Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Na czubku włóczni (The Point of the Spear) solucja Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Na czubku włóczni. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Opisywane zadanie jest pierwszym w grze, które możesz wykonać w dowolnym momencie. Warto rozpocząć je od zapisania stanu gry, a jak również zacząć zbierać napotkane rośliny i przydatne przedmioty.

Zadanie rozpoczynasz w punkcie widocznym na obrazku - Horizon Zero Dawn: Na czubku włóczni (The Point of the Spear) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Zadanie rozpoczynasz w punkcie widocznym na obrazku. Podążaj za wskaźnikiem, żeby znaleźć Rosta. Gdy do niego dotrzesz zadanie zostanie rozbudowane o kolejne cele. W trakcie rozmowy z Rostem możesz zapytać go o dodatkowe zadanie, a poprosi, żebyś pomogła pewnej staruszce (zadanie Dziwna Grata). W ramach omawianej misji musisz zebrać materiały niezbędne do wytworzenia ognistych strzał. Będą do tego niezbędne komponenty w postaci roślin i elementy z których zbudowane są Biegusy.

Polowanie na bieguny może przebiegać stosunkowo łatwo, jeśli tylko zastosujesz się do kilku zasad przytoczonych w poprzednich zadaniach. Najważniejszym elementem polowania jest strzelanie w słabe punkty, co szybko dezorientuje maszyny. Oczywiście nie zapominaj, żeby w pierwszej kolejności wyeliminować Czujki, które strzegą stada.

Po zebraniu odpowiedniej ilości materiału wytwórz strzały w taki sam sposób, w jaki robiłeś to w zadaniu Szkoła Przetrwania - Horizon Zero Dawn: Na czubku włóczni (The Point of the Spear) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Po zebraniu odpowiedniej ilości materiału wytwórz strzały w taki sam sposób, w jaki robiłeś to w zadaniu Szkoła Przetrwania. Możesz też wykorzystać do tego stosowną zakładkę w rozszerzonym interfejsie gry. Ostatecznie musisz wykonać 20 strzał zapalających.

Zanim zadanie zbliży się ku końcowi musisz jeszcze odwiedzić kupca i kupić u niego Potykacz. Jest to broń która pozwala zastawiać pułapki z lin na maszyny. Dzięki nim można je czasowo unieruchomić, co znacznie ułatwia ich pokonanie.

Karsta spotkasz w pobliżu osady przy niewielkim domu widocznym na obrazku - Horizon Zero Dawn: Na czubku włóczni (The Point of the Spear) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Karsta spotkasz w pobliżu osady przy niewielkim domu widocznym na obrazku. W opcjach dialogowych wybierz handel i zakup broń. Warto rozejrzeć się po pozostałych towarach, a szczególnie po pakiecie darmowych próbek, który znajdziesz u każdego z kupców.

Jeśli udało ci się zrealizować oba cele zadania, to czas dołączyć do Rosta - Horizon Zero Dawn: Na czubku włóczni (The Point of the Spear) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Jeśli udało ci się zrealizować oba cele zadania, to czas dołączyć do Rosta. Znajdziesz go w pobliżu ogniska siedzącego na pniu drzewa. Najpierw musisz z nim porozmawiać, a następnie skorzystać z ogniska, żeby posunąć zadanie naprzód.

Dalsza część zadania rozegra się poza granicami Obręczy - Horizon Zero Dawn: Na czubku włóczni (The Point of the Spear) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Dalsza część zadania rozegra się poza granicami Obręczy. Podążaj za śladami zniszczeń i przeszukuj po drodze wszystkie uszkodzone maszyny. Ostatecznym celem zadania jest zniszczenie Piłozęba. Wskazówki dotyczące starcia znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika. Po unieszkodliwieniu maszyny musisz zabrać jej serce. Dopiero wtedy zadanie ruszy dalej, więc jeśli brakuje ci miejsca w ekwipunku, to warto przeznaczyć kilka pomniejszych składników i coś z nich wytworzyć.

Po krótkiej scence i dialogu zadanie zostanie zakończone. Jednocześnie w dzienniku pojawi się kolejna misja główna - Serce Matki.