Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Turing Test - poradnik do gry

The Turing Test - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sekretne pomieszczenia | Opis przejścia

Sekretne pomieszczenia to miejsca w których poziom trudności zagadek gwałtownie rośnie. Już na samym początku mamy dostęp do pierwszego z nich (przed sektorem A7) lecz żeby przejść przez zablokowane drzwi trzeba się sporo namęczyć. Po pozytywnym wykonaniu zagadki otrzymujemy dodatkowe osiągnięcie Steam. W tym rozdziale rozpisana jest dokładna solucja jak przejść każdą zagadkę i ukończyć dzięki temu grę na 100%.

Restricted Area - przed sektorem A7

Aby otworzyć pierwsze sekretne pomieszczenie należy ustawić wiązki energii tak jak na wyżej przedstawionej grafice - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

Aby otworzyć pierwsze sekretne pomieszczenie należy ustawić wiązki energii tak jak na wyżej przedstawionej grafice. Otworzy to nam drzwi w których znajduję się tajemnica.

  1. Za wykonanie tego sekretu otrzymujemy osiągnięcie Steam - This is a Lock

Restricted Area - przed sektorem B16

Zagadka polega na słuchaniu dźwięku, który wydaje maszyna strażnicza znajdująca się po lewej stronie - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

Zagadka polega na słuchaniu dźwięku, który wydaje maszyna strażnicza znajdująca się po lewej stronie. Gdy poruszamy się szybciej dezaktywuje ona most i spadamy niżej. Musimy więc bardzo powoli, małymi krokami przechodzić by alarm nie wykrył naszego poruszania. Za drzwiami ukryty jest komputer który przeprowadzi z nami dość specyficzną rozmowę.

  1. Za wykonanie tego fragmentu gry otrzymujemy osiągnięcie Steam - A Polite Conversation

Restricted Area - przed sektorem C26

Wchodząc do pomieszczenia zauważymy kamerę która stale nas obserwuje - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

Wchodząc do pomieszczenia zauważymy kamerę która stale nas obserwuje. Naszym zadaniem będzie podniesienie wszystkich pojemników z dołu i zablokowanie jej tak jak widoczne jest to na zdjęciu. Przechodzimy przez odblokowane drzwi.

  1. Za wykonanie tego sekretu otrzymujemy osiągnięcie Steam - The Universe's Machine Epsilon

Restricted Area - przed sektorem D36

UWAGA - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

UWAGA! Wchodząc do pomieszczenia spójrz szybko w górny prawy róg ekranu, ktoś na krótką chwilę się tam pojawi.

Najpierw pobieramy wiązkę energii widoczną z naprzeciwka, później podnosimy pojemnik który leży po naszej lewej stronie. Stawiamy go tak na schodach by miał możliwość stoczenia się niżej, po tej czynności szybko przebiegamy przez drzwi po prawej stronie. Teraz wystarczy tylko obejść obiekt, otworzyć drzwi poniżej i przejść do pomieszczenia.

  1. Za wykonanie tego sekretu otrzymujemy osiągnięcie na Steam - Algorithmic Composition

Restricted Area - przed sektorem E46

Po wejściu do pomieszczenia zauważymy po lewej stronie panel z pięcioma wiązkami, trzema zielonymi i dwoma fioletowymi - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

Po wejściu do pomieszczenia zauważymy po lewej stronie panel z pięcioma wiązkami, trzema zielonymi i dwoma fioletowymi. Dwie wiązki zielone wypuszczamy do pierwszych dwóch pustych pojemników obok drzwi. Otworzy to nam przejście do następnej blokady, powtarzamy czynność z jedną fioletową (która musi znajdować się na górze) i jedną zieloną wiązką. Zabieramy niebieską wiązkę i wracamy do pierwszego pomieszczenia.

Ustawiamy sobie w gotowości wszystkie wiązki, powinniśmy mieć ich sześć: niebieską, trzy zielone, dwie fioletowe - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

Ustawiamy sobie w gotowości wszystkie wiązki, powinniśmy mieć ich sześć: niebieską, trzy zielone, dwie fioletowe.

