Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 18 - poradnik do gry

Farming Simulator 18 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady jak zacząć rozgrywkę w Farming Simulator 18 | Dla początkujących Poradnik Farming Simulator 18

Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2019

Pickup jest przydatnym i stosunkowo niedrogim narzędziem transportowym - Porady jak zacząć rozgrywkę w Farming Simulator 18 | Dla początkujących - Farming Simulator 18 - poradnik do gry
Pickup jest przydatnym i stosunkowo niedrogim narzędziem transportowym

Rozgrywkę najlepiej zacząć od sprzedaży czerwonego ciągnika i za niewielką kwotę zamiany go na taki, który posiada przynajmniej 140 KM mocy - niby niewielka różnica, a przekłada się wyraźnie na tempo, z jakim pracują niektóre maszyny. Warto także szybko pomyśleć o zakupie Pick-upa - będziesz używał go do transportowania dóbr do skupu, przywożenia nowych nabytków ze sklepu i wykonywania misji. Pamiętaj, że gra jest silnie nastawiona na modernizację sprzętu, dlatego warto wykonywać je regularnie - za sprzedaż starego urządzenia otrzymujesz 3/4 jego regularnej ceny.

Pole, nim coś na nim urośnie, musisz kultywować i obsiać - Porady jak zacząć rozgrywkę w Farming Simulator 18 | Dla początkujących - Farming Simulator 18 - poradnik do gry
Pole, nim coś na nim urośnie, musisz kultywować i obsiać

Rozpocznij od przygotowania swoich dwóch pól pod uprawy. Na początku warto wybrać rzepak - jest bardziej opłacalny niż pszenica, ta druga jednak pozwala uzyskać słomę, która jest wyściółką dla zwierząt. Nie warto się tym jednak przejmować na początek. Hodowlą zajmij się później, dopiero gdy będziesz w stanie zakupić na raz przynajmniej 10-20 zwierząt, mniejsze ilości są całkowicie nieopłacalne. Wyprzedaj także zapasy zgromadzone w magazynie. Teoretycznie możesz czekać na wydarzenie - trafiają się średnio raz na dzień i czasami jeśli nie jest to misja, to może być to wysoki popyt na dany towar - zarobisz wtedy do 2.0x więcej. Jednak na potrzeby szybkiego startu warto pozbyć się zapasów.

Teraz zakup urządzenie do nawożenia - jest tanie, 11 000$ - Porady jak zacząć rozgrywkę w Farming Simulator 18 | Dla początkujących - Farming Simulator 18 - poradnik do gry

Teraz zakup urządzenie do nawożenia - jest tanie, 11 000$. Jednakże - jedno napełnienie starcza na mniej więcej jedno pole do nawiezienia, a nawóz do jego napełnienia kosztuje około 2 800$. Z tego względu warto szybko postarać się o nawóz naturalny. Nawożenie zwiększa plon o ok. 30%.

W następnej kolejności zakup kosiarkę. Dobrze wiedzieć, że trawa, którą skosisz nie marnuje się - wyrośnie na niej nowa, i tak w kółko. Jeśli nie zamierzasz jej teraz zbierać - nic nie szkodzi. Później będziesz mógł zebrać na jednym pasie zieleni całą naczepkę. Do zbierania trawy na początek wykorzystaj naczepę samozbierającą. Możesz nią także zbierać słomę z pszenicy. Wymaga ona mocnego ciągnika do optymalnego działania. Skoszoną trawę możesz magazynować w hodowlach (krów i owiec) lub zwozić do biogazowni - tam zapłacą ci za całą naczepkę kilka tysięcy, ale przede wszystkim otrzymujesz mały procent gnojówki po dostarczeniu trawy. Po zapełnieniu silosu musisz odczekać, aż będziesz w stanie ponownie go napełniać i otrzymywać ponownie nawóz (w międzyczasie magazynuj zbiory w innym silosie - są trzy.

Po zebraniu większej ilości pieniędzy będziesz mógł zdecydować się na nowe typy upraw - Porady jak zacząć rozgrywkę w Farming Simulator 18 | Dla początkujących - Farming Simulator 18 - poradnik do gry
Po zebraniu większej ilości pieniędzy będziesz mógł zdecydować się na nowe typy upraw

Gdy uzbierasz pieniądze, warto podjąć się modernizacji sprzętu do kultywacji i sadzenia (tylko jedna opcja w obu kategoriach). Zakup także nowe pole - za 100 000$ zakupisz działkę na południowy zachód od twojej łąki. Z dwoma ciągnikami i domyślnym kombajnem jesteś w stanie bez problemu obsłużyć trzy pola.

Teraz możesz zastanowić się nad rozpoczęciem hodowli. Na początek warto zająć się tylko jednym typem zwierząt, wybierając krowy (przynajmniej 15) lub świnie (przynajmniej 25) - dzięki nim będziesz otrzymywał darmowy nawóz). Na potrzeby świń musisz zasiać pola rzepakiem, kukurydzą oraz pszenicą (dla słomy, pszenicę możesz sprzedawać). Jeśli chcesz zainwestować w krowy, zakup urządzenie do tworzenia bel. To jedyny sposób na utworzenie siana (po uprzednim użyciu zgrabiarki na skoszonej trawie). W przypadku zwierząt każde ma dwa wymagania: świnie - rzepak i kukurydza; owce i krowy - trawa i siano. Dla świń, jeśli nie dostarczysz obu wymaganych elementów, wydajność zwierząt w reprodukcji oraz tworzeniu nawozu jest obniżona o połowę, nie dotyczy to krów/owiec - wystarczy dostarczyć albo siano, albo trawę (zależnie od tego, co wolisz zbierać).

Dalszy etap rozgrywki uwzględnia zakup nowych urządzeń, przede wszystkim kolejnego ciągnika (by móc szybko przygotowywać pole pod kolejną uprawę od razu wykonując wszystkie czynności podążając za kombajnem) oraz gdy zdecydujesz się na kolejną działkę, warto pomyśleć o nowym kombajnie. Miej ciągle na uwadze, by zapewniać zwierzętom wszystkiego czego potrzebują - przy wysokiej ilość zwierząt są one bardzo dochodowe, jeśli jednak traktujesz je "dorywczo", to tracisz czas - lepiej wróć do upraw na potrzeby sprzedaży.