Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Assassin's Creed: Unity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Assassin's Creed: Unity - poradnik do gry

Assassin's Creed: Unity - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 10 października 2019

Poniższy poradnik do Assassin's Creed: Unity zawiera informacje przeznaczone dla osób, które chcą poznać podstawowe mechanizmy gry, zaliczyć wszystkie sekwencje na 100% oraz dowiedzieć się, jak bardzo różnią się od tych zaprezentowanych w Black Flag. Znajdziesz tutaj opis najważniejszych reguł jakimi rządzi się AC Unity oraz porady, jak w najlepszy sposób z nich korzystać. Oprócz tego poznasz szczegółowe informacje na temat kolejnych zagadek Nostradamusa, tajemniczych morderstw oraz pozostałych Paryskich Opowieści. Ostatnim elementem przewodnika jest sekcja Opis przejścia - historia Anno Doriana, w której znajdują się szczegółowe opisy przejścia wszystkich dwunastu sekwencji głównego wątku fabularnego. Znajdują się w niej również objaśnienia dotyczące rozmaitych rodzajów misji, jakie zlecane są Arno w ramach jego kariery Asasyna.

Krótko o Assassins Creed: Unity

AC Unity to kolejna odsłona cyklu przygodowych gier akcji od studia Ubisoft, taktującego o walce Assasynów z Templariuszami. Tym razem rzucony zostaniesz do Paryża w samym środku rewolucji francuskiej. Wcielisz się w Arno - bohatera, który w samym środku walk między biednymi a arystokracją, stara się rozwikłać spisek zawiązany przez wrogi zakon.

Produkcja doczekała się wielu usprawnień względem poprzednich części. Przebudowie uległa mechanika wspinaczki, dodano możliwość skradania się, a walka stała się bardziej wymagająca. Dodatkowo zdecydowano się na zwiększenie realizmów świata. Tak więc w czasie rozgrywki otrzymasz zdecydowanie większą swobodę działania, a niepowodzenie misji niekoniecznie będzie wymagało powtarzania od początku określonych sekwencji.

Porady ogólne

W AC Unity tak jak w każdej innej grze, ważne jest trzymanie się kilku podstawowych zasad, które ułatwiają rozgrywkę. Poniżej znajdziesz rady, które pomogą ci w czasie twojej przygody w ogarniętym chaosem Paryżu.

