Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Darksiders 3 - poradnik do gry

Darksiders 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lista trofeów Darksiders 3 poradnik, solucja

Na tej stronie znajdziesz poradnik trofeowy do gry Darksiders 3. Szczegółowo opisaliśmy wszystkie dostępne osiągnięcia - dowiesz się jakie mają one wymagania i jak w najprostszy sposób można je zdobyć.

Najważniejsze informacje o trofeach Darksiders 3

 1. Podstawowy zestaw osiągnięć to 50 trofeów - 1 platynowe trofeum (dostępne tylko na PS4), 1 złote, 16 srebrnych i 32 brązowe.
 2. Oprócz głównego zestawu trofeów dostępne są także te powiązane z dodatkową zawartością - dodatek Tygiel (The Crucible) ma 6 trofeów, tryb Nowa Gra Plus (New Game Plus) ma 3 trofea, a rozszerzenie Keepers of the Void ma 5 trofeów.
 3. Trofea dodatkowej zawartości nie są wymagane do zdobycia platyny. Dotyczy to także sytuacji, w której posiadasz grę dzięki aktywnej subskrypcji PlayStation Plus. Użytkownicy PS+ mogą zdobyć platynowe trofeum bez konieczności kupowania oddzielnie dostępnych płatnych dodatków.
 4. Zdobycie platynowego trofeum może okazać się problematyczne z uwagi na konieczność ukończenia gry na poziomie trudności Apokalipsa. Jest on dostępny od samego początku, aczkolwiek może być bardzo nieprzystępny jeśli dopiero poznajesz grę oraz mechanikę walki. Wcześniejsze przejście gry na niższym poziomie trudności może pomóc ci w przygotowaniu się do wyprawy na poziomie Apokalipsa.
 5. Jeśli planujesz zdobyć wszystkie trofea w ramach pojedynczego przejścia gry, to zainteresuj się opisami osiągnięć Komu bije dzwon, Konszachty z diabłem i Na pożegnanie w naszym poradniku trofeowym. Trofea te można przegapić w wyniku podjęcia złych decyzji. Gra nie pozwala na tworzenie manualnych sejwów, a więc zachowanie się w zły sposób może bezpowrotnie pozbawić cię szans zdobycia trofeum i konieczne będzie rozpoczęcie kampanii od nowa.
 6. Zdobycie wszystkich trofeów może ci zająć nawet 35-40 godzin. Dużo uzależnione jest od tego jak dobrze opanujesz system walki w grze. Czas spędzony z grą może też ulec wydłużeniu jeśli zdecydujesz się na farmienie dusz w początkowych lokacjach po to żeby rozwinąć postać i łatwiej poradzić sobie z trudnymi przeciwnikami z późniejszych miejscówek.
 7. Darksiders 3 pozwala na przemierzanie świata gry po ukończeniu głównej fabuły. Nie musisz za wszelką cenę docierać do wszystkich skarbów czy ludzi do uratowania przed ukończeniem gry. Eksplorowanie dostępnych lokacji w 100% możesz zostawić sobie na później.

Pan i władca (BFA)

Rodzaj trofeum: Platynowe

Sposób odblokowania trofeum: Odblokuj wszystko.

Komentarz: "Platyna" jest dostępna wyłącznie w wersji na PS4. Nie trzeba zajmować się osiągnięciami związanymi z dodatkami. Musisz zdobyć 49 pozostałych trofeów dotyczących głównej zawartości gry.

Zzieleniały z zazdrości (Green with Envy)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Zazdrość.

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z pierwszym pojedynkiem z Zazdrością (Envy), czyli z walką z pierwszym bossem gry Darksiders 3. Nie możesz przegapić konfrontacji z tą postacią. Opis potyczki z Zazdrością znajduje się w naszym opisie przejścia gry.

Na tronie siedzi leń (Throne Potato)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Lenistwo.

Komentarz: Lenistwo (Sloth) to jeden z bossów gry Darksiders 3. Nie możesz przegapić konfrontacji z tą postacią. Opis potyczki z Lenistwem znajduje się w naszym opisie przejścia gry.

Nie wszystko złoto... (All That Glitters)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Chciwość.

Komentarz: Chciwość (Avarice) to jeden z bossów gry Darksiders 3. Nie możesz przegapić konfrontacji z tą postacią. Opis potyczki z Chciwością znajduje się w naszym opisie przejścia gry.

Mania wielkości (Delusions of Grandeur)

Rodzaj trofeum: Srebrne - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Żądzę.

