Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Q.U.B.E. 2 - poradnik do gry

Q.U.B.E. 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Porady ogólne do QUBE 2 Q.U.B.E. 2 poradnik, solucja

Poniżej znajdziesz garść porad, które mogą przydać się w trakcie przechodzenia gry Q.U.B.E 2 oraz w zdobyciu wszystkich osiągnięć.

 • Po wejściu do pomieszczenia najpierw rozejrzyj się po całej lokacji, aby zlokalizować wszystkie istotne elementy. Następnie zastanów się do czego mogą służyć i pomyśl, jak mogą się ze sobą łączyć.
 • Pamiętaj, że na każdym osobnym panelu lub konsoli możesz stworzyć tylko jedną kostkę. Jeśli w tym samym miejscu aktywujesz drugą kostkę, pierwsza zniknie.
 • Pamiętaj, że masz możliwość likwidowania kostek. Z likwidacją zielonych wiąże się jedno z osiągnięć możliwych do zdobycia w Q.U.B.E 2.
 • Zielone kostki mogą być przesuwane i przytrzymywane przez pomarańczowe kostki lub wybijane do góry przez niebieskie kostki. Zielone kostki mogą być także łapane przez magnes (czerwony biegun) lub wypychane (niebieski biegun). Można je także oblać ropą lub podpalić.
 • Niebieskie koski służą jako trampoliny i mogą wybijać w powietrze Twoją postać, aby wskoczyła na podwyższenie. Niebieskie kostki mogą być także przydatne do wybijania zielonych kostek w powietrze.
 • Pomarańczowe kostki służą jako podesty, blokady lub osłony przed wiatrem z wentylatorów. Mogą także przesuwać zielone kostki.
 • Duże przyciski służą do aktywowania dodatkowych elementów, jak np. suwnice, schodki lub windy. Mogą być aktywowane przez Twoją postać, gdy na nich staniesz. Do aktywowania przycisków możesz także użyć zielonych kostek lub kul. Przyciski są aktywne dopóki są obciążone, gdy zostaną zwolnione, podłączone do nich elementy wracają na swoje miejsce.
 • Ruchome ścianki mogą być wykorzystywane jako podesty lub mostki, ale także pełnią funkcje przysłowiowej katapulty. Gdy staniesz na jednym końcu ścianki i podniesiesz ją z drugiej strony, Twoja postać zostanie wyrzucona w powietrze. Ścianki mogą także miotać zielonymi kostkami, jeśli zostaną umiejscowione w odpowiednim miejscu.
 • Magnesy posiadają dwa bieguny: czerwony i niebieski. Czerwony przyciąga elementy, a niebieski je odpycha. Przykładowo, jeśli przechwycisz zieloną kostkę czerwonym magnesem, pozostanie ona na swoim miejscu dopóki jej nie skasujesz lub dopóki nie zmienisz bieguna magnesu na niebieski.
 • Niektóre drzwi mogą zostać otwarte tylko i wyłącznie poprzez uderzenie w nie zieloną kostką. Aby tego dokonać musisz wprawić ją w ruch za pomocą niebieskiej lub pomarańczowej kostki, ścianki lub magnesu. W grze Q.U.B.E 2 spotkasz także drzwi, które możesz otworzyć jedynie za pomocą ognia. Aby tego dokonać będziesz zmuszony w pierwszej kolejności oblać jakiś element ropą, a następnie go podpalić.
 • Większość osiągnieć w Q.U.B.E 2 możesz zdobyć poprzez systematyczne przechodzenie gry. Jedynym wyjątkiem jest osiągnięcie odblokowane za bardzo wysokie wybicie przy użyciu wiatraków. Jeśli chcesz zdobyć obydwa osiągnięcia za ukończenie gry, będziesz zmuszony przejść ją ponownie i wybrać alternatywne zakończenie.