Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Infernalna Machina | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III poradnik Diablo III: Reaper of Souls

Infernalna Machina to urządzenie pozwalające przenieść się do czterech alternatywnych krain, w celu zdobycia składników niezbędnych do stworzenia Pierścienia Piekielnego Ognia lub Amuletu Piekielnego Ognia - unikatowych legendarnych przedmiotów 70 poziomu. O ile Infernalna Machina i Pierścień Piekielnego Ognia zostały po raz pierwszy wprowadzone w jednej z łatek do podstawowej wersji gry, to w dodatku Reaper of Souls doczekały się one kilku istotnych zmian. Amulet Piekielnego Ognia został dodany stosunkowo niedawno.

Infernalne Machiny

Aby znaleźć Infernalną Machinę, należy najpierw zabić Klucznika który znajduje się w aktach: I, II, III i IV. Każdy z nich może nagrodzić Cię określoną Infernalną Machiną.

Odeg to jeden z kluczników, którego trzeba ubić i liczyć przy tym na łut szczęścia. - Infernalna Machina | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Odeg to jeden z kluczników, którego trzeba ubić i liczyć przy tym na łut szczęścia.

Machiny można zdobyć z następujących przeciwników:

  • Machina Kości - Klucznik Odeg (Pola Niedoli - akt I)
  • Machina Wojny - Klucznik Sokahr (Oaza Dalgura - akt II)
  • Machina Obżarstwa - Klucznik Xah'Rith (Kamienny Fort - akt III)
  • MachinaZła - Klucznik Nekarat (Srebrna Iglica, poziom pierwszy - akt IV)

Szansa na wypadnięcie składników i schematu

W dodatku Reaper of Souls, podobnie zresztą jak w podstawowej wersji gry Diablo III, nic nie jest gwarantowane, dlatego na wyrzucenie składników i schematu istnieje określona szansa. Różni się ona w zależności od wybranego poziomu trudności.

Procentowe szanse na wyrzucenie kluczy przedstawiają się następująco (stan na wrzesień 2015 roku):

Poziom trudności

Szansa

Udręka I

25%

Udręka II

28%

Udręka III

33%

Udręka IV

38%

Udręka V

43%

Udręka VI

50%

Udręka VII

60%

Udręka VIII

70%

Udręka IX

80%

Udręka X

90%

Jak widać, znalezienie Machiny może stanowić pewien problem na niższych poziomach trudności. Od poziomu Udręka VIII masz szansę na otrzymanie nawet dwóch Machin!

Uaktywnienie Infernalnej Machiny

Infernalna Machina otwiera portal w Domostwie Heretyka - budynku zlokalizowanym w Nowym Tristram. Wejście do lokacji jest normalnie niedostępne, dlatego należy zbliżyć się do drzwi i uderzyć w nie - dopiero wtedy pojawi się charakterystyczna żółta poświata, oznaczająca wejście. Samą Machinę aktywuje się bezpośrednio w ekwipunku postaci - wystarczy kliknąć na niej prawym przyciskiem myszy.

Portal do Krainy Chaosu. - Infernalna Machina | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Portal do Krainy Chaosu.

Pobyt w krainach

Po przeniesieniu do każdego z czterech wymiarów, trzeba stoczyć walkę z dwoma bossami jednocześnie. Wyjątkiem jest Kraina Zła, gdzie na początku naszym przeciwnikiem jest Diablo, ale po stracie określonej ilości energii przez Pana Terroru (25% i 50%), za każdym razem na arenie pojawi się dodatkowy, losowo wybrany przeciwnik. Chcąc, nie chcąc, bohaterowie będą zmuszeni do wyeliminowania niewygodnego towarzysza w pierwszej kolejności, ponieważ dalsze upuszczanie krwi głównemu bossowi, zaowocuje przyzwaniem kolejnego rywala, a to znacznie utrudnia zwycięstwo. Bez względu na to, którą krainę odwiedzają herosi, powinni oni zawsze skupiać się najpierw na zlikwidowaniu jednego oponenta, a dopiero później zabierać się za drugiego.

Tym razem się udało. Boss wyrzucił składnik niezbędny do stworzenia pierścienia. - Infernalna Machina | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Tym razem się udało. Boss wyrzucił składnik niezbędny do stworzenia pierścienia.

Po zakończeniu walki, z ostatniego zabitego bossa wysypią się przedmioty. Wśród nich może znaleźć się składnik do budowy Pierścienia Piekielnego Ognia lub Amuletu Piekielnego Ognia - szansa na jego otrzymanie jest dokładnie taka sama, jak w przypadku kluczy do Infernalnej Machiny (tabelka znajduje się powyżej). Na poziomie udręka VIII lub wyżej możesz znaleźć od 2 do nawet składników na raz!

Każdej Machinie przyporządkowany jest konkretny składnik:

Infernalna Machina

Przedmiot

Ikona

Zostało jeszcze 39% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie