Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 15 - poradnik do gry

Farming Simulator 15 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zakup opryskiwacza w Farming Simulator 15 | Szybki start Farming Simulator 15 poradnik

Ostatnia aktualizacja: 23 lipca 2019

Zakup opryskiwacza

Kultywator powinien wcześniej zakończyć swoją pracę, dlatego poślij go na pole nr 24, aby już rozpoczął kolejną. Następnie sprzedaj zbiór, a kombajn przygotuj obok pola nr 38. Czekając na kolejne plony pora rozważyć zakup nowego sprzętu.

Opryskiwacz to początkowo odczuwalny wydatek. - Zakup opryskiwacza w Farming Simulator 15 | Szybki start - Farming Simulator 15 - poradnik do gry
Opryskiwacz to początkowo odczuwalny wydatek.

Jest tylko jedno "ale" - opryskiwacz, bo o nim tutaj mowa, kosztuje 29 000$, a Ty, póki co, taką kwotą nie dysponujesz. Mimo wszystko jest to narzędzie niezbędne do dalszego rozwoju, ponieważ plony z opryskanych pól są dwukrotnie większe. Inwestycja ta zwróci się więc bardzo szybko, a brakujące pieniądze możesz zdobyć na kilka sposobów.

Pierwszym, najprostszym sposobem jest oczywiście wzięcie pożyczki i zakup potrzebnej maszyny. Jeżeli chcesz jednak zachować taką możliwość na później, pozostają jeszcze inne możliwości:

-sprzedaż najgorszego ciągnika - opryskiwanie pól jest bardzo szybkie ze względu na zasięg samego opryskiwacza, dlatego też możesz na zmianę wykorzystywać któryś z posiadanych ciągników (najlepiej ten z przyczepką). Pozwoli to na utrzymanie tempa pracy na jednocześnie trzech polach, a przy okazji zdobędziesz pieniądze na opryskiwacz. Pamiętaj, aby sprzedać maszynę bezpośrednio, tzn. pojechać nią do sklepu, gdyż w ten sposób otrzymasz 20% więcej pieniędzy. Do Twojej kieszeni trafi 22 200$, o 3 700$ więcej, niż gdybyś zrobił to poprzez menu sklepu. Jak widać jest to dużo bardziej opłacalna opcja.

-opróżnienie magazynów - jest to możliwe tylko na łatwym oraz normalnym poziomie trudności. Istnieje spora szansa, że w momencie, w którym będzie Ci potrzebny spryskiwacz pojawi się komunikat o zwiększonym zapotrzebowaniu na jeden z towarów, które masz w magazynie. Jest to świetna okazja, gdyż można wtedy zarobić nawet 2x więcej niż normalnie. Po otrzymaniu takiego komunikatu naładuj przyczepę i udaj się do wskazanego miejsca, a dzięki temu znacząco się wzbogacisz. Jeżeli żaden skup nie ogłosi zwiększonego zapotrzebowania będziesz zmuszony sprzedać więcej zapasów lub jeszcze trochę wstrzymać się z zakupem.

-poczekać na plony - z pola nr 38, z którego najprędzej będziesz mógł zebrać plony, otrzymasz niezłą sumkę pieniędzy. Sama w sobie nie powinna wystarczyć na spryskiwacz, ale w połączeniu ze sprzedażą części posiadanych zasobów na pewno starczy. Jeżeli grasz na wyższym poziomie trudności i nie chcesz sprzedawać ciągnika nie pozostaje Ci nic innego jak wzięcie pożyczki lub sprzedaż kolejnych plonów, jeszcze nieopryskanych.

Przed użyciem opryskiwacz należy naładować. - Zakup opryskiwacza w Farming Simulator 15 | Szybki start - Farming Simulator 15 - poradnik do gry
Przed użyciem opryskiwacz należy naładować.

Po zebraniu odpowiedniej kwoty kup opryskiwacz. Pojawi się on przed sklepem, dlatego też będziesz musiał pojechać tam ciągnikiem i przywieźć go na farmę (możesz także zresetować opryskiwacz, dzięki czemu od razu pojawi się on na Twej farmie). Aby narzędzie było gotowe do pracy musisz je jeszcze naładować w zbiorniku z nawozem - kosztuje to ok 600$. W przyszłości rozważ także zakup dodatkowego pojemnika montowanego z przodu, co pozwoli Ci na rzadsze przerywanie pracy i ładowanie opryskiwacza (koszt wspomnianego urządzenia to 5 500$).

Spryskanie pola zajmuje dosłownie kilka chwil. - Zakup opryskiwacza w Farming Simulator 15 | Szybki start - Farming Simulator 15 - poradnik do gry
Spryskanie pola zajmuje dosłownie kilka chwil.

Tak przygotowany opryskiwacz jest już gotowy do pracy. Udaj się więc na pole, na którym przygotowałeś wcześniej zasiew (dobrym rozwiązaniem jest połączenie pól nr 24 i 29 w jedno, tak, aby mniej Cię absorbowały). Następnie rozłóż ramiona opryskiwacza i ustaw się tak, aby za jednym przejazdem objąć jak największy zasięg. Włącz opryskiwacz i rozpocznij opryski. Podczas nawracania wyłączaj opryskiwacz, aby nie marnować zbiornika. Po odpowiednim ustawieniu ponownie włącz opryskiwacz i kontynuuj opryski. Prace tą co prawa możesz zlecić pracownikowi, jednak ze względu na wygodę lepiej wykonać ją osobiście (z powodu dużej szerokości opryskiwacza pracownicy często mają problemy podczas nawracania się). Nie jest to na szczęście czasochłonne, gdyż dzięki dużemu zasięgowi spryskanie pola nie zajmie Ci dużo czasu. Pamiętaj o spryskiwaniu wszystkich obsianych pól.