Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Poprawa jakości plonów Farming Simulator 19 porady, wskazówki

W Farming Simulator 19 musisz dobrze dbać o swoje pole, by uzyskać jak największy plon - Farming Simulator 19: Poprawa jakości plonów - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
W Farming Simulator 19 musisz dobrze dbać o swoje pole, by uzyskać jak największy plon

Tu podsumujemy czynniki, które wpływają na wydajność pól w Farming Simulator 19.

  1. Okresowa orka - co trzeci zbiór musisz orać pole - jest to opcja, którą można wyłączyć w ustawieniach gry. Pole, które wymaga orki będzie oznaczone na mapie kolorem czerwonym. Jeśli tej czynności nie wykonasz, gdy jest konieczna, zbiory będą niższe o 15%.
  2. Używanie wapna - co każdy trzeci zbiór, nawieź pole wapnem. Jest to opcja, którą można wyłączyć w ustawieniach gry. Pole wymagające wykorzystania wapna oznaczone jest na mapie kolorem błękitnym. Wapno musisz wykorzystać także na każdym stworzonym/rozszerzonym samodzielnie polu. Jeśli tego nie zrobisz, zbiór będzie obniżony o 15%.
  3. Odchwaszczanie - użyj chwastownika lub oprysków niszczących chwasty w dowolnej fazie wzrostu, ale przed możliwością zebrania plonów. Jeśli pole jest jeszcze niezasiane, orka i kultywacja także niszczą chwasty. Pojawianie się chwastów również można wyłączyć w opcjach gry. Pozostawienie chwastów do ostatniego etapu i zebranie ich wraz z roślinkami, obniża plon o 20%.
  4. Nawożenie - czynnik kluczowy: glebę podczas upraw należy nawieźć dwukrotnie: przy lub przy siewie/sadzeniu, albo pierwszej fazie wzrostu; drugi raz w kolejnych fazach wzrostu, ale nim roślinki będą gotowe do zbioru. Rodzaj użytego nawozu nie wpływa na wysokość zbioru. Każde nawiezienie poprawia wielkość zbioru o 25% (50% max).