Ustawiamy wiązki w broni i pojemnikach identycznie jak na grafice - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

Ustawiamy wiązki w broni i pojemnikach identycznie jak na grafice. Przechodzimy do następnego pomieszczenia w którym wysyłamy tylko i wyłącznie niebieską wiązkę w górnym pojemniku. Wracamy po ostatnią zieloną wiązkę dzięki czemu otworzymy drzwi w ostatnim pomieszczeniu, które znajdują się po prawej stronie. Odblokujemy osiągnięcie lecz pozostaje nam jeszcze jedna ukryta tajemnica, drzwi znajdujące się naprzeciwko.

Aby je otworzyć potrzebujemy ustawić trzy wiązki w odpowiedniej kolejności - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

Aby je otworzyć potrzebujemy ustawić trzy wiązki w odpowiedniej kolejności. Na samej górze musi znajdywać się fioletowa, poniżej zielona a na samym dole niebieska. Zieloną zabieramy z drzwi obok. I wpuszczamy do środkowego miejsca. Później zabieramy dwie zielone wiązki i wracamy do pierwszego pomieszczenia gdzie musimy podmienić fioletowe wiązki z zielonymi. Jedną fioletową wkładamy poniżej niebieskiej wiązki w drugim pomieszczeniu. Stajemy blisko drzwi i energicznie zabieramy niebieską wiązkę. Posiadamy już wszystkie potrzebne kulki żeby otworzyć następne drzwi.

  1. Za wykonanie tego sekretu otrzymujemy osiągnięcie Steam - The Chinese Room

Restricted Area - przed sektorem F56

Jest to najtrudniejszy pokój z zagadką jaki znajduję się w tej grze. Każde pomieszczenie z kolei będzie miało osobne zdjęcie z konfiguracją jaką należy ułożyć by przejść dalej.

1 - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

1. Tutaj wystarczy tylko jedna wiązką ustawiona najbliżej drzwi.

2 - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

2. Zapełniamy wszystkie miejsca wiązkami które znajdują się we wcześniejszym pokoju.

3 - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

3. Jedna wiązką wystarczy do otwarcia drzwi.

4 - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

4. Musimy zabrać wiązki z wcześniejszego pomieszczenia i ustawić powyższą konfiguracje.

5 - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

5. Tym razem cztery wiązki wypuszczamy do pojemników.

6 - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

6. Następna konfiguracja również składa się z czterech wiązek.

7 - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

7. Jest to prawie ostatnia konfiguracja do odblokowania osiągniecia.

8 - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

8. Po drodze wchodzimy na górę i zabieramy trzy wiązki energii ze sobą. Podążamy dalej dolną drogą aż dojdziemy do ostatniej konfiguracji.

9 - Sekretne pomieszczenia - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

9. Ostatnią czwartą wiązkę zabieramy z dołu przy samej konfiguracji. Wypuszczamy wiązki dzięki czemu otworzą nam się drzwi przy pierwszym pokoju w którym rozwiązywaliśmy konfiguracje.

  1. Za wykonanie tego sekretu otrzymujemy osiągnięcie Steam - Boolean Logic

Restricted Area - przez sektorem G66

Wchodzimy do pomieszczenia po lewej stronie i zabieramy pojemnik z wiązką który ustawiamy tak aby drzwi zablokowały się na nim - Epilog - Opis przejścia - The Turing Test - poradnik do gry

Wchodzimy do pomieszczenia po lewej stronie i zabieramy pojemnik z wiązką który ustawiamy tak aby drzwi zablokowały się na nim. Pobieramy wiązkę, podchodzimy w kierunku drzwi i wypuszczamy ją do pustego pojemnika w drugim pokoju. Otworzą się drzwi gdzie możemy poczytać notatki.

  • Za wykonanie tego sekretnego pomieszczenia otrzymamy osiągnięcie Steam - Thinking Outside of the Box