Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Conan Exiles - poradnik do gry

Conan Exiles - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak zacząć w Conan Exiles Conan Exiles poradnik, solucja

W menu znajdziesz zakładkę podróż, która jest dziennikiem zadań i samouczkiem w jednym - Jak zacząć w Conan Exiles - Conan Exiles - poradnik do gry
W menu znajdziesz zakładkę "podróż", która jest dziennikiem zadań i samouczkiem w jednym

W grze Conan Exiles mamy do wyboru 2 podstawowe tryby gry. Gra wieloosobowa, która dzieli się na tryb PvP (gracze mogą walczyć ze sobą) oraz tryb PvE (gracze mogą walczyć tylko z postaciami niezależnymi). Gra jednoosobowa oznacza, że możemy grać w pojedynkę, ewentualnie we współpracy ze znajomym. Po wybraniu trybu, w którym chcemy grać tworzymy postać i pojawiamy się na pustyni.

Pierwsze, co rzuci nam się w oczy to lista "zadań", które pojawiają się w prawym górnym rogu ekranu. Są to swego rodzaju podpowiedzi, którymi powinniśmy się kierować, aby uczyć się podstawowej mechaniki gry oraz zdobywać punkty doświadczenia.

Na samym początku przejdźmy bliżej źródła wody. W tym momencie warto pomyśleć nad zbudowaniem dla siebie schronienia. Jest to bardzo ważne, ponieważ aby wyruszyć w dalszą podróż, wskazane jest, aby poziom naszej postaci, ekwipunek oraz umiejętności były nieco bardziej rozwinięte. Nasz "pierwszy dom" będzie swego rodzaju bazą wypadową, dlatego pierwszymi trzema elementami "wystroju" powinno być posłanie (tutaj będziemy się odradzać), skrzynia oraz ognisko. Na ognisku ugotujemy pożywienie potrzebne do zaspokojenia głodu i regeneracji, natomiast w skrzyni możemy składować łupy przyniesione z podróży, które nie będą nam na razie potrzebne w podręcznym ekwipunku. W przypadku pierwszego schronienia nie warto wyposażać go przesadnie w dodatkowe elementy, ponieważ szkoda na to czasu i zasobów. W późniejszym czasie warto przenieść się w głąb mapy i tam zacząć budować swoją twierdzę.

Musimy pamiętać także o tym, że w grze wieloosobowej po śmieci naszego bohatera tracimy wszystko, co mieliśmy przy sobie. Aby odzyskać zagubione przedmioty musimy znaleźć własne zwłoki i je przeszukać. Miejsce naszej ostatniej śmierci jest oznaczone na mapie przy pomocy symbolu nagrobka.