 1. Patrz na ekran i mapę - dzięki temu wszystkie cele zadań, dodatkowe aktywności albo przeciwnicy są zaznaczeni w obu tych miejscach. Jeśli nie wiesz, co masz zrobić albo zwyczajnie się zgubiłeś, rozejrzyj się po ekranie albo włącz mapę.
 2. Synchronizuj punkty widokowe - Dzięki nim poznasz lokalizację części sekretów Paryża oraz uzyskasz dostęp do szybkiej podróży po mieście.
 3. Badaj teren - Skrzynie, kokardy oraz wiele innych dodatkowych aktywności zostanie zaznaczonych na mapie, jeśli pojawisz się w ich pobliżu. Gra dodatkowo je podświetli z pomocą snopu światła.
 4. Wydawaj punkty kredo - Punkty te wydawane są na ulepszanie ekwipunku. Zyskujesz je na tyle dużo i często, że oszczędzanie ich pozbawione jest sensu. Wyjątkiem drogie wyposażenie, na przykład najdroższa broń, do ulepszenia której potrzeba tysięcy punktów kredo. Jednak do czasu jej zdobycia twój zapas punktów powinien być dostatecznie duży.
 5. Nie działaj pochopnie - Znaczna część misji pozwala ci na wybór drogi do celu oraz kolejność eliminowania przeciwników. Skorzystaj z tego. Zamiast rzucać się do szturmu, przeprowadź dokładny rekonesans. Odszukaj dostępne wejścia, znajdź miejsca, które patroluje najmniej strażników, opracuj plan i dopiero wtedy działaj.
 6. Biegaj po dachach - W AC Unity na dachach znajduje się dużo mniej strzelców, niż we wcześniejszych odsłonach serii. Większość przeciwników nie jest również w stanie wspiąć się na dach lub traci tobą zainteresowanie, gdy tam dotrzesz. Dlatego najlepszym miejscem na ucieczkę przed przeciwnikami jest właśnie dach. Dodatkowo z dachów możesz przeprowadzić ciche i niemożliwe do uniknięcia zabójstwa bez zostania wykrytym. To ważne, ponieważ nie możesz dokonać zabójstwa z powietrza wobec przeciwnika, który cię widzi. Musisz jednak uważać, gdyż przeciwnicy są w stanie wbiec na dach, jeśli w pobliżu znajduje się drabina albo stos skrzynek. Jeśli nie znajdą takiej możliwości, a ty się odsłonisz, to zaczną do ciebie strzelać. Dachy to wciąż bardzo dobre miejsce dla każdego Asasyna, ale należy korzystać z nich z głową.
 7. Jeśli gra jest za trudna, spróbuj innego zadania - Gra podpowie ci, jeśli uzna dane zadanie za zbyt trudne dla ciebie. W takim wypadku możesz próbować, ale jeśli nie czujesz się na siłach, zajmij się czymś innym.
 8. Graj, jak ci wygodnie - Poza pojedynczymi sytuacjami gra jest bardzo wyrozumiała. Do prawie każdego budynku prowadzi kilka wejść, a większość misji możesz przejść na kilka sposobów. Możesz grać powoli i ostrożnie, jak również szybko i bezpośrednio. Dlatego wybierz styl gry, który najbardziej ci odpowiada i się go trzymaj.

Pełną listę porad ogólnych znajdziesz w dedykowanym im rozdziale.

Podróżowanie po mieście

Istotnym elementem zabawy w AC Unity jest umiejętność sprawnego poruszania się po Paryżu. W poniższym dziale znajdziesz najważniejsze informacje związane z tym zagadnieniem. Dzięki poniższym stronom dowiesz się na co należy zwracać uwagę i jak wykorzystywać dane mechaniki.

 1. Wzrok orła
 2. Walka
 3. Zasoby
 4. Otwieranie zamków
 5. Zabójstwa i ogłuszania

Aktywności dodatkowe

Paryż w AC Unity wypełniony jest różnego rodzaju aktywnościami, które możesz wykonywać w przerwie między zadaniami z głównego wątku. Pozwolą ci one na zebranie dodatkowego doświadczenia oraz pozwolą lepiej zagłębić się w świat gry.

 1. Szczeliny Helixa
 2. Tajemnicze Morderstwa
 3. Zagadki Nostradamusa
 4. Paryskie Opowieści
 5. Źródła pieniędzy

Wymagania sprzętowe

AC Unity jest produkcją, która do działania na minimalnych ustawieniach nie wymaga komputera od ciebie komputera o bardzo wysokiej specyfikacji. Poniżej znajdziesz informacje odnośnie wymagań sprzętowych jakie należy spełnić, by produkcja działała na twoim komputerze.

Minimalne wymagania

 1. System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz, AMD Phenom II x4 940 3.0 GHz,
 3. Karta grafiki: Radeon HD 7970 z 3 GB VRAM, GeForce GTX 660 z 2 GB VRAM
 4. Pamięć RAM: 6 GB
 5. Miejsce na dysku: 50 GB

Zalecane wymagania

 1. System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz, AMD X8 FX-8350 4.0 GHz
 3. Karta grafiki: Geforce GTX 780 z 3 GB VRAM, Radeon R9 290X z 3 GB VRAM
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Miejsce na dysku: 50 GB

Autor Poradnika

Łukasz Pilarski


Informacje o Assassin's Creed: Unity - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 168, ilustracje: 314 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 65.

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Assassin's Creed: Unity - poradnik do gry