Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sims 4 - poradnik do gry

Sims 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sims 4: Urządzanie domu, porady Sims 4 poradnik porady

Urządzanie domu

Informacje wstępne

Czas teraz posiadany dom wykończyć - Sims 4: Urządzanie domu, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Czas teraz posiadany dom wykończyć! Przejdź do trybu kupowania ("F2"). To tutaj znajdziesz dziesiątki obiektów: łóżek, szafek, stołów, urządzeń, armatury itp. Możesz korzystać z listy obiektów w dwojakiej postaci. Pierwsza to segregowanie obiektów według pomieszczeń (druga ikonka na panelu od góry). Obiekty posegregowano tutaj według pomieszczeń: kuchnia, łazienka, sypialnia, salon, jadalnia, gabinet, pokój dziecięcy oraz na zewnątrz. W każdym pomieszczeniu wyszczególniono konieczne oraz opcjonalne obiekty, które możesz umieścić.

Drugi sposób to korzystanie z obiektów posegregowanych według typu (trzecia ikonka) np - Sims 4: Urządzanie domu, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Drugi sposób to korzystanie z obiektów posegregowanych według typu (trzecia ikonka) np. blaty, elektronika, oświetlenie itp. Wtedy w każdej z tych kategorii znajdują się wszystkie obiekty danego typu posegregowane według funkcji, a więc w przypadku blatów są to ławy, stoły, biurka, blaty itd. Końcowe obiekty do zakupienia znajdują się zawsze po prawej stronie panelu.

Każdy obiekt czy urządzenie pełni swoją funkcję - Sims 4: Urządzanie domu, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Każdy obiekt czy urządzenie pełni swoją funkcję. Dodatkowo korzystanie z niektórych obiektów sprawia, że Sim zdobywa pewne umiejętności. Wszystkie tego typu informacje znajdują się w opisach wszystkich przedmiotów. Pamiętaj, że im wyższy wskaźnik przy danym obiekcie tym lepiej bo efekt jest lepszy bądź szybszy. Przykładowo więc komputer daje Simowi zabawę, sam w sobie może być bardziej niezawodny lub nawet niezniszczalny (droższe modele). Jednak dzięki komputerowi Sim może się nauczyć kilku umiejętności w tym literackiej czy programowania.

W pierwszej fazie wykańczania domu zakup do każdego z pomieszczeń jakieś podstawowe oświetlenie - Sims 4: Urządzanie domu, porady - Sims 4 - poradnik do gry

W pierwszej fazie wykańczania domu zakup do każdego z pomieszczeń jakieś podstawowe oświetlenie.

Kuchnia

Jednym z kluczowych pomieszczeń jest kuchnia w początkowej wersji połączona z jadalnią - Sims 4: Urządzanie domu, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Jednym z kluczowych pomieszczeń jest kuchnia w początkowej wersji połączona z jadalnią. Potrzebujesz kilku szafek, gdzie będziesz przyrządzać potrawy, lodówki, kuchenki oraz zlewu. Optymalnie jest, aby lodówka znajdowała się niedaleko kuchenki - najlepiej umieść pomiędzy nimi jedną szafkę. Wtedy to Sim pobiera z lodówki potrzebne składniki, przyrządza je na blacie obok by na stojącej obok kuchence dokończyć przygotowanie potrawy. Nad kuchenką nie zapomnij o alarmie przeciwpożarowym.

Pamiętaj jeszcze o koszu na śmieci oraz o stole wraz z krzesłami. To tyle co potrzebne na początek. Jeśli chcesz możesz jeszcze zakupić np. mikrofalówkę, ekspres do kawy, okap itd., ale to jest w tym momencie zbędne.

Pamiętaj by wraz z rozbudową i większą liczbą Simów zapewnić im odpowiedniej wielkości stół, oraz większą kuchnię, a dokładniej przestrzeń w niej.

Sypialnia

W sypialni kluczowy obiekt to łóżko - im droższe tym lepsze - Sims 4: Urządzanie domu, porady - Sims 4 - poradnik do gry

W sypialni kluczowy obiekt to łóżko - im droższe tym lepsze. Tutaj nie warto oszczędzać bo Sim się po prostu lepiej i szybciej wyśpi, co oszczędzi Ci sporo czasu. Możesz zakupić łóżko pojedyncze, albo od razu zainwestować w podwójne. Reszta możliwych elementów to komoda, dzięki której Sim będzie się przebierać oraz ewentualnie szafeczka, lustro itp. W przyszłości wraz z posiadaniem większej ilości pieniędzy udekoruj pomieszczenie, aby polepszyć Simowi nastrój. Pamiętaj, aby sypialnia nigdy nie była pokojem przechodnim tak, by inni Simowie nie budzili tego akurat śpiącego.

Łazienka

Łazienka to bardzo ( - Sims 4: Urządzanie domu, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Łazienka to bardzo (!) ważne pomieszczenie. Musisz tu zakupić toaletę, umywalkę oraz prysznic bądź wannę. Najlepsze są wanny, które mają jednocześnie funkcję prysznica. Chociaż nie stać Cię na zbyt wiele, to w łazience - tak jak w przypadku łóżka - nie warto oszczędzać. Zakupienie droższej, ale lepszej toalety oraz wanny zapewni lepsze oraz szybsze spełnianie podstawowych potrzeb Sima. W przypadku rozbudowy łazienki możesz zadbać prócz odpowiedniej dekoracji także o szafki, duże lustro, dywanik, kwiatki. Przy większej liczbie Simów druga łazienka także będzie bardzo przydatna.

Salon

Tutaj potrzebujesz kanapę lub fotel - Sims 4: Urządzanie domu, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Tutaj potrzebujesz kanapę lub fotel. Lepszą rozrywką od telewizora jest zabawa na komputerze. Początkowo więc nie musisz się wysilać.

Kolejne etapy to możliwość wykazania się (zależna od posiadanych środków). Do salonu możesz zakupić całą masę obiektów dekoracyjnych jak obrazy i rzeźby. W centralnym miejscu może stać bar czy kominek. Jednak czeka cię sporo pracy by na to wszystko zarobić.

Gabinet / pokój dzienny

Jeśli chcesz możesz wydzielić sobie pomieszczenie na wszelkie przyrządy, które będą służyły Ci do rozwoju umiejętności Simów - Sims 4: Urządzanie domu, porady - Sims 4 - poradnik do gry

Jeśli chcesz możesz wydzielić sobie pomieszczenie na wszelkie przyrządy, które będą służyły Ci do rozwoju umiejętności Simów. Chodzi np. o biurko z komputerem, szachownicę, gitarę, skrzypce, sztalugę, regał, bieżnię i inne. Początkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu obiekty umieścić w salonie. Potem warto jednak to rozgraniczyć. Salon niech będzie miejscem relaksu i np. głośnego słuchania telewizji czy muzyki. Gabinet niech służy przede wszystkim do rozwijania umiejętności Twoich Simów.