Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

War Thunder - poradnik dla początkujących

War Thunder - poradnik dla początkujących

SPIS TREŚCI

Tier 2 w War Thunder | Samoloty War Thunder poradnik

Tier 2

Stany Zjednoczone

P-39 - Tier 2 w War Thunder | Samoloty - War Thunder - poradnik dla początkujących
P-39

Drugi tier daje możliwość wyboru ciekawych samolotów, które potrafią nieźle rozbawić. Możesz wybrać Airacobrę, która jest widoczna powyżej, bądź F4U Korsarz - myśliwiec Marynarki Wojennej. Do tego dojdzie linia przez TBF bądź A-25.

P-39 przypomina z malowania samoloty niemieckie. Lecz wyróżnia ją bardzo dobre uzbrojenie w wersji Q-5, jakim jest działko 37mm z magazynkiem 30 naboi oraz cztery karabiny maszynowe 12,7mm. (cztery karabiny 7,62mm oraz dwa karabiny 12,7 + działko 37mm w wersji N-0). Cobra to szybki samolot do zadań dywersyjnych, najlepsza taktyka to atak z góry na kadłub przeciwnika i ucieczka na większą wysokość, następnie ponowny wzlot.

Obok Cobry jest Korsarz. Maszyna ta posiada nowoczesny układ skrzydeł, co pozwala zwinnie manewrować. Uzbrojenie jest słabsze niż u P-39, lecz pozwalające atakować inne myśliwce. Z atakiem na bombowce może być "mały" problem.

Bombowcem jest A-25. Niestety nie jest to samolot godny serdecznego polecenia. Wielu graczy ma z nim problem, gdyż nie wie jak z niego korzystać. Najlepszym pomysłem jest atak na małe bunkry z małym ładunkiem 500LBS, lub atak na większe cele z 100LBS. Następnie samolot zamienia się w myśliwiec szturmowy. Lecz w tym przypadku chodzi o niszczenie celów naziemnych, bądź szybki powrót do bazy. Ta taktyka pozwoli szybko zdobyć wymagane doświadczenie do zbadania B-17.

Związek Radziecki

Ła-5 - Tier 2 w War Thunder | Samoloty - War Thunder - poradnik dla początkujących
Ła-5

Drugi tier wprowadza dożo świeżości oraz innowacyjnych technologii. Głównymi samolotami do zabawy jest właśnie Ła-5 oraz Jak-1B z MiG'iem 3 do kolekcji. Głównymi samolotami w każdej nacji są myśliwce dlatego też na nich się najbardziej skupiamy. Chociaż w ZSRR jest legendarny Ił-2, który też zostanie omówiony.

Ła-5 to bardzo szybki samolot, który rozpędza się prawie do 550-600km/h. Jego pułap maksymalny wynosi 10km. Lecz uzbrojenie jakim są karabiny 20mm rekompensują wszystko. Uzbrojenie te wystrzeliwuje 2.30kg pocisków na sekundę, co w porównaniu do innych nacji jest na dobrym poziomie, zwłaszcza że mamy "duży" kaliber z dobrą amunicją.

Zaś Jak'i oraz MiG to samoloty służące do kontynuacji zbierania plonów z nieba, które zostały nam po Ła-5. Są to typowe myśliwce mające wszystko wyrównane. Przy czym Jak-1B jest wolniejszy, ale mobilniejszy, a MiG-3 to samolot szybszy, lecz mniej sterowny.

Do omówienia została legenda jakim jest Ił-2. Wersja późniejsza Ił-2M różnii się głównie tylnym strzelcem oraz innymi mniej znaczącymi rzeczami. Wracając do meritum, trzeba nim latać jak samolotem "UFO". To znaczy, że niszczysz wszystko wszystkim i sam nie zostajesz zniszczony. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie rakiet z bombami 100kg. Wtedy jest możliwość zniszczenia bunkrów i czołgów oraz bombowców przy pomocy rakiet bądź działek.

Wielka Brytania

Wellington Mk I - Tier 2 w War Thunder | Samoloty - War Thunder - poradnik dla początkujących
Wellington Mk I

Samoloty brytyjskie są najbardziej uniwersalne ze wszystkich maszyn w grze. To właśnie tutaj masz możliwość siąść za stery legendarnego Spitfire'a.

