Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

Na stronie znajduje się opis przejścia ostatniej głównej misji gry Shadow of the Tomb Raider zatytułowanej Miasto Węża (City of the Serpent). W ramach tego zadania Lara musi dotrzeć do tytułowego miasta, a następnie odbyć podróż do lokacji z końcowym bossem Dominguezem i pokonać go w ramach finałowej konfrontacji.

Dotarcie do Miasta Węża

Misję rozpoczynasz w kryjówce rebeliantów w Ukrytym Mieście Paititi - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Misję rozpoczynasz w kryjówce rebeliantów w Ukrytym Mieście Paititi. Podczas rozmowy z Etzlim potwierdzenie gotowości do wyruszenia do Miasta Węża jest równoznaczne z awansowaniem do ścisłego finału gry. Na czas rozgrywania finału nie możesz powracać do wcześniejszych lokacji ani zajmować się dodatkowymi aktywnościami. Nie musisz na szczęście już teraz podejmować się tych opcjonalnych rzeczy, bo po ukończeniu głównej fabuły Lara będzie mogła nadal podróżować po świecie gry.

W ramach przygotowań warto wyposażyć Larę w dobre bronie (zakup je od handlarzy), w umiejętności przydatne w walkach, w zapas amunicji oraz w dobry strój.

Rozpoczynasz w wodzie dysponując amuletem Urunatu (Urunatus Amulet) - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rozpoczynasz w wodzie dysponując amuletem Urunatu (Urunatu's Amulet). Podróż do ostatniego obszaru Miasta Węża jest liniowa i w lokacji tej nie odnajduje się żadnych skarbów.

Zanurkuj i przeciśnij się żeby przepłynąć dalej. Po drodze możesz pomagać sobie docieraniem do baniek powietrza. W dalszej części podwodnej podróży staraj się też uważać na spadające i przewracające się duże obiekty. Wymijaj je płynąc slalomem, ale staraj się nie zatrzymywać żeby nie wyczerpać zapasów tlenu. Po wyjściu załaczy się scenka z dotarcia do Miasta Węża i otrzymasz cel dotarcia do Karmazynowego Ognia (Crimson Fire).

Odnalezienie Domingueza

Podróż przez Miasto Węża jest liniowa, ale musisz się mimo wszystko pilnować żeby nie spaść w przepaść - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Podróż przez Miasto Węża jest liniowa, ale musisz się mimo wszystko pilnować żeby nie spaść w przepaść. Podejdź do krawędzi, użyj czekana z liną i złap się widocznej w oddali ściany wspinaczkowej. Wdrap się na górę i podążaj dalej. Po drodze omijaj przepaście i chwytaj się nowych interaktywnych krawędzi.

Użyj czekana z liną żeby złapać się nowej ściany wspinaczkowej i przemieszczaj się w prawo (obrazek) przeskakując po drodze na sąsiednią ścianę wspinaczkową.

Zjedź na linie maksymalnie na dół, rozbujaj się i doskocz do nowej półki - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Zjedź na linie maksymalnie na dół, rozbujaj się i doskocz do nowej półki. Podejdź do słupa ze zwojem lin. Wyceluj z łuku w pokazany na obrazku oddalony zwój lin i po ustanowieniu połączenia zjedź na linie.

W nowej lokacji Lara spotka Królową Potępionych Yaaxil, przy czym nie będzie ona wrogo nastawiona. Co więcej, będziesz musiał współpracować ze zdziczałymi tubylcami, którzy będą pomagali Larze w eliminowaniu żołnierzy Trójcy w drodze do lokacji gdzie przebywa Dominguez. Przy okazji otrzymasz unikalne nakrycie głowy i odblokujesz trofeum Królowa Potępionych. Po przejściu kilkunastu metrów odblokujesz też w dzienniku zdjęcie Karmazynowego Ognia (The Crimson Fire).