Komentarz: Żądza (Lust) to jeden z bossów gry Darksiders 3. Nie możesz przegapić konfrontacji z tą postacią. Warto zaznaczyć, że oprócz Żądzy w drugiej fazie walki główną bohaterkę atakuje też Uzjel (Usiel). Opis potyczki z Żądzą i Uzjelem znajduje się w naszym opisie przejścia gry.

Apetyt rośnie... (Eat Your Heart Out)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Łakomstwo.

Komentarz: Łakomstwo (Gluttony) to jeden z bossów gry Darksiders 3. Nie możesz przegapić konfrontacji z tą postacią. Opis potyczki z Łakomstwem znajduje się w naszym opisie przejścia gry.

Jak płachta na byka (Seeing Red)

Rodzaj trofeum: Srebrne - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Gniew.

Komentarz: Gniew (Wrath) to jeden z bossów gry Darksiders 3. Nie możesz przegapić konfrontacji z tą postacią. Opis potyczki z Gniewem znajduje się w naszym opisie przejścia gry.

Egocentryk (Egomaniac)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Pychę.

Komentarz: Pycha (Pride) to jeden z bossów gry Darksiders 3. Nie możesz przegapić konfrontacji z tą postacią. Opis potyczki z Pychą znajduje się w naszym opisie przejścia gry.

Każdy chciałby rządzić światem (Everybody Wants to Rule the World)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj ostateczny grzech.

Komentarz: Pod pojęciem ostatecznego grzechu kryje się finałowy boss gry Darksiders 3, którym (ponownie) jest Zazdrość. Nie możesz przegapić konfrontacji z tą postacią. Opis finałowej potyczki z Zazdrością znajduje się w naszym opisie przejścia gry.

Ogień zwalczaj ogniem (Fight Fire with Fire)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zdobądź Esencję Płomienia.

Komentarz: Esencja Płomienia (Flame Hollow) to jedna z unikalnych mocy możliwych do odblokowania przez główną bohaterkę. Wszystkie dostępne moce opisaliśmy na stronie Esencje w naszym poradniku. Esencja Płomienia jest nagrodą za pokonanie bossa Gniew. Nie możesz przegapić momentu zdobycia jej w trakcie przechodzenia gry.

Mam tę moc (I Wanna Rock)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zdobądź Esencję Energii.

Komentarz: Esencja Energii (Force Hollow) to jedna z unikalnych mocy możliwych do odblokowania przez główną bohaterkę. Wszystkie dostępne moce opisaliśmy na stronie Esencje w naszym poradniku. Esencja Energii jest nagrodą za pokonanie bossów Żądze. Nie możesz przegapić momentu zdobycia jej w trakcie przechodzenia gry.

Stop-klatka (Freeze Frame)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zdobądź Esencję Bezruchu.

Komentarz: Esencja Bezruchu (Stasis Hollow) to jedna z unikalnych mocy możliwych do odblokowania przez główną bohaterkę. Wszystkie dostępne moce opisaliśmy na stronie Esencje w naszym poradniku. Esencja Bezruchu jest nagrodą za pokonanie bossa Łakomstwo. Nie możesz przegapić momentu zdobycia jej w trakcie przechodzenia gry.

Oko cyklonu (Perfect Storm)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zdobądź Esencję Burzy.

Komentarz: Esencja Burzy (Storm Hollow) to jedna z unikalnych mocy możliwych do odblokowania przez główną bohaterkę. Wszystkie dostępne moce opisaliśmy na stronie Esencje w naszym poradniku. Esencja Burzy jest nagrodą za pokonanie bossa Chciwość. Nie możesz przegapić momentu zdobycia jej w trakcie przechodzenia gry.

Doskonale! (Enhance!)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz udoskonalenie.

Komentarz: W celu ulepszenia udoskonalenia musisz udać się do Kuźni Stwórcy (Maker's Forge) i porozmawiać z jej strażnikiem. Wybierz opcję ulepszenia udoskonalenia (Upgrade Enhancement) i przejdź do ekranu ulepszania. Po lewej stronie widoczne są posiadane udoskonalenia. Po wybraniu któregoś z nich po prawej stronie wyświetla się drzewko z 4 etapami jego ulepszania. Aby wykonać ulepszenie należy posiadać odpowiednie przedmioty (składniki do craftingu, np. anielskie artefakty). Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Ulepszanie broni i udoskonalenia w naszym poradniku.

Czy przywrócisz równowagę? (Can You Restore the Balance?)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz udoskonalenie do poziomu umiarkowanego.

