Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Co zrobić, gdy Devil May Cry 5 się nie włącza? Devil May Cry 5 poradnik, solucja

W grach wydawanych przez firmę Capcom w ostatnich czasach, w tym tytuł Devil May Cry 5, można odnotować problem uniemożliwiający uruchomienie gry. Problem objawia się zanikiem ekranu podczas uruchamiania gry, a dokładnie w trakcie Intro. Ekran wtedy staje się czarny, a gra nie reaguje na polecenia użytkownika (choć czasem może być słyszalna muzyka tła).

Jeśli widzisz tylko część informacji z ekranu początkowego po czym zamienia się on w czarne tło i nie reaguje na działanie użytkownika, sprawdź aplikacje działjące w tle - Co zrobić, gdy Devil May Cry 5 się nie włącza? - Devil May Cry 5 - poradnik do gry
Jeśli widzisz tylko część informacji z ekranu początkowego po czym zamienia się on w czarne tło i nie reaguje na działanie użytkownika, sprawdź aplikacje działjące w tle

Taki stan rzeczy może być wywołany aplikacjami, które działają w tle i oferują nakładki wizualne; takie jak odtwarzacze muzyczne, komunikatory (np. nakładka Discord), a przede wszystkim aplikacje wyświetlające ilość FPS. Nie jest to jednak stała zasada i nie dotyczy każdej aplikacji; ponadto czasem mimo aktywnej nakładki gra się uruchamia.

Wykazano, że problem taki stwarza w 90% aplikacja RivaTuner, która instalowana jest wraz z programem MSI Afterburner. Problem ten pojawia się również w Resident Evil 2, tego samego wydawcy.