jeść mięsa.

więcej

Julia Dragović

Julia Dragović

Studiowała filozofię i kierunki filologiczne. Pisanie trenowała, rzeźbiąc setki prac zaliczeniowych. Dziennikarka GRYOnline od 2019 roku. Zaczynała w newsroomie, by ostatecznie osiąść w dziale publicystyki jako felietonistka i recenzentka, a wkrótce również jako etatowa redaktorka działu poradników i anglojęzycznego Gamepressure. Gra od kiedy pamięta, we wszystko oprócz strzelanek i RTS-ów. Kociara, simsiara, betoniara. Kiedy nie czyści map ze znajdziek i nie gra w symulatory wszystkiego, strategie ekonomiczne, RPG-i (papierowe też) oraz romantyczne indyki, lata z aparatem po polskich i zagranicznych miastach w poszukiwaniu brutalistycznej architektury i postkomunistycznych reliktów.

więcej


Informacje o Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 32, ilustracje: 70 .

Update 2.0

Ostatnia aktualizacja : 10 listopada 2021, odwiedź Update 2.0

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 20 marca 2020, odwiedź Poradnik do gry

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Animal Crossing New Horizons - poradnik do gry