Komentarz: To rozwinięcie opisanego powyżej trofeum Doskonale!. Pod pojęciem poziomu umiarkowanego (Balanced) kryje się piąty w kolejności slot na drzewku ulepszeń (ten najbardziej po prawej stronie).

Na potrzeby sfinansowania ulepszenia musisz dysponować Esencją Wybrańca (Essence of a Chosen) - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Na potrzeby "sfinansowania" ulepszenia musisz dysponować Esencją Wybrańca (Essence of a Chosen). Esencje możesz pozyskiwać dzięki pokonywaniu Wybrańców (na obrazku widoczny jest przykładowy Templariusz Potępionych) lub kupować je od Vulgrima.

Doskonały balans (Balance in All Things)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz 5 udoskonaleń do poziomu umiarkowanego.

Komentarz: To rozwinięcie opisanego powyżej trofeum Czy przywrócisz równowagę?. Proces musisz przeprowadzić w sumie 5 razy i oznacza to też konieczność pozyskania (dzięki walce lub od Vulgrima) pięciu Esencji Wybrańców.

Pomocna dłoń (Helping Hand)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Uratuj człowieka.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Filantrop.

Pięcioro to już tłum (Five's a Crowd)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Uratuj 5 ludzi.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Filantrop.

Głos ludu (Crowd Source)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Uratuj 10 ludzi.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Filantrop.

Prace społeczne (Community Outreach)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Uratuj 15 ludzi.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Filantrop.

Filantrop (Humanitarian)

Rodzaj trofeum: Srebrne - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Uratuj 20 ludzi.

Komentarz: To trofeum oraz trofea wymienione powyżej dotyczą zajmowania się opcjonalną aktywnością związaną z ratowaniem niewinnych ludzi. Pierwszego cywila automatycznie uratujesz w początkowej fazie gry, a konkretnie niedługo po opuszczeniu Kuźni Stwórcy i w drodze do Zaświatów (Nether) - moment ten pokazuje dołączony obrazek.

Za kolejnymi postaciami do uratowania musisz się już niestety rozglądać we własnym zakresie - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Za kolejnymi postaciami do uratowania musisz się już niestety rozglądać we własnym zakresie. Możesz na nich natrafiać w miejscówkach odwiedzanych w ramach głównej fabuły, aczkolwiek wielu z nich przebywa w opcjonalnych sekretnych obszarach. Do każdego cywila trzeba podejść i wcisnąć przycisk interakcji żeby "teleportować" go do Kuźni Stwórcy.

Nie przejmuj się jeśli nie odnajdziesz 20 osób w trakcie przechodzenia głównego wątku fabularnego. Poszukiwania możesz odłożyć sobie na później, zwłaszcza że docieranie do wielu ludzi wymaga dysponowania określonymi esencjami (mocami).

To dopiero początek (Just the Start)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz dowolną broń.

Komentarz: Bronie możesz ulepszać w Kuźni Stwórcy (Maker's Forge), aczkolwiek musisz zawsze dysponować adamantytem (wymagania podawane są w polu Składniki - Ingredients). Na potrzeby tego trofeum możesz wybrać dowolną broń na potrzeby dokonania ulepszenia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Ulepszanie broni i udoskonalenia w naszym poradniku.

Przekraczaj granice (Take It to the Limit)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz dowolną broń do maksymalnego poziomu.

Komentarz: To rozwinięcie opisanego powyżej trofeum To dopiero początek. Najwyższy poziom ulepszeń to dziesiąty. Oprócz standardowych składników będziesz też potrzebował Bardzo dużego kawałka adamantynu (Chunk of Adamantite). Jeden z takich obiektów można np. pozyskać w trakcie eksploracji Wyjścia z kanałów opisanego w naszej solucji.

Diabeł tkwi w szczegółach (Devil's in the Details)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zabij 666 wrogów.

Komentarz: Nie musisz w ogóle przejmować się tym osiągnięciem w trakcie przechodzenia gry. Nawet jeśli nie zabijesz wymaganej liczby przeciwników po ukończeniu głównej fabuły, to możesz przystępować do kolejnych walk. Pokonani wrogowie respawnują się i każdorazowo ma to miejsce po śmierci bohaterki.

Zajrzyj też do opisu trofeum Tryb bestii. Warto starać się jak najczęściej jednocześnie wypełniać założenia obu tych osiągnięć.

Usługi sprzątające (Cleanup Crew)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Podnieś 500 przedmiotów.

