Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Iron Golem - jak stworzyć? Porady Minecraft poradnik, porady

Iron Golem - osobisty bodyguard. Jak stworzyć? Schemat. Co daje? Co robi? Zachowanie.

Na tej stronie naszego poradnika do Minecrafta znajdziesz schemat tworzenia Iron Golema oraz opis jego zastosowania.

Tworzenie Iron Golema

Schemat tworzenia Iron Golema - Minecraft: Iron Golem - jak stworzyć? Porady - Minecraft - poradnik do gry
Schemat tworzenia Iron Golema

Aby utworzyć Iron Golema musisz ułożyć cztery bloki żelaza w kształt litery T i w miejsce głowy umieścić dynię (kolejność ułożenia ma znaczenie - dynię ułóż jako ostatnią).

Zachowanie Iron Golema

Iron Golem - Minecraft: Iron Golem - jak stworzyć? Porady - Minecraft - poradnik do gry
Iron Golem

Iron Golemy domyślnie można spotkać w dużych wioskach liczących więcej niż 21 domów, w których sporadycznie się spawnują i chronią jej mieszkańców. Są odporne i mają silny atak, który dodatkowo daleko odrzuca przeciwników. Ich życie się nie regeneruje, można je uleczyć rzucaną miksturą leczenia. Są odporne na upadki, czy utonięcie. Mają jednak nieprzyjemny zwyczaj zwiedzania świata jeśli nie są w wiosce. Możesz zmusić go do chodzenia za postacią i chronienia jej używając wodzy.

Jeśli podąża za graczem będzie atakował wszelkie wrogie stworzenia. Nie radzi sobie jednak w walce z Creeperami, gdyż najczęściej wybuchają nim golem zdąży je zniszczyć, oraz z Endermanami, które są znacznie szybsze oraz również mają wysoki współczynnik zdrowia. Jeśli jednak nawet został stworzony przez gracza, a postać zaatakuje Mieszkańca - golem staje w obronie Mieszkańca i zaatakuje gracza. W bezpośrednim starciu golem jest trudnym przeciwnikiem.

Budując Iron Golema przede wszystkim należy uważać, by nie budować go w ciasnych pomieszczeniach lub przy ścianach - po wytworzeniu może on utknąć w ścianie i tracić życie aż do śmierci. Mogą zostać zranione przez ogień (więc także lawę), broń, truciznę oraz uduszenie np. pod piaskiem. Pod wodą przestaje atakować i ruszać się. Po śmierci upuszcza 3-5 sztuk żelaza.