Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 19: Kury - hodowla Farming Simulator 19 porady, wskazówki

Kury zakupisz stając przed bramą kurnika; stąd również sprzedasz ich nadmiar - Farming Simulator 19: Kury - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Kury zakupisz stając przed bramą kurnika; stąd również sprzedasz ich nadmiar

Aby hodować kury w Farming Simulator 19, musisz zbudować kurnik - otwórz sklep i przejdź na ostatnią zakładkę z nieruchomościami: tam znajdziesz kurniki w dwóch rozmiarach:

  1. Mniejszy pomieści 100 kur (20 000$),
  2. większy (za 40 000$) - 400 kur.

Aby zakupić kury, udaj się do handlarza zwierzętami lub stań przed bramą kurnika. Za jedną sztukę zapłacisz 50$+15$ za transport (brak jest naczep do transportu drobiu). Koguty - występują. Nie znoszą jednak jaj ani nie wpływają na tempo rozmnażania się zwierząt.

Utrzymanie

Pora karmienia - opróżnij naczepę z ziarnem przy kurniku w oznaczonej strefie - Farming Simulator 19: Kury - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Pora karmienia - opróżnij naczepę z ziarnem przy kurniku w oznaczonej strefie

Kury do życia potrzebują jedynie pokarmu: pszenicy. Wysyp je z naczepy w przy oznaczonym miejscu, na prawo od bramy. W mniejszym kurniku zostawisz 1000l pokarmu, w dużym 5000l.

Do sprzątania wystarczy łopata przymontowana do ciągnika z ładowaczem czołowym - Farming Simulator 19: Kury - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Do sprzątania wystarczy łopata przymontowana do ciągnika z ładowaczem czołowym

Przy kurach należy także sprzątać. Nie są one jednak zbytnio warte częstego fatygowania się. Sprzątanie polega na pozbyciu się rozsypanej paszy koło miejsca, gdzie się karmią. Użyj do tego choćby łyżki podpiętej do ciągnika. Wraz ze zmniejszeniem się czystości, spada nieznacznie tempo reprodukcji.

Produkcja

Kury znoszą jaja, które możesz sprzedać za dobrą cenę na rynku. Każde 20 kur generuje 1l jaj na 15min w grze. Tak więc ok. 100 kur będzie generować 5l jaj / 15min = 480l jaj na dobę.

Kury dodatkowo posiadają współczynnik reprodukcji:

  1. 10 kur generuje nową kurę co 24 godziny. Tak więc z 20 kurami będzie to 12h; 100 zaś kur (tego samego typu) potrzebuje tylko 2:30h.
  2. Kury muszą być tego samego gatunku (koloru) by poprawiały tempo reprodukcji;
  3. Nowa kura warta jest połowę ceny zakupu: 25$-15$ kosztów transportu = 10$ za kurę.
  4. Na początku współczynnik produkcji będzie nieznany i nawet po uzupełnieniu paszy nie zobaczysz żadnych informacji w poglądzie: daj im chwilę; przy większej ilości kur musisz odczekać nawet kilka minut.

Sprzedaż i podsumowanie

Aby sprzedać kury, podejdź do wybranego kurnika przed bramę i otwórz menu. Stamtąd możesz sprzedać nadmiar kur.

Każde pudło to 150 litrów, chyba że jest jeszcze niepełne - Farming Simulator 19: Kury - hodowla - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Każde pudło to 150 litrów, chyba że jest jeszcze niepełne

Jajka pojawiają się przed kurnikiem w kartonowych pudłach. Jedno pełne pudło mieści 150l jaj. Możesz przetransportować je do skupu na pace pickupa lub dowolną inną naczepą (załadunek ręczny).

Podsumowując: ilość kur wpływa na szybkość reprodukcji. Jeśli chcesz zarabiać na jajkach, jest to powolny biznes i mało dochody. Wymaga jednak tylko pszenicy.