Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry

Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry

Kamehameha! Poradnik do Dragon Ball Z Kakarot to bogaty zbiór wiedzy o tej grze RPG. Odnajdziesz w nim zarówno opis podstawowych mechanik rozgrywki oraz porady na start, jak też odpowiedzi na frapujące pytania i wskazówki, jak zdobyć poszczególne osiągnięcia.

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2020

Poradnik do gry Dragon Ball Z Kakarot to potężne kompendium wiedzy, które ułatwi ci ukończenie gry i pozwoli odkryć wszystkie sekrety w grze. Początkowe rozdziały poradnika obejmują opis podstaw i zawierają opis najważniejszych mechanik w grze. Dowiesz się jak wygląda rozwój postaci, jak dobierać odpowiednie umiejętności, eksplorować mapę, poszukiwać dodatkowych aktywności, czy pozyskiwać doświadczenie. Oczywiście nie zabrakło rozdziału dedykowanego walce w grze. Zapoznasz się również ze sterowaniem, opisem interfejsu, czy przeczytasz o wymaganiach sprzętowych w grze. W poradniku nie zabrakło również działu z trofeami/osiągnięciami, które zostały przedstawione tak, by ułatwić zdobycie platynowego trofeum.

Wraz z naszym poradnikiem, zawędrujesz przez znane ci krainy i obszary z Dragon Ball, takie jak ziemia, planeta Namek, planeta Kaio, czy Hyberbolic Timechamber. Dowiesz się, jak wygląda system eksploracji/poruszania się po świecie gry, poczytasz o możliwych do wykonania aktywnościach dodatkowych (jazda samochodem, polowanie, łowienie ryb, treningi), czy zapoznasz się z dostępnymi do kierowania postaciami. W grze, oprócz Son Goku wcielisz się m.in. w Gohana, Vegetę, Trunksa i resztę Z fighterów. Ważnym elementem gry jest również branie w przeróżnych minigrach: polowaniu na dinozaury, łowienie ryb, pozyskiwanie materiałów itp. Wszystko co najważniejsze odnajdziesz w naszym przewodniku do gry.

W poradniku znajdziesz również solucje, jak ukończyć wszystkie misje główne w grze. Opisaliśmy co trudniejsze walki z bossami takimi jak: Raditz, Vegeta, Frieza, Ginyu Force, C-17, C-18, Cell, Dabura, Majin Buu itp. Cenne porady pozwolą ci pokonać wrogów, wymaksować postacie i z powodzeniem ukończyć przygodę.

Na kolejnych rozdziałach poradnika dowiesz się również, jak odnajdywać Z Orbsy i D medale, które pomogą ci rozwinąć specjalne umiejętności bohaterów. Opisaliśmy również misje poboczne, które choć często bardzo humorystyczne - pozwalają dodatkowo wzmocnić bohaterów i zdobyć cenne emblematy (soul emblems), które pozwolą wymaksować community boardy, które z kolei dadzą potężne pasywne umiejętności bohaterom. Z naszym poradnikiem nie ominie cię żadna dodatkowa zawartość i w 100% ukończysz grę, widząc wszystko co ma do zaoferowania.

Finalne rozdziały poradnika zawierają kompleksowy dział FAQ, który odpowiada na kluczowe pytania związane z grą. Dowiesz się, jak używać Fast Travel w grze, jak odblokować najpotężniejsze umiejętności w grze, jak dotrzeć do ukrytych bossów, które zdolności są najlepsze dla poszczególnych postaci, jak skolekcjonować smocze kule (możesz z ich pomocą przyzwać potężnych wrogów) i wiele, wiele innych zagadnień.

Dragon Ball Z Kakarot zabiera nas w podróż do świata wykreowanego na potrzeby serialowego pierwowzoru. Głównym bohaterem tej produkcji jest tytułowy Kakarot, znany lepiej jako Goku - przedstawiciel wojowniczej rasy Saiyan, który wraz z innymi nieustraszonymi herosami broni Ziemi przed wszelkiej maści złoczyńcami. Fani mają okazję nie tylko raz jeszcze prześledzić jego losy, prowadząc go przez najważniejsze wydarzenia znane z telewizyjnej serii, lecz także poznać nieznane dotąd wątki z jego życia, a tym samym - uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

W Dragon Ball Z: Kakarot akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja została podzielona na etapy, a na każdym z nich otrzymujemy do dyspozycji rozległe terytorium, które możemy przemierzać na piechotę lub w powietrzu. Każde z nich odzwierciedla przy tym lokację znaną z serialu, a dostęp do kolejnych odblokowujemy w miarę postępów. Jak przystało na grę opartą na serii Dragon Ball Z, ważną rolę odgrywają tu starcia z przeciwnikami, wśród których prym wiodą będące motorem opowieści pojedynki z bossami. System walki jest zręcznościowy i przywodzi na myśl klasyczne bijatyki. Goku i jego oponenci walczą w zwarciu lub na odległość (wyprowadzając energetyczne ataki), na ziemi i w powietrzu, siejąc dookoła niewyobrażalny chaos.

Jak długie jest Dragon Ball Z: Kakarot?

Jak się okazuje, Dragon Ball Z: Kakarot jest obszerną grą RPG, z bardzo dużą ilością zawartości. Według twórców, samo ukończenie gry zajmie ok. 35-40 godzin. Jeśli w pełni chcemy ukończyć grę, wykonać misje poboczne, stawić czoło opcjonalnym rywalom - czeka na nas 80-100 godzin rozgrywki.

Dragon Ball Z: Kakarot Pre-Order Bonus

W skład Pre-Orderu wchodzi m - Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry

W skład Pre-Orderu wchodzi m.in.:

 1. Wczesny dostęp do spotkania z postacią Bonyu - nową postacią w Dragon Ball, która należała kiedyś do Ginyu Force.
 2. Dodatkowy sub-quest - "A Competitive Party with Friends".
 3. Przedmiot do gotowania, który zwiększy siłę ataku i punkty zdrowia.

Dragon Ball Z: Kakarot różnice w edycjach gry

Cena za zestaw: 199 - Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry

Collector's Edition, najbogatszy wariant:

 1. Figurka Goku + Gohan na chmurce, tuż obok wielkiego dinozaura.
 2. Artbook gry.
 3. Steelbook.
 4. Pełna wersja gry.

Cena za zestaw: 199.95 $. Komplet dostępny tylko dla posiadaczy Xboxa One / Playstation 4. Na Pc, możliwy jest zakup tylko wersji digital.

1 - Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry

Deluxe Edition:

 1. Pełna wersja gry
 2. Season Pass
 3. Music compilation pack, z 11 znanymi utworami anime DBZ
 4. Bonusowy przedmiot do gotowania
Ta wersja gry zawiera identyczne bonusy co poprzedni zestaw z pewną różnicą - Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry

Ultimate Edition:

Ta wersja gry zawiera identyczne bonusy co poprzedni zestaw z pewną różnicą. W Dragon Ball Z: Kakarot, możesz poruszać się po świecie latając, używając chmurki Nimbus, czy jeżdżąc samochodem. Po zakupie Ultimate Edition, będziesz mógł również poruszać się za pomocą kłody, którą twoja postać ciśnie w niebo. Jest to ikoniczny ruch, wykonany przez Tao Pai Pai (w polskiej wersji Kryminator).

Co oznacza Kakarot w tytule gry?

Kakarot, to oryginalne imię Son Goku (polski Songo), które zostało mu nadane na jego rodzinnej planecie. Goku jest z pochodzenia saiyanem i zarówno Raditz, jak i Vegeta używają jego prawdziwego imienia, gdy rozmawiają z nim. Tytuł gry jest więc pewnym hołdem dla postaci, która jest doskonale znana każdemu widzowi anime.

Czy Dragon Ball: Z Kakarot jest trudną grą?

DBZ: Kakarot to action rpg, w którym dominującą rolę odgrywa walka z kolejnymi wrogami. Jak w podobnych tytułach tego typu, dużą rolę odgrywa grind i rozwój umiejętności naszej drużyny. Stąd, poziom trudności często można dostawać do naszych preferencji - jeśli niektóre walki są za trudne, możemy zrobić przerwę od wątku głównego i porobić misje poboczne, czy pogrindować na słabszych wrogach. Dzięki temu, szybko wzmocnimy naszą postać i walki będą znacznie łatwiejsze.

Jaką historię opowiada DBZ: Kakarot?

W grze doświadczysz całej historii znanej z anime Dragon Ball Z. Czeka cię więc starcie z Vegetą/Nappą, lot na Namek, gdzie spotkasz Ginyu Force i Friezę, później stoczysz walkę z Androidami i Cellem, a ostatecznie zmierzysz się z Czarownikiem Babidi, Daburą i Majin Buu. Co ciekawe, w grze ma się znaleźć trochę dodatkowych wątków, które mają uzupełnić materiał źródłowy anime.

Kim mogę kierować w grze Dragon Ball Z: Kakarot?

Choć w tytule jest imię Son Goku, to wcale nie jest on jedyną postacią, którą kierujemy w grze. W różnych momentach wątku głównego, przyjdzie nam pokierować innymi Z Fighters. Wcielimy się więc w rolę Vegety, Trunksa, Gohana, Piccolo, Gotenksa, Vegetto itp. Co więcej, wiele postaci pobocznych będzie nam asystowało w walce, a w świecie gry spotkamy wszystkie kultowe postacie z anime, takie jak Bulma, Chi-Chi, Mr. Satan, Videl i wiele innych.

Porady na start

 1. Pilnuj własnego zdrowia - używaj przedmiotów leczniczych!
 2. Wykonuj misje poboczne - dają ci dodatkowe doświadczenie, co więcej nie możesz do nich później wrócić! (co ma ulec zmianie w przyszłych DLC).
 3. Dbaj o swoje finanse - w wolnej chwili poluj, łów ryby!
 4. Zbieraj Kule Z - Smok może spełnić twoje życzenia. Smocze kule pozwalają m.in. zdobyć pokaźną ilość Zeni (30000 po wypowiedzeniu życzenia), czy wskrzesić poległych wrogów.
 5. Inwestuj w leczące produkty - Pamiętaj m.in. o Senzu Beans
 6. Zwracaj uwagę na zachowanie swoich wrogów - Przeciwnicy często w walce wykonują różne ciosy, pozycje, czy wypowiadają kwestie przed specjalnymi atakami, miej to na uwadze i kontruj ciosy.
 7. Rozwijaj swoje superataki - wiele ciosów odblokowuje się wraz z postępami fabularnymi, nie zapomnij jednak brać udział w treningach i kupować ulepszenia.
 8. Sprzedawaj niepotrzebne rzeczy - podczas gry znajdziesz mnóstwo przedmiotów. Wiele z nich jest bezużytecznych - sprzedaj je!
 9. Odpoczywaj przy ogniskach - masz mało zdrowia, czeka cię trudna walka, marzy ci się smaczny posiłek? Skorzystaj z ogniska!
 10. Trenuj swoją postać - ulepszaj swoje ataki specjalne, co bardzo ułatwi walki fabularne.
 11. Dbaj o wskaźnik Ki podczas walki - ładuj się w trakcie pojedynku by m.in. podtrzymać transformację i mieć energię na ataki KI.

Podstawy

Ten dział naszego poradnika stanowi opis najważniejszych mechanizmów związanych z rozgrywką. Odnajdziesz tu poradnik i opis najważniejszych zagadnień związanych z Dragon Ball Z Kakarot.

 1. Porady na start
 2. System walki
 3. Odblokowywanie nowych technik
 4. Eksploracja i walka z przeciwnikami
 5. Polowanie i łowienie
 6. Rozwój postaci
 7. Gotowanie i jedzenie posiłków
 8. Zapisywanie gry
 9. Społeczność
 10. Smocze kule
 11. Mapa
 12. Kule Z
 13. Przedmioty

Aneks

Kilka słów o podstawowych zagadnieniach. Omówienie sterowania, osiągnieć (trofea) do odblokowania, czy wymagania sprzętowe.

FAQ

Najważniejsze pytania związane z grą. W tym dziale odpowiadamy na nurtujące kwestie i podpowiadamy jak rozwiązać dany problem.

 • Jak odnieść natychmiastowe zwycięstwo?
 • Jak uniknąć walki?
 • Jak szybko lvlować?
 • Jak zdobywać dużo gotówki? (Zeni)

Opis przejścia

Poświęciliśmy sporo miejsca na opis przejścia, który m.in. przedstawia opis walk z najważniejszymi przeciwnikami w grze i solucję misji.