Kontynuuj podróż poprzez doskoczenie do nowej ściany wspinaczkowej - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Kontynuuj podróż poprzez doskoczenie do nowej ściany wspinaczkowej. Dotrzyj do najwyższego jej punktu. Po znalezieniu się w miejscu z obrazka doskocz do górnego zaczepu i wciśnij w locie przycisk użycia czekana z liną. Złap się interaktywnej krawędzi i następnie doskocz do ściany wspinaczkowej. Wdrap się na wyższą półkę gdzie załączy się cut-scenka.

Rozpocznij bieg w stronę nowego zaczepu (powyższy obrazek) - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rozpocznij bieg w stronę nowego zaczepu (powyższy obrazek). Złap się go czekanem z liną i następnie wykonaj skok w stronę sąsiedniej ściany wspinaczkowej. W trakcie rozgrywania całej tej sceny nie próbuj chwilowo walczyć z oddziałami Trójcy, bo będą oni zajęci walkami z dzikusami. Kontynuuj wspinaczkę doskakując do wyższych krawędzi.

Po dotarciu na nową półkę odpali się kolejny filmik. Przejdź do kolejnego obszaru żeby obejrzeć cut-scenkę ze spotkania z Dominguezem.

Możesz (a nawet musisz) już atakować pojawiających się przed Larą żołnierzy Trójcy - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Możesz (a nawet musisz) już atakować pojawiających się przed Larą żołnierzy Trójcy. W trakcie walk warto używać karabinu i mierzyć w głowy przeciwników, dzięki czemu będą mogli szybciej ginąć. Oprócz tego rozglądaj się za czerwonymi pojemnikami. Trafianie w nie doprowadza do eksplozji.

W drugim obszarze z przeciwnikami musisz unikać ostrzału APC, tak więc chowaj się za "niezniszczalnymi" zasłonami. Także i tu szukaj okazji do celowania w wybuchowe pojemniki oraz dodatkowo rzucaj w jego stronę odnajdywanymi kanistrami, przy czym po dostatecznym zabezpieczeniu okolicy Królowa Potępionych powinna zatakować załogę APC.

Wdrap się na ścianę na prawo od zniszczonej maszyny APC - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Wdrap się na ścianę na prawo od zniszczonej maszyny APC. Lara dotrze do obozowiska City of the Serpent i możesz je wykorzystać jeśli chcesz zmienić wyposażenie bohaterki czy odblokować nowe umiejętności. Nie możesz niestety używać opcji szybkiej podróży.

Wyrusz w stronę drewnianych balkoników, które doprowadzą Larę do nowej ściany wspinaczkowej. W trakcie wspinaczki zmuszony zostaniesz do wykonania kilku szybkich ruchów. Najważniejszy jest moment z powyższego obrazka - musisz złapać się zaczepu z pomocą czekana z liną zanim Lara spadnie w przepaść.

Kontynuuj podróż zakładającą docieranie do nowych ścian wspinaczkowych - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Kontynuuj podróż zakładającą docieranie do nowych ścian wspinaczkowych. Ważny moment pokazuje dołączony obrazek - przeskocz szybko na sąsiednią ścianę wspinaczkową żeby uniknąć spadających obiektów.

Kieruj się dalej ku górze - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Kieruj się dalej ku górze. Lara przy końcowych ścianach wspinaczkowych oprócz czekana musi też pomagać sobie butami, gdyż ściany są pochylone. Dotrzyj do końca ostatniej ściany wspinaczkowej i w pokazanym na obrazku miejscu wdrap się na wyższą półkę (Lara możesz mieć z tym problemy - wychyl gałkę w górę żeby nie odpaść od ściany).

Lara znajdzie się w ostatniej lokacji, w które przebywa Dominguez. Odpali się filmik, w trakcie którego użyje on zdobytych wcześniej artefaktów. Przed Tobą walk z finałowym bossem gry Shadow of the Tomb Raider.