Komentarz: Przykładowy przedmiot do podniesienia pokazuje powyższy obrazek. Mogą one pojawiać się w miejscach, w których zginęli niektórzy z pokonanych przeciwników, aczkolwiek na mnóstwo tego typu obiektów natrafia się też dzięki starannej eksploracji świata gry (staraj się wszędzie zaglądać i wszystko niszczyć).

Każdy przedmiot do zabrania z wyglądu przypomina płonącą pomarańczową kulę. Do każdego takiego obiektu musisz podejść i wcisnąć przycisk interakcji. Powinieneś bez żadnych problemów spełnić wymagania tego trofeum w ramach pojedynczego przejścia gry.

Tryb bestii (Beast Mode)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj 666 wrogów, będąc w formie Spustoszenia.

Komentarz: Formę Spustoszenia (Havoc Form) musisz najpierw naładować. Dopiero wtedy możesz ją aktywować dzięki wciśnięciu:

 1. Z w wersji na PC
 2. L1+R2 w wersji na PS4
 3. LB+RT w wersji na XONE

Za każdym razem gdy odnotujesz, że forma jest gotowa do aktywacji, zaczekaj aż dotrzesz do lokacji z większą grupą przeciwników. Dopiero wtedy ją załącz, dzięki czemu jednorazowo zaliczonych zostanie wiele zabójstw.

Jest duża szansa, że nie zdobędziesz tego osiągnięcia w trakcie przechodzenia głównej fabuły, ale już po ukończeniu gry możesz powracać do dowolnych wcześniejszych lokacji, a to dlatego, że wrogowie w grze respawnują się.

Obrońca ludzkości (Protector of Humanity)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności.

Komentarz: Możesz wybrać także najniższy poziom trudności opowieści (Story). Pomimo ograniczonego stopnia wyzwania nie blokuje on możliwości odblokowania tego osiągnięcia.

Ścieżka Jeźdźca (Path of the Horseman)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Ukończ grę na poziomie WYWAŻONY (NORMAL).

Komentarz: Wyważony to odpowiednik normalnego poziomu trudności. Warto zaznaczyć, że możesz równolegle odblokować trofeum Obrońca ludzkości.

Wcielenie śmierci (Death Incarnate)

Rodzaj trofeum: Złote - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Złote

Sposób odblokowania trofeum: Ukończ grę na poziomie APOKALIPSA (APOCALYPTIC).

Komentarz: Apokalipsa to odpowiednik bardzo wysokiego poziomu trudności i jest to jednocześnie najtrudniejsze trofeum do zdobycia w grze. Warto zaznaczyć, że poziom Apokalipsa jest dostępny od samego początku, aczkolwiek przechodzenie gry w ten sposób bez znajomości bossów i technik walki może być bardzo wymagające.

Jak przetrwać na poziomie Apokalipsa?

 1. Wybierz sobie jedną z początkowych lokacji, w których stacza się liczne walki z prostymi przeciwnikami. Powracaj do tych miejscówek wiele razy po to żeby zgromadzić dzięki farmieniu jak najwięcej dusz. Pozwoli ci to o wiele wcześniej awansować na wyższe poziomy doświadczenia i rozwinąć atrybuty twojej postaci. Dzięki duszom będziesz też mógł sfinansować zakup wszystkich najlepszych permanentnych ulepszeń u Vulgrima.
 2. Do wszystkich walk z bossami i innymi trudnymi przeciwnikami staraj się przystępować dysponując maksymalnym zapasem Odpoczynku Nefilim. Warto go także ulepszyć, by zwiększyć liczbę dostępnych regeneracji.
 3. Polegaj na opcji blokowania kamery na silnych pojedynczych przeciwnikach, dzięki czemu o wiele łatwiej jest śledzić ich poczynania. Do perfekcji opanuj też idealne uniki, które pozwalają na wyprowadzenie silniejszych kontrataków.
 4. Wykorzystuj to, że bossów nie trzeba atakować w jednej ustalonej kolejności. Najtrudniejszych przeciwników możesz zostawić sobie na później i zająć się wcześniej zbadaniem lokacji cechujących się mniejszym poziomem wyzwania.

Najwyższy poziom trudności Reckoning możesz zignorować, bo nie są z nim związane żadne trofea. Kończąc grę na poziomie Apokalipsa możesz równolegle odblokować trofea Obrońca ludzkości oraz Ścieżka Jeźdźca.

Święty strażnik (Holy Keeper)

Rodzaj trofeum: Srebrne - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Zbierz 50 anielskich artefaktów.

