Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Overwatch - poradnik do gry

Overwatch - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rodzaje bohaterów | Bohaterowie w Overwatch Overwatch poradnik

Rodzaje bohaterów

W grze mamy dostępne 4 rodzaje bohaterów i każda z nich pełni określone funkcje w drużynie więc warto poważnie rozważyć ich wybór przed rozpoczęciem rozgrywki. Odpowiednia konfiguracja bohaterów to klucz do sukcesu, a niektóre z nich są naprawdę potężne i nawzajem mogą wzmacniać swoje umiejętności.

Atak

Bohaterowie z tej grupy to tzw. Damage Dealerzy czyli są odpowiedzialni za zadawanie ogromnych obrażeń i likwidowanie przeciwników. O ile ich ofensywa jest świetna to niestety defensywa nieco kuleje ponieważ nie posiadają dużej puli zdrowia, a także pancerza przez co bardzo szybko mogą zostać zlikwidowani. Gra taki bohaterem wymaga wyczucia czasu i znalezienia odpowiedniej okazji do ataku, a także świetnego pozycjonowania postaci, aby nie stać się łatwym celem. Do tej grupy należą: Żniwiarz, Żołnierz-76, Fara, McCree, Smuga.

Obrona

Bohaterowie, którzy są w stanie zadawać spore obrażenia, ale posiadają też umiejętności, które mają za zadanie osłanianie sojuszników, jak np. możliwość postawienia wieżyczek strażniczych, min lub pułapek, potężnego działa broniącego dostępu do celu lub umiejętności snajperskie dzięki którym można z dużej odległości likwidować zagrożenie. Gra jednym z takich bohaterów wymaga wyobraźni i przewidywania ruchów przeciwnika, aby móc natychmiast na nie zareagować. Do tej grupy należą: Bastion, Hanzo, Torbjorn, Trupia Wdowa, Złomiarz.

Tank

To grupa prawdziwych twardzieli! Dysponują największą pulą zdrowia, a także różnego rodzaju tarczami ochronnymi. Są w stanie sami się uleczyć. Rolą Tanka jest ochranianie najkruchszych celów z drużyny czyli muszą skupiać uwagę przeciwnika na sobie i utrudniać im życie jak tylko jest to możliwe. Bohaterowie Ci mają również możliwość ogłuszania lub łapania przeciwników przez co znacznie ułatwiają ich eliminację. Jako Tank musisz być odważny i przewodzić swojej grupie. Jeśli zauważą, że dobrze wykonujesz swoją robotę i nie muszą obawiać się o własne zdrowie (przynajmniej nie za bardzo) to chętnie będą za Tobą podążać. Bohaterowie z tej grupy to: Reinhardt, Wieprzu, Winston, Zaria.

Wsparcie

Jak sama nazwa wskazuje grupa ta odpowiedzialna jest za wspieranie członków drużyny. Bohaterowie tego typu, tzw. Supporty posiadają różnego rodzaju czary leczące lub tarcze ochronne, a także aury zwiększające obrażenia sojuszników lub takie, które rzucone na wroga zwiększa obrażenia przez niego otrzymywane (bardzo skuteczne na Tankach!). Fajnymi umiejętnościami są również możliwość wskrzeszenia sojusznika lub teleportacji do strategicznego punktu. O ile Supporty potrafią zwiększyć przeżywalność innych bohaterów to niestety same są bardzo kruche i często mogą stać się łatwym celem dla przeciwnika jeśli nie będą odpowiednio chronione. Grając tą postacią trzeba być bardzo ostrożnym, nie wychylać się i wykonywać swoją robotę zza pleców Tanka. Bohaterowie Wsparcia to: Łaska, Lucio, Symmetra, Zenyatta.