Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wieszczka | Rzemiosło w Diablo III poradnik Diablo III: Reaper of Souls

Wieszczka

Wieszczka jest nowym rzemieślnikiem wprowadzonym w dodatku Reaper of Souls.

Korzystanie z usług Wieszczki dostępne jest dopiero po uratowaniu jej w jednej z misji V aktu. W zamian za Twoje bohaterstwo Wieszczka zgodzi się świadczyć dla Ciebie pewne usługi: Zaklinania oraz Transmogryfikacji.

Zaklinanie

Proces zaklinania to - najprościej rzecz ujmując - zmiana jednej właściwości dowolnego magicznego przedmiotu, na inną. Tego typu operacjami zajmuje się Wieszczka - rzemieślnik, który występuje wyłącznie w dodatku Reaper of Souls. Wzorem pozostałych fachowców, kobieta musi najpierw zostać odblokowana w fabule (konkretnie w jednym z początkowych zadań aktu V), żeby móc pojawiać się w pozostałych obozowiskach, a ostatecznie, również w trybie przygodowym.

Z wizytą u Wieszczki. - Wieszczka | Rzemiosło w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Z wizytą u Wieszczki.

Zaklinanie jest bardzo łatwe w obsłudze. Aby móc zacząć cały proces, należy skierować się do Wieszczki, a następnie umieścić interesujący nas przedmiot w wolnym slocie pierwszej zakładki. Gra automatycznie wyceni koszt operacji i w zależności od klasy oręża, zaprezentuje nam listę składników, które zostaną nieodwołalnie stracone po podjęciu decyzji. Niebieskie i żółte przedmioty będą wymagać Mistycznego pyłu i Zasnutych kryształów. W przypadku legendarnych (pomarańczowych) klamotów, trzeba się liczyć z poświęceniem Zapomnianych dusz. Amulety i pierścienie wymagają dodatkowo zużycia wysokiej klasy klejnotów, co samoistnie zwiększa koszt całego procesu.

Jak zdobyć Zapomniane dusze?

To najbardziej kłopotliwy materiał rzemieślniczy, bo w przeciwieństwie do pozostałych surowców, nie jest on powszechnie dostępny. Zapomniane dusze można zdobyć na następujące sposoby:

  • Odzyskiwanie surowców u kowala - jedna Zapomniana dusza zawsze zostanie odzyskana po zmieleniu dowolnego przedmiotu legendarnego (pomarańczowego) lub setowego (zielonego), który jest na poziomie 61 lub wyżej.
  • Zabójstwo Strażnika Szczeliny Nefalemów - jedna Zapomniana dusza jest nagrodą za pokonanie Strażnika, ale uwaga! - nie jest ona gwarantowana.

Jak działa zaklinanie przedmiotów?

Po umieszczeniu przedmiotu w slocie, otrzymujemy listę jego właściwości. Każda z nich może zostać zmieniony na inną z przyporządkowanej im listy, którą można rozwinąć poprzez kliknięcie w mały znak zapytania (znajdujący się po prawej stronie) przy danej statystyce przedmiotu.

Lista właściwości, które możemy zmienić i koszt podany w surowcach. - Wieszczka | Rzemiosło w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Lista właściwości, które możemy zmienić i koszt podany w surowcach.

Biorąc pod uwagę pierścień, który znajduje się na powyższym screenie warto zmienić w nim statystykę nr 4, czyli pkt. życia przy trafieniu. Jeśli chcemy zwiększyć obrażenia naszej postaci warto spróbować wylosować szansę na trafienie krytyczne (od 4,5 do 6%). Zaklinanie to czysta loteria więc po wybraniu statystyki do zmiany, gra wylosuje nam dwie opcje z listy, która widnieje po prawej stronie.

Jeśli z jakichś względów nam one nie pasują, zawsze możemy wybrać tę, którą próbujemy zmienić i starać się wylosować ponownie - Wieszczka | Rzemiosło w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Jeśli z jakichś względów nam one nie pasują, zawsze możemy wybrać tę, którą próbujemy zmienić i starać się wylosować ponownie. Mieliśmy szczęście i udało nam się wylosować maksymalną wartość statystyki z szansą na trafienie krytyczne! Teraz wystarczy zaznaczyć odpowiednią statystykę i potwierdzić całą operację przyciskiem "Wybierz właściwość" - voila! W tym momencie następuje również przypisanie przedmiotu do konta, co uniemożliwi ofiarowanie zaklętych przedmiotów innym graczom.

Raz wybrana właściwość likwiduje z listy możliwych zmian pozostałe. Oznacza to, że od tej pory możemy zmieniać tylko tę opcję i żadną inną. Warto również pamiętać, że każde kolejne zaklinanie pochłania nie tylko surowce, ale również coraz większą kwotę w złocie. Właściwościami przedmiotów można manipulować aż do wyczerpania zasobów, gra w żaden sposób nie blokuje liczby możliwych operacji.

Ten przedmiot został wcześniej poddany zaklinaniu, więc zmieniać można wyłącznie tę opcję. - Wieszczka | Rzemiosło w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Ten przedmiot został wcześniej poddany zaklinaniu, więc zmieniać można wyłącznie tę opcję.

Po co zaklinać przedmioty?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta - żeby lepiej dostosować przedmiot do naszej postaci. Przeglądając znaleziony oręż, często natrafimy na broń lub element pancerza, który znakomicie przysłużyłby się bohaterowi, gdyby zawierał inną właściwość. Wieszczka potrafi to zmienić, co nie jest procesem tanim, ale na dłuższą metę opłacalnym.

Operację trzeba jednak przeprowadzić z głową. Zaklinanie w dużym stopniu zmienia sam przedmiot, więc musimy poważnie zastanowić się, czy jesteśmy gotowi podjąć ryzyko. Może bowiem się zdarzyć, że kilka godzin później zdecydujemy się inaczej skonfigurować umiejętności bohatera i wówczas nie będzie już odwrotu. Co prawda zawsze można wybrać inną właściwość z dostępnej puli, ale mamy już wtedy mocno ograniczone pole manewru.

Transmogryfikacja

Transmogryfikacja to druga umiejętność posiadana przez Wieszczkę. Dzięki niej możesz po prostu zmienić wygląd każdego swojego przedmiotu za niewielką sumę pieniędzy. Mimo wszystko, gdy pierwszy raz podejdziesz do niej to nie będziesz miał dużego wyboru. Gdy zdobywasz przedmioty, których wyglądu jeszcze nie widziałeś to te odblokowują się w Transmogryfikacji, dzięki czemu możesz zmienić swój wygląd przedmiotu na ten co właśnie poznałeś. Koszt jest różny w zależności czy chcesz przypisać wygląd legendarny czy normalny.

Oczywiście nie wszystkim przedmiotom można zmieniać wygląd. Opcja ta jest dostępna dla: Pancerzy, broni, hełmów, rękawic, butów, naramienników i spodni.