Komentarz: Anielskie artefakty (Angelic Artifacts) są jedną z odmian lootu odnajdywanego w trakcie przechodzenia głównej fabuły oraz swobodnej eksploracji otoczenia.

Alternatywnie anielskie artefakty możesz też kupować od Vulgrima, przy czym każdy kolejny tego typu przedmiot będzie coraz droższy. Rozważ tę opcję tylko jeśli pozostało ci już tylko kilka artefaktów na potrzeby odblokowania trofeum.

Strażnik demonów (Demon Keeper)

Rodzaj trofeum: Srebrne - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Zbierz 50 demonicznych artefaktów.

Komentarz: Demoniczne artefakty (Demonic Artifacts) są jedną z odmian lootu odnajdywanego w trakcie przechodzenia głównej fabuły oraz swobodnej eksploracji otoczenia.

Alternatywnie demoniczne artefakty możesz też kupować od Vulgrima, przy czym każdy kolejny tego typu przedmiot będzie coraz droższy. Rozważ tę opcję tylko jeśli pozostało ci już tylko kilka artefaktów na potrzeby odblokowania trofeum.

Wybraniec (One of the Chosen)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zdobądź Esencję Wybranych.

Komentarz: Bardziej oczywisty sposób pozyskania Esencji Wybranych (Essence of a Chosen) to odebranie jej jednemu z Wybranych (Chosen). Na przestrzeni całej gry możesz przystąpić do walk z kilkoma takimi przeciwnikami. Przykładowego tego typu mini-bossa prezentuje powyższy obrazek - to Templariusz Potępionych (Templar of the Damned) z lokacji Zapomniane Jezioro (Forgotten Lake). Omówienie walki z Templariuszem możesz znaleźć w naszym opisie przejścia gry.

Mniej oczywisty sposób zdobycia Esencji to zakupienie jej u Vulgrima. Jest to kosztowny artefakt, a więc potraktuj to jako ostateczność jeśli nie chcesz staczać dodatkowych walk.

Jeden z wielu... (First of Many...)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Wydaj punkt atrybutów.

Komentarz: Dla przypomnienia punkty atrybutów możesz otrzymywać przede wszystkim dzięki przekazywaniu zdobytych dusz Vulgrimowi - dokładniej opisaliśmy to na stronie Rozwój postaci w naszym poradniku.

Alternatywną metodą jest odnajdywanie w świecie gry przedmiotów Luminous Visage - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Alternatywną metodą jest odnajdywanie w świecie gry przedmiotów Luminous Visage. Każdy z nich gwarantuje 1 punkt atrybutów po tym jak zostanie wybrany z inwentarza i rozbity. Obiekty Luminous Visage możesz odnajdywać tak samo, jak zwykły loot, a więc dzięki podnoszeniu pomarańczowych kul.

Po tym jak zdobędziesz pierwszy punkt atrybutów otwórz menu postaci i wybierz dowolny z trzech atrybutów - Życie, Siłę lub Magię.

25 lat z życia (25 to Life)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Wydaj 25 punktów atrybutów.

Komentarz: To rozwinięcie opisanego powyżej trofeum Jeden z wielu.... Musisz pozyskać w sumie 25 punktów atrybutów i poświęcić każdy z nich w menu postaci na rozwój bohaterki.

Na bogato (Big Spender)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Wydaj 50 punktów atrybutów.

Komentarz: To rozwinięcie opisanych powyżej trofeów Jeden z wielu... oraz 25 lat z życia. Musisz pozyskać w sumie 50 punktów atrybutów i poświęcić każdy z nich w menu postaci na rozwój bohaterki.

Zwiększona pojemność (Increased Capacity)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz dostępny odpoczynek Nefilim.

Komentarz: Odpoczynek Nefilim (Nephilim's Respite) możesz ulepszać dzięki rdzeniom Invigoration Core. Odnajduje się je wśród pospolitego lootu, tak więc sprawdzaj wszystkie odnajdywane w trakcie gry pomarańczowe kule. Po zdobyciu rdzenia automatycznie zwiększy się limit użyć Odpoczynku Nefilim. Nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych czynności.

Maksymalna pojemność (Maximum Capacity)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz dostępny odpoczynek Nefilim 4 razy.

Komentarz: To rozwinięcie opisanego powyżej trofeum Zwiększona pojemność. Musisz zlokalizować w sumie cztery rdzenie Invigoration Core.

Zwiększony wigor (Increased Vigor)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz dostępne leczenie odpoczynku Nefilim.