Starcie z finałowym bossem (Dominguez)

Jeśli chcesz możesz poświęcić trochę czasu na rozejrzenie się po okolicy - Lara może nałożyć błotny kamuflaż, chować się w krzakach i przy ścianach, wspinać się na drzewa oraz odnajdywać zapasy amunicji (ich ilość zależy od wybranego poziomu trudności) - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Jeśli chcesz możesz poświęcić trochę czasu na rozejrzenie się po okolicy - Lara może nałożyć błotny kamuflaż, chować się w krzakach i przy ścianach, wspinać się na drzewa oraz odnajdywać zapasy amunicji (ich ilość zależy od wybranego poziomu trudności).

W okolicy znajdują się trzy konstrukcje zasilające energią Domingueza - musisz je wszystkie zniszczyć. Docieraj do nich w dowolnej kolejności i po znalezieniu się za każdym urządzeniem użyj czekana.

Po tym jak sabotowana zostanie jakaś konstrukcja okoliczny kultyści zaczną polować na Larę - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Po tym jak sabotowana zostanie jakaś konstrukcja okoliczny kultyści zaczną polować na Larę. Możesz pokonywać ich w bezpośrednich starciach lub postarać się im uciec i zaplanować ich eliminacje z ukrycia (np. wykończenia czy używanie orlego szpona).

Dominguez dołączy osobiście do walk po tym jak sabotujesz wszystkie trzy konstrukcje (załączy się nowa cut-scenka).

W trakcie pojedynku z Dominguezem staraj się dużo przemieszczać i unikać jego ataków dystansowych (z użyciem łuku) oraz ataków w walce wręcz - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

W trakcie pojedynku z Dominguezem staraj się dużo przemieszczać i unikać jego ataków dystansowych (z użyciem łuku) oraz ataków w walce wręcz. Boss jest w stanie wykrywać Larę po tym jak dostatecznie się do niej zbliży, ale możesz nadal chować się przed zwykłymi kultystami. Staraj się jednak skupiać na atakowaniu Domingueza, bo to dzięki osłabianiu go awansujesz do kolejnych faz walki.

Po tym jak dostatecznie osłabisz Domingueza zatrzyma się w miejscu - pokazuje to obrazek. Szybko podbiegnij do niego i wciśnij przycisk ataku - to ten sam przycisk, którego standardowo używa się do wykończeń.

Dodatkowa uwaga - W trakcie walk staraj się trzymać z dala od brzegów areny - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Dodatkowa uwaga - W trakcie walk staraj się trzymać z dala od brzegów "areny". W przeciwnym razie jeden z ataków Domingueza może doprowadzić do zepchnięcia Lary w przepaść i trzeba wtedy powtórzyć całą walkę.

Musisz teraz powtarzać opisane powyżej ruchy, a więc atakować na odległość Domingueza, unikać jego ataków i wyczekiwać aż będzie osłabiony, dzięki czemu Lara może go zaatakować w zwarciu - Miasto Węża - Przeprawa przez miasto i pokonanie finałowego bossa - Solucja - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Musisz teraz powtarzać opisane powyżej ruchy, a więc atakować na odległość Domingueza, unikać jego ataków i wyczekiwać aż będzie osłabiony, dzięki czemu Lara może go zaatakować w zwarciu. Jedyną nowością w dalszej części bitwy, że Dominguez zacznie używać teleportacji żeby szybko zbliżyć się do Lary. Jeszcze większą uwagę przywiązuj do tego żeby nigdzie się nie zatrzymywać i stosuj dodatkowo uniki.

Musisz powtarzać ataki na osłabionym Dominguezie tak długo aż Larze uda się go ostatecznie pokonać. Zakończysz tym samym grę. Zdobędziesz trofeum Nie lada przygoda oraz osiągnięcia powiązane z wybranym poziomem trudności.

Po powrocie do menu głównego możesz powrócić do mapy świata i zająć się pominiętymi pobocznymi aktywnościami lub rozpocząć nową grę w trybie NG+. Tryb Nowa Gra Plus wymusza rozpoczęcie gry od nowa i ponowne odnajdywanie wszystkich sekretów, ale Lara może zachować w nim zdobyte wcześniej umiejętności i elementy ekwipunku.