Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Satisfactory - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Satisfactory - poradnik do gry

Satisfactory - poradnik do gry

Poradnik dla początkujących. Poradnik do Satisfactory to zbiór 10 rozbudowanych porad, które pomogą ci odnaleźć się w grze na samym początku rozgrywki. Nasze porady na start pomogą w budowaniu fabryk, wydobywaniu surowców czy eksploracji świata. Dowiesz się też, gdzie stawiać bazę.

Poniższy poradnik zawiera 10 praktycznych rad do gry Satisfactory, który pomoże zapoznać się z wszystkimi podstawowymi elementami rozgrywki. Satisfactory to nietypowa gra o wydobyciu surowców oraz budowaniu fabryki na nieznanej planecie. Twoim zadaniem jest pozyskanie jak największej ilości surowców oraz produktów, które musisz wysłać na orbitę. Do tego celu musisz nie tylko poznać planetę, która cię otacza, ale również nauczyć się jak najlepiej korzystać z dostępnych środków. W poradniku znajdziesz różne przydatne porady odnośnie najważniejszych aspektów gry.

Początki - w tym rozdziale, dowiesz się kilku praktycznych porad, przydatnych podczas pierwszej rozgrywki. Jakie przedmioty i surowce zbierać w pierwszej kolejności? Jak szukać i wydobywać rude żelaza? Jak się leczyć i walczyć z przeciwnikami.

Wroga fauna i flora - planeta na której się znajdujesz, posiada bardzo nieprzyjemne środowisko, z którym będziesz musiał prędzej czy później się zmierzyć, aby rozbudować swoją fabrykę. W tej części poradnika, dowiesz się więcej o najczęstszych zagrożeniach, jakie możesz spotkać.

Miejsce pod bazę - szybko przekonasz się, że wybór odpowiedniej lokacji pod bazę, ma duże znaczenie. Wybranie odpowiedniej lokacji, może pomóc ci w rozbudowie twojej bazy.

Wydobycie surowców - jeden z ważniejszych elementów gry. Wydobywanie surowców jest filarem rozgrywki, ponieważ wszystkie przedmioty oraz produkty mogą być stworzone z konkretnych surowców. W tym rozdziale dowiesz się więcej o wydobyciu surowców.

Linie produkcyjne - to element przy którym spędzisz najwięcej czasu oraz jest główną osią zabawy. Dowiesz się jak zbudować proste i zaawansowane linie produkcyjne, które pomogą ci w produkcji różnych towarów. Automatyzując pracy twojej fabryki jest esencją gry.

Energia Elektryczna - prawie każdy obiekt w grze działa dzięki energii elektrycznej. Oprócz rozbudowy sieci energetycznej, dowiesz się jak naprawić pracę generatorów i przywrócić zasilanie w razie awarii.

Eksploracja - z czasem odkryjesz nowe technologie oraz surowce i będziesz musiał wyruszyć w głąb planety, aby zdobyć więcej informacji i zbudować dodatkowe placówki. Oprócz tego, planeta kryje wiele sekretów, takich jak np. wraki rozbitych statków poprzednich ekspedycji.

Osiągniecia oraz odkrycia - do zwiększenia opcji oraz produktywności twojej fabryki będą niezbędne nowe technologie, osiągnięcia oraz odkrycia. To wszystko jest niezbędne do rozbudowy bazy i postawienia Kosmicznej Windy.

Budowa fabryk - ostatnią częścią poradnika jest garść wskazówek przy budowaniu fabryki, przy wykorzystaniu fundamentów oraz stawianiu obiektów na małej przestrzeni.

Mateusz Kozik (www.gry-online.pl)

Sterowanie

Domyślny układ klawiszy w grze Satisfactory wyglądają następująco:

WASD - klawisze kierunku i poruszania się po świecie gry

Spacja - skok / hamulec w pojazdach / w stole do tworzenia: przytrzymaj, aby tworzyć przedmioty i obiekty(zamiast klawisza LPM)

LPM - wybór opcji / atak

PPM - w menu budowy po najechaniu na obiekt- dodanie przedmiotów do listy potrzebnych surowców / alternatywny atak

E - klawisz interakcja

R - przeładowanie

Rolak myszki - obracanie budynków w trybie budowy

Lewy Ctrl - budowanie w trybie siatki

Tab - ekwipunek

Q - menu budowy

F - narzędzie dekonstrukcyjne

C - Skaner surowców

X - skrzynka wiadomości oraz schematów

Z - mapa

Spacja - 1-9 klawisze skrótów.

Możesz przypisać więcej obiektów z menu budowy do klawiszów skrótów, aby przyspieszyć czas tworzenia fabryki oraz konstruowana najczęściej używanych budynków. Gdy otworzysz menu budowy klawisze Q, podświetl kursorem, obiekt/budynek, z którego często korzystasz. Następnie wciśnij liczbę. od teraz wybrana konstrukcja będzie pd wybranym klawiszem.

Informacje o Satisfactory - poradnik do gry

Autor : Mateusz mkozik Kozik

Ostatnia aktualizacja : 29 marca 2019

Poradnik zawiera : strony: 13, ilustracje: 30 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Satisfactory - poradnik do gry