Myśliwce są wielkości normalnego samolotu, to już nie są małe maszyny jak wcześniejszy Fury czy też Gladiator. Dysponują one średnimi parametrami, i łączą wady oraz zalety pozostałych nacji. Posiadają pojemne magazyny amunicji, całkiem dobry pancerz, nie wpadają w przeciążenia jak samoloty z ZSRR, ale też nie są tak zwrotne jak myśliwce Cesarstwa Japonii.

Bombowce w tej nacji są wyjątkowe, gdyż już na niskim tierze jest Wellington Mk I, a ten potrafi przenosić duże ładunki burzące, ponieważ nawet bomby 1 tonowe (1000 kg), albo 2 torpedy. Samolot ten posiada wieżyczkę z przodu, oraz na samym końcu ogona. Musisz uważać ponieważ Wellington'a jest bardzo łatwo zniszczyć, dlatego warto mieć dobrze wyszkoloną załogę z umiejętnością korzystania z karabinów maszynowych. Pamiętaj też, że jesteś bardzo duży, dlatego chowaj się częściej w chmurach niż samolotami pozostałych nacji.

Samoloty szturmowe w tym drzewku prawie nie istnieją. Jest tutaj jedynie Beaufighter Mk. VIc, ten zaś został stworzony z drewna. Mimo wszystko, jest to ciężki myśliwiec o świetnych parametrach bojowych, idealny do walki czołowej oraz do przechwytywania z nieba, a następnie do ponownego schowania się. Nie lataj nim jak zwykłym myśliwcem, gdyż jest on na to zbyt duży i mozolny.

Japonia

Ki-61-l otsu Hien - Tier 2 w War Thunder | Samoloty - War Thunder - poradnik dla początkujących
Ki-61-l otsu Hien

Drugi tier to prawdziwe samoloty, będące ogromnym wsparciem powietrznym dla sojuszników. Japońskie samoloty nigdy nie powinny być w pierwszej linii ataku ze względu na bardzo znikomy pancerz. Przez jego redukcję samoloty zyskały prędkość oraz mobilność.

Na tym poziomie możesz walczyć idealnym Ki-61, będącym samolotem do szybkich akcji, zwłaszcza ataków z góry. Maszyna ta pozwoli Ci utrzymać odpowiedni dystans oraz kąt za przeciwnikiem. Uzbrojenie da możliwość zniszczenia wroga pod warunkiem, że będziesz umiejętnie strzelał. Maszyny z kraju "Kwitnącej Wiśni" wymagają bardzo dużej wprawy, nie są to samoloty dla początkujących.

Obok Ki-61 jest A6M2, będący pierwszą maszyną z serii "Zero". Niestety nie są to samoloty tak rozwinięte jak wspomniany Ki-61. Lecz na tierze III jest dobrze rozbudowana wersja "Zero". Obok A6, jest dostępny też Ki-45. To tak zwany szturmowiec ustępujący jedynie odpowiednikowi z RAF'u, chociaż tutejsza mobilność, ale też zarazem uzbrojenie pozwala przy dobrej taktyce zwyciężyć.

Do użytku jest też Ki-49 działający w roli małego bombowca, będący jako przejście do kolejnych poziomów.

Niemcy

Bf 109 F-2 - Tier 2 w War Thunder | Samoloty - War Thunder - poradnik dla początkujących
Bf 109 F-2

Drugi poziom precyzyjności daje Ci dostęp do wspaniałych samolotów.

Jeżeli polubiłeś włoskie maszyny, na pewno spodoba Ci się następna ich wersja - MC 202. Jest to prawdziwy myśliwiec pozwalający Ci niszczyć każdego przeciwnika. Bardzo szybki i dobrze uzbrojony.

Rodzina Messerschmitt'ów Bf 109 daje możliwość wybicia się ponad innych przeciwników. Wersję "E", a "F" różni głównie uzbrojenie, gdzie nowsza wersja posiadaj działko 15mm. Do tego jest szybszy i mobilniejszy. Z pancerzem nie masz co szaleć, mimo że to prawdziwy niemiecki samolot, to nie jest to latający Tygrys.

Ciekawe są też Do 217, niemalże ulepszone samoloty Bf 110. Mimo wszystko jak wcześniej było wspomniane, warto zwrócić uwagę na bombowce nurkujące, które już teraz są na bardzo wysokim poziomie. Jest możliwość zamontowania 4x 50kg oraz 1x 500kg. Jeżeli interesuje Cię cięższy myśliwiec, to wybierz He 111 H-6.s