Komentarz: Leczenie odpoczynku Nefilim (Nephilim's Respite Healing) możesz ulepszać dzięki rdzeniom Rejuvenation Core. Rdzeń najłatwiej możesz pozyskać dzięki zakupieniu go u handlarza Vulgrima za 5000 dusz (powyższy obrazek).

Alternatywny sposób działania to rozglądanie się za rdzeniami w trakcie eksploracji świata gry. Odnajduje się je wśród pospolitego lootu, tak więc sprawdzaj wszystkie pomarańczowe kule.

Maksymalny wigor (Maximum Vigor)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz dostępne leczenie odpoczynku Nefilim 4 razy.

Komentarz: To rozwinięcie opisanego powyżej trofeum Zwiększony wigor. Musisz pozyskać w sumie cztery rdzenie Rejuvenation Core. Jeden z nich może zostać zakupiony u Vulgrima. Niestety nie wystawia on kolejnych sztuk na sprzedaż.

Konszachty z diabłem (Demon Meddler)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Spotkaj się z Abraxisem.

Komentarz: Trofeum to można przegapić, gdyż spotkanie z Abraxisem ma nieobowiązkowy charakter. Sposób dotarcia do Abraxisa opisaliśmy w naszej solucji. Konkretnie mowa o następujących stronach opisu przejścia:

 1. Blizna
 2. Abraxis i Władca Esencji - Oszczędzić, czy zabić?

Docelowo musisz dotrzeć do pokazanej na obrazku windy, która podróżuje do Sali tronowej Abraxisa.

Nieposkromiony hart ducha (Unshakable Fortitude)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zbierz 30 kawałków adamantynu.

Komentarz: Kawałki adamantynu (Slivers of Adamantine) możesz przede wszystkim odnajdywać w świecie gry. Odnajduje się je wśród pospolitego lootu, tak więc sprawdzaj wszystkie pomarańczowe kule. Alternatywnie kawałki adamantynu możesz kupować w zamian za dusze u Vulgrima.

Nieustępliwa (Unyielding Strength)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zbierz 30 sporych kawałków adamantynu.

Komentarz: Spore kawałki adamantynu (Fragments of Adamantine) możesz przede wszystkim odnajdywać w świecie gry. Odnajduje się je wśród pospolitego lootu, tak więc sprawdzaj wszystkie pomarańczowe kule. Alternatywnie spore kawałki adamantynu możesz kupować w zamian za dusze u Vulgrima.

Niezłomna (Unbreakable Will)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zbierz 30 dużych kawałków adamantynu.

Komentarz: Duże kawałki adamantynu (Pieces of Adamantine) możesz przede wszystkim odnajdywać w świecie gry. Odnajduje się je wśród pospolitego lootu, tak więc sprawdzaj wszystkie pomarańczowe kule. Alternatywnie duże kawałki adamantynu możesz kupować w zamian za dusze u Vulgrima.

Czystość mocy (Purity of Power)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zbierz 3 bardzo duże kawałki adamantynu.

Komentarz: Bardzo duże kawałki adamantynu (Chunks of Adamantine) mają o wiele bardziej unikalny status od mniejszych kawałków powiązanych z opisanymi powyżej 3 innymi osiągnięciami gry. Musisz polegać na eksploracji, a to dlatego, że nie jest możliwe zakupienie ich u Vulgrima. Za bardzo dużymi kawałkami rozejrzyj się w lokacjach Zaświaty, Ziemia Kości i Blizna. Dotarcie do nich może wymagać dysponowania określonymi mocami, tak więc warto zaczekać aż główna bohaterka uzyska dostęp do wszystkich esencji.

Zbawienie (Salvation)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zdobądź Zbawienie.

Komentarz: Zbawienie to broń do rzucania, którą automatycznie można zdobyć w trakcie przechodzenia gry. Nie możesz w rezultacie przegapić tego trofeum. Zbawienie jest nagrodą za pokonanie mini-bossa Anielskiego czempiona (Angelic Champion) w lokacji Ziemia Kości - opis przejścia tej miejscówki znajdziesz w naszej solucji.

Kolekcjoner dusz (Soul Harvester)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zbierz 100000 dusz.

Komentarz: Osiągnięcie to powinieneś zdobyć bez większych problemów. Zdobywane dusze możesz na bieżąco wydawać u Vulgrima. Nie musisz ich trzymać w "inwentarzu".

Żniwiarz (Soul Reaper)

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Zbierz 1000000 dusz.

