Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Arma III - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Arma III - poradnik do gry

Arma III - poradnik do gry

Si vis pacem, para bellum. Poradnik do gry Arma III stanowi rozbudowane kompendium wiedzy na temat tego trudnego i wymagającego tytułu. Znajdziesz w nim wszystkie najważniejsze informacje na temat mechaniki rozgrywki oraz szczegółowy opis dostępnych w grze misji.

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2019

Poradnik do ArmA 3 Contact to wyczerpująca solucja, dzięki której dowiesz się, jak przeżyć. W poradniku znajdziesz porady na start, tipsy, opisy wielu mechanik (strzelania, poruszania się) oraz dowiesz się, jak skonfigurować Armę, aby przyjemnie i płynnie rozpocząