Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Football Manager 2020 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Football Manager 2020 - poradnik do gry

Football Manager 2020 - poradnik do gry

Poprowadź swoją drużynę do zwycięstwa Poradnik do Football Manager 2020 to kompendium wiedzy o tej grze. Dla początkujących przygotowaliśmy opis pierwszych kroków w trybie kariery oraz porady ogólne. Dla doświadczonych graczy poruszamy szereg trudniejszych tematów (scouting, transfery itp.).

Niniejszy poradnik do gry Football Manager 2020 w szczegółowy sposób omawia najistotniejsze funkcje gry i pomaga w poznaniu jej podstaw. Pierwszy rozdział poradnika do FM 20 zawiera listę pierwszych kroków, które należy wykonać, aby należycie przygotować własną drużynę do pierwszego ważnego meczu. W kolejnym rozdziale poradnika do gry Football Manager 2020, Gracz znajdzie szereg porad ogólnych. Nasze tipsy na pewno ułatwią Ci rozpoczęcie kariery Managera i przyczynią się do lepszego funkcjonowania Twojego klubu. W trzecim rozdziale umieszczono wszelkie potrzebne informacje związane z pracą Managera, jak: wybór odpowiedniej formacji, pierwsze taktyki, treningi, transfery, kontrakty, współpraca z zespołem asystentów i wiele innych istotnych zagadnień. Po przeczytaniu kolejnych rozdziałów niniejszego poradnika, Gracz dowie się, jak przygotować własny zespół do meczu ligowego i jak poprowadzić go na boisku. W ostatnim rozdziale zawarto informacje na temat oficjalnych wymagań sprzętowych gry Football Manager 2020.

Porady i tipsy na start

 1. W poradniku do gry Football Manager 2020 dużo miejsca poświęciliśmy opisowi porad i tipsów dla początkujących Graczy. Wśród dużej liczby porad znalazły się opisy tak istotnych kwestii, jak głębia składu, delegacja zadań, rynek transferowy oraz podpisywanie kontraktów. Jeśli masz trudności z zarządzaniem klubem, ten rozdział może być dla Ciebie prawdziwą skarbnicą wiedzy.
 2. Taktyka - niniejsza strona poradnika do gry Football Manager 2020 nauczy Cię przede wszystkim, jaka formacja będzie najlepsza dla Twojej drużyny, jak rozstawić zawodników oraz jak wydawać im polecenia.
 3. Transfery - w trakcie zabawy w FM 20 będziesz musiał odwiedzać rynek transferowy, aby zdobyć nowych zawodników do swojego klubu. Po przeczytaniu tej strony dowiesz się, jak negocjować kontrakty, sprzedawać, wypożyczać lub kupować zawodników.
 4. Scouting - Drużyna Scoutów bezustannie wyszukuje dla Ciebie potencjalne cele transferowe i przygotowuje szczegółowe raporty na temat Twoich kolejnych rywali. Niniejsza strona poradnika do gry FM 20 nauczy Cię, jakich Scoutów wybrać do swojego klubu, jak zlecać zadania Scoutom oraz w jaki sposób przeszukiwać bazę danych.
 5. Fundusze - w tym rozdziale znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, które ułatwią Ci zarządzanie klubowymi pieniędzmi. Jeśli nie wiesz w jaki sposób obniżyć wydatki - ten rozdział jest dla Ciebie.
 6. Przygotowania do meczu - rozgrywanie meczy w grze FM 20 i śledzenie postępów piłkarzy to bardzo emocjonujące chwile. Sprawdź, jak należy przygotować się do meczu, aby maksymalnie zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Wymagania sprzętowe Football Manager 2020

 1. System operacyjny - Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit
 2. Procesor - Intel Pentium 4 2.2 GHz / AMD Athlon 64 2.2 GHz
 3. Pamięć - 2 GB RAM
 4. Karta graficzna - 256 MB GeForce 9600M / Radeon HD 3650 lub lepsza
 5. Miejsce na dysku - 7 GB

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Odpowiadamy na podstawowe pytania dotyczące Football Manager 2020 - czy Football Manager 2020 jest grą trudną, czy można zaktualizować składy i herby lub w jaki sposób wgrać do FM 20 zdjęcia piłkarzy i pracowników.

Czy Football Manager 2020 to trudna gra?

Tak, FM 20 jest gra trudną - szczególnie przy pierwszym kontakcie z grą. Na początku może być ciężko połapać się w gąszczu tabelek, statystyk, wykresów i raportów, ale z czasem wszystkie niezbędne czynności będziesz wykonywał intuicyjnie. Na szczęście, w grze Football Manager 2020 można większą część zadań delegować zespołowi asystentów - jest to szczególnie przydatna opcja dla początkujących Graczy i warto z niej skorzystać.

Czy mogę zaktualizować składy i herby w grze Football Manager 2020?

FM 20 cierpi z powodu braków licencyjnych, ale można to szybko naprawić i cieszyć się prawdziwymi nazwami klubów, piłkarzy i realnymi herbami w grze. Cała procedura nie jest skomplikowana i została opisana w niniejszym poradniku.

Czy do gry Football Manager 2020 można wgrać zdjęcia piłkarzy i pracowników?

Tak, do gry FM 20 można wgrać tzw. facepack z wszystkimi wizerunkami piłkarzy i pracowników klubowych. Paczkę można pobrać z Internetu - więcej informacji na ten temat znajdziesz na odpowiedniej stronie niniejszego poradnika.

Czy gra Football Manager 2020 ma polepszoną grafikę?

Trudno oczekiwać fajerwerków graficznych w grze Football Manager 2020, ale w najnowszej odsłonie serii w znacznym stopniu polepszono modele piłkarzy i menadżera. Lepiej wygląda także tłum na stadionie.

Czy Football Manager 2020 posiada kodeks postępowania?

Tak! W grze FM 20 można ustalić kodeks postępowania - masz możliwość ustalenia kar za poszczególne przewinienia, jak np. za opuszczenie treningu lub za otrzymanie czerwonej kartki.

Poradnik do gry Football Manager 2020 zawiera:

 1. Opis pierwszych kroków w karierze Managera
 2. Porady ogólne dotyczące rozgrywki
 3. Porady dotyczące zarządzania klubem
 4. Porady dotyczące układania taktyk
 5. Porady odnośnie do delegowania zadań i zarządzania zespołem asystentów
 6. Informacje na temat układania treningów i ustawiania meczów sparingowych
 7. Tipsy dotyczące Scoutingu
 8. Porady dotyczące rynku transferowego - kupowania, wypożyczanie i sprzedawania zawodników
 9. Istotne informacje, jak właściwie przygotować drużynę do ważnego meczu
 10. Porady związane z prowadzeniem drużyny w trakcie spotkania
 11. Wymagania sprzętowe

Informacje o Football Manager 2020 - poradnik do gry

Autor : Łukasz Qwert Telesiński

Poradnik zawiera : strony: 25, ilustracje: 46 .

Kariera Managera - Pierwsze kroki

Ostatnia aktualizacja : 14 listopada 2019, odwiedź Kariera Managera - Pierwsze kroki

Podstawy

Ostatnia aktualizacja : 14 listopada 2019, odwiedź Podstawy

Jak zarządzać klubem w grze

Ostatnia aktualizacja : 14 listopada 2019, odwiedź Jak zarządzać klubem w grze

Aneks

Ostatnia aktualizacja : 14 listopada 2019, odwiedź Aneks

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Football Manager 2020 - poradnik do gry