Zatrzymaj saiyańską inwazję:

 • Odcinek 1: Trochę życia, Spotkanie po wiekach, Międzygalaktyczny najeźdźca, Prawdziwa tożsamość tajemniczego wojownika
 • Odcinek 2: Podążaj za Raditzem!, Bijatyka z Raditzem
 • Odcinek 3: Praca Króla Jamy, Ocalały Gohan, Strażnik Gohana, Podstawy przetrwania
 • Odcinek 4: Program ćwiczeń Piccolo!, Wagary Gohana!, Wolność!, Spryt Son Gohana
 • Odcinek 5: Zbliża się ostateczne starcie, Najdłuższe trzy godziny
 • Odcinek 6: Przyjaciele w potrzebie, Wściekły Son Goku, Na pole bitwy
 • Odcinek 7: Ruch Oporu, Przerywnik

Zły Imperator Frizer:

 • Odcinek 1: Międzyplanetarne przygotowania, Komitet powitalny, Vegeta vs Kivi, Kryjówka na Namek
 • Odcinek 2: Zamieszanie na Namek, Operacja "Na ratunek Dendiemu"!, Przebiegły Vegeta
 • Odcinek 3: Starcie z Zamboą, Poszukiwanie smoczych kul, Szał Vegety, Walka smoczych kul
 • Odcinek 4: Uśpiona moc Son Gohana, Przerażający Specjalny Oddział Mleckora, Gurt pragnie sławy
 • Odcinek 5: Przybycie Son Goku, Testowanie efektów treningu, Walka z kapitanem Mleckorem
 • Odcinek 6: Wszystkie smocze kule, Magiczne Słowa, Przerażający Imperator, Piccolo na ratunek!, Straszna nowa forma
 • Odcinek 7: Ostateczna forma Imperatora, Powrót Son Goku
 • Odcinek 8: Przebudzony gniew, Legendarny Super Saiyanin

Nadchodzi terror Androidów:

 • Odcinek 1 : Frizer kontratakuje, Tajemniczy młodzieniec, Tożsamość młodzieńca
 • Odcinek 2 : Za przyszłość, Frustracja Vegety, Wariactwo z prawem jazdy, Wojna u bram, Sala treningowa zaprasza!
 • Odcinek 3 : Pamiętny dzień, Atak androidów
 • Odcinek 4 : Gambit Androida nr 20, Prawdziwa tożsamość Androida nr 20, 17,18 i... 16?!, Cisza przed burzą, Zagrożenie na horyzoncie, Kolejny wehikuł czasu?!
 • Odcinek 5: Wszechmogący i Piccolo, Spotkanie z tajemniczym potworem, Kryjówka szalonego naukowca, Ambicje Cella, Ojcowie i Synowie, Komnata Ducha i Czasu
 • Odcinek 6 : Niespodziewany gość, Poświęcenie Ten Shinhana
 • Odcinek 7: Iskierka nadziei, Wejście Super Vegety
 • Odcinek 8: Zaczął się koszmar, Chwila pewności, Ulotna normalność, Następca Wszechmogącego
 • Odcinek 9 : Straszliwy turniej Cella, Son Gohan wyzwolony, Małe demony, duże kłopoty
 • Odcinek 10 : Nowe granice Gohana, Kamehameha ojciec-syn!, Przerywnik

Odrodzenie Okrutnego Buu:

 • Odcinek 1: Szkolne dni, Nowe spotkania, Dobre wieści, Przygotowania dla Son Goku
 • Odcinek 2: Czas na turniej!, Zaczął się Turniej Sztuk Walki!, Pościg, Na Teren Wroga
 • Odcinek 3: Władca Królestwa Demonów, Echa Zła
 • Odcinek 4: Wskrzeszenie Okrutnego Buu, Duma Vegety, Planowanie kolejnego ruchu, Legendarny Miecz Z, Gra na czas, Świat Kaioshinów
 • Odcinek 5: Fuzja!, Gustowne spóźnienie,
 • Odcinek 6: Dalej Son Gohan Dalej!, Krzta nadziei
 • Odcinek 7: Działanie Potary, Złowrogi smog, Czyste zło
 • Odcinek 8: Najdłuższa minuta Vegety, Koniec

Misje poboczne

W tym rozdziale poradnika odnajdziesz spis i solucję wszystkich misji pobocznych w grze.

Minimalne wymagania sprzętowe DBZ Kakarot

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD Phenom II X6 1100T 3.3 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 7950
 5. Wymagane miejsce na dysku: 36 GB
 6. Pamięć karty graficznej: 2 GB

Autorzy Poradnika

Grzegorz Misztal, Natalia Fras


Informacje o Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 148, ilustracje: 651 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 17 stycznia 2020, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 17 stycznia 2020, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Dragon Ball Z Kakarot - poradnik do gry