Komentarz: To trudniejsza wersja opisanego powyżej trofeum Kolekcjoner dusz. Nie zdołasz zapewne uzbierać miliona dusz w ramach przejścia głównej fabuły, ale możesz powracać do wcześniejszych lokacji i np. farmić dusze dzięki ponownemu zabijaniu respawnujących się przeciwników.

Komu bije dzwon (For Whom the Bell Tolls)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Zabij Żądzę bez pokonywania Uzjela.

Komentarz: Trofeum to można przegapić i stanie się tak jeśli Uzjel (Usiel) zginie. Z osiągnięciem tym powiązana jest walka z Żądzą (Lust), czyli z jednym z głównych bossów gry. Do konfrontacji z Żądzą dochodzi podczas eksploracji Ziemi Kości.

Pierwsza częśc pojedynku z Żądzą ma tradycyjny przebieg. Po tym jak straci ona połowę paska zdrowia załączy się cut-scenka z pojawienia się Uzjela. Archanioł przyłączy się do Żądzy i wspólnie zaatakują oni główną bohaterkę.

W drugiej fazie bitwy unikaj atakowania Uzjela (ma on osobny pasek zdrowia) i skupiaj się wyłącznie na dalszym osłabianiu Żądzy - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

W drugiej fazie bitwy unikaj atakowania Uzjela (ma on osobny pasek zdrowia) i skupiaj się wyłącznie na dalszym osłabianiu Żądzy. Bitwa zakończy się w momencie, w którym Żądza zginie. Obejrzysz scenkę przerywnikową z rozmowy z Uzjelem i z darowania mu życia.

Stłuczka (Love Tap)

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj krakena.

Komentarz: Kraken to ogromny potwór, na którego po raz pierwszy wpadniesz w trakcie eksploracji Ziemi Kości. Z trofeum powiązane jest jednak powtórne spotkanie z tą bestią, do którego dochodzi już po rozprawieniu się z Żądzą (jednym z głównych bossów). Zabicie krakena jest obowiązkowe na potrzeby awansowania w głównej fabule, a więc trofeum nie możesz przegapić.

Na pożegnanie (A Parting Gift)

Rodzaj trofeum: Brązowe - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Otrzymaj ostatni dar Władcy Podziemi.

Komentarz: Trofeum to można przegapić jeśli zachowasz się w niewłaściwy sposób. Główna bohaterka musi w pierwszej kolejności dotrzeć do miejsca pobytu Abraxisa i jest to częścią trofeum Konszachty z diabłem. W trakcie spotkania czeka cię wybór i wybierz wariant, który zakłada zabicie Abraxisa (Kill Abraxis).

Po zamordowaniu Abraxisa trzeba powrócić do Władcy Podziemi (Lord of Hollows) - Lista trofeów - Darksiders 3 - poradnik do gry

Po zamordowaniu Abraxisa trzeba powrócić do Władcy Podziemi (Lord of Hollows). To kolejny moment podjęcia decyzji - wybierz wariant, który zakłada oszczędzenie Lorda Podziemi (Spare the Lord of the Hollows). Nagrodą za wybranie tego wariantu jest otrzymanie Tajemniczej kamiennej pieczęci (Mysterious Stone Sigil).

Wszystkie powyższe kroki dokładniej omówiliśmy w naszym opisie przejścia. Zajrzyj na następujące strony naszej solucji:

 1. Blizna
 2. Abraxis i Władca Esencji - Oszczędzić, czy zabić?

Imponujące! (Impressive!)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Tygiel (Crucible). Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Gora.

Komentarz: Gor to pierwszy duży boss dodatku Tygiel. Do konfrontacji z nim dochodzi pod koniec pierwszej fali (poziom 25).

Niewiarygodne! (Incredible!)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Tygiel (Crucible). Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Sherhaal.

Komentarz: Sherhaal to drugi duży boss dodatku Tygiel. Do konfrontacji z nim dochodzi pod koniec drugiej fali (poziom 50).

Niesamowite! (Amazing!)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Tygiel (Crucible). Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Rastiona.

Komentarz: Rastion to trzeci duży boss dodatku Tygiel. Do konfrontacji z nim dochodzi pod koniec trzeciej fali (poziom 75).

Prawdziwa apokalipsa! (Apocalyptic!)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Tygiel (Crucible). Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Urula.

Komentarz: Urul to czwarty duży boss dodatku Tygiel. Do konfrontacji z nim dochodzi pod koniec ostatniej fali. Dysponuje on zbliżonymi umiejętnościami do Abraxisa z głównej gry, przy czym musisz spodziewać się także nowych ataków z jego strony.

Stosownie i należycie (Quite Proper)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Tygiel (Crucible). Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Złote

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj Nikczemnego K.

Komentarz: Nikczemny K (Wicked K) to ukryty duży boss dodatku Tygiel. Do konfrontacji z nim może dojść tylko jeśli zaliczyłeś wszystkich 100 poziomów za jednym podejściem.

Mój zły bliźniak (My Evil Twin)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Tygiel (Crucible). Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Spotkaj się z Targonem.

Komentarz: Po tym jak zainstalujesz dodatek Tygiel otrzymasz zaproszenie do odwiedzenia Tygla. Musisz w tym celu najpierw spotkać się z Vulgrimem celem potwierdzenia chęci odbycia podróży. Rozmowa z Targonem załaczy się niedługo po dotarciu do Tygla.

Armagedon czas zacząć (Proceed on Your Way to Armageddon)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Nowa Gra Plus. Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Ukończ grę w trybie Armagedon.

Komentarz: Poziom trudności Armagedon staje się dostępny po tym jak pokonasz finałowego bossa głównej fabuły na dowolnym poziomie trudności. Musisz ponownie zaliczyć cały główny wątek fabularny gry. Licz się oczywiście z tym, że walki z przeciwnikami będą znacznie trudniejsze.

Stówka! (Keep It 100!)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Nowa Gra Plus. Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Osiągnij poziom 100.

Komentarz: Trofeum to wymusza niestety ogromny grind oraz jeszcze dokładniejszą eksplorację okolicy celem odnajdywania przedmiotów Luminous Visage. Warto zaznaczyć, że za ukończenie gry w trybie NG+ po raz pierwszy możesz odblokować zbroję Raiment of Armageddon. Założenie jej usprawnia proces pozyskiwania dusz.

Obrona jest najważniejsza (Made of Sterner Stuff)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Nowa Gra Plus. Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Srebrne

Sposób odblokowania trofeum: Ulepsz dowolną zbroję.

Komentarz: To najprostsze trofeum powiązane z trybem Nowa Gra Plus. Po rozpoczęciu kampanii od nowa w NG+ możesz odnajdywać m.in. złoża Oblivion Ore, które są wykorzystywane do ulepszania pancerzy. Na potrzeby tego osiągnięcia odwiedź Kuźnię Stwórcy i wybierz dowolny pancerz do ulepszenia.

Obrońca Wielkich Maszyn (Keeper of Colossal Automata)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Keepers of the Void. Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Złote

Sposób odblokowania trofeum: Pokonaj konstrukt - Strażnika Pustki.

Komentarz: Strażnik Pustki (Void Defender) to najsilniejszy i najtrudniejszy spośród bossów-konstruktów znajdujących się w tym dodatku. W celu przystąpienia do walki z tą maszyną musisz pokonać konstrukty powiązane z wymienionymi poniżej 4 innymi osiągnięciami.

Obrońca Ognia (Keeper of the Bonfire)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Keepers of the Void. Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Ukończ lokację: Skrzydło Płomienia.

Komentarz: Skrzydło Płomienia (Flame Wing) to pierwsza duża lokacja dodatku Keepers of the Void. W celu ukończenia tej lokacji musisz na sam jej eksploracji pokonać bossa, którym jest Aganosh.

Obrońca Niebios (Keeper of the Sky)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Keepers of the Void. Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Ukończ lokację: Skrzydło Burzy.

Komentarz: Skrzydło Burzy (Storm Wing) to druga duża lokacja dodatku Keepers of the Void. W celu ukończenia tej lokacji musisz na sam jej eksploracji pokonać bossa, którym jest Zyon.

Obrońca Doliny (Keeper of the Vale)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Keepers of the Void. Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Ukończ lokację: Skrzydło Energii.

Komentarz: Skrzydło Energii (Force Wing) to trzecia duża lokacja dodatku Keepers of the Void. W celu ukończenia tej lokacji musisz na sam jej eksploracji pokonać bossa, którym jest Roarakk.

Obrońca Tempa (Keeper of the Tempo)

DLC: Trofeum to powiązane jest z dodatkiem Keepers of the Void. Nie jest ono wymagane do zdobycia platyny w Darksiders 3.

Rodzaj trofeum: Brązowe

Sposób odblokowania trofeum: Ukończ lokację: Skrzydło Bezruchu.

Komentarz: Skrzydło Bezruchu (Stasis Wing) to czwarta duża lokacja dodatku Keepers of the Void. W celu ukończenia tej lokacji musisz na sam jej eksploracji pokonać bossa, którym jest Dovox.