Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Wymagania sprzętowe PC, PS4 Horizon Zero Dawn poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika znajdziesz informacje o minimalnych i rekomendowanych wymaganiach sprzętowych PC gry Horizon Zero Dawn. Informujemy również czy Horizon Zero Dawn na PC jest dobrze zoptymalizowany oraz przedstawiamy wymagania sprzętowe dla wersji na PS4.

Horizon Zero Dawn PC - minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i5-2500K (3.3 GHz) lub AMD FX 6300 (3.5 GHz)
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon R9 290 (4GB)
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Wolne miejsce na dysku: 100 GB

Horizon Zero Dawn PC - rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i7-4770K (3.5 GHz) lub AMD Ryzen 5 1500X (3.5 GHz)
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon RX 580 (8GB)
 4. Pamięć RAM: 16 GB
 5. Wolne miejsce na dysku: 100 GB

Horizon Zero Dawn PC - dodatkowe uwagi

 1. Horizon Zero Dawn na PC działa wyłącznie na systemie operacyjnym Windows 10 z zainstalowaną najnowszą dużą aktualizacją. Nie jest możliwe uruchomienie gry na systemie operacyjnym Windows 7.
 2. Horizon Zero Dawn zajmuje więcej miejsca na hdd na PC niż na PS4 - około 100 GB zamiast około 47 GB. Wynika to z różnorakich usprawnień graficznych dotyczących m.in. przygotowania tekstur dla rozdzielczości 4K.
 3. Wersja PC gry Horizon Zero Dawn nie posiada niestety opcji regulacji pola widzenia - FoV (Field of Vision). Wymusza ona prowadzenie rozgrywki przy domyślnym polu widzenia. Autorzy wytłumaczyli tę decyzję chęcią nie ingerowania w rozgrywkę oraz styl wizualny gry w porównaniu z oryginalnym wydaniem na PS4.

Optymalizacja Horizon Zero Dawn PC

Premierowa wersja PC gry Horizon Zero Dawn posiada niestety spore problemy z optymalizacją. Gra ma duże kłopoty z wydajnością, szczególnie jeśli zapragniemy zagrać w 60 klatkach na sekundę oraz w rozdzielczości 4K. Dysponowanie nawet bardzo silną konfiguracją sprzętową może wtedy nie wystarczyć do zapewnienia sobie komfortowej gry.

Liczba klatek animacji potrafi spaść przede wszystkim w scenach z dużą liczbą postaci (sojuszników lub przeciwników), podczas ciągłego podróżowania po świecie oraz w momentach aktualizowania informacji o interfejsie i zmian kamery w scenach przerywnikowych. Gra ma również problemy z poprawnym działaniem efektu filtrowania anizotropowego oraz niektórymi animacjami działającymi jedynie w 30 FPS-ach.

Wydajność gry można poprawić przede wszystkim dzięki zmniejszeniu rozdzielczości. W przypadku rozgrywki w 4K pomocne może się też okazać skalowanie obrazu z mniejszej rozdzielczości. System skalowania rozdzielczości niestety nie jest idealny i obraz potrafi być wyraźnie rozmazany.

Autorzy portu Horizon Zero Dawn na PC obiecali na szczęście wydanie dużych aktualizacji. Powinny one z czasem poprawić działanie gry oraz wyeliminować najbardziej uciążliwe błędy.

Horizon Zero Dawn - wymagania sprzętowe PS4

 1. Horizon Zero Dawn na PlayStation wymaga około 47 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym konsoli. Wartość ta dotyczy Wersji Kompletnej, czyli jedynej oferowanej obecnie w sklepie PlayStation Store. Jeśli posiadasz jedynie podstawową wersję gry bez dodatku The Frozen Wilds, to powinna ona zająć nieco mniej miejsca na hdd.
 2. Horizon Zero Dawn na PS4 nie wymaga wykupionego abonamentu PS+. Gra jest w 100% produkcją singleplayer, tak więc subskrypcja PlayStation Plus nie jest w ogóle potrzebna (za wyjątkiem opcji przechowywania sejwów w chmurze).
 3. Horizon Zero Dawn lepiej wygląda na konsoli PS4 Pro. Gra działa na niej w rozdzielczości 4K, przy czym nie ma się do czynienia z natywnym 4K, tylko z efektem upscalingu z niższej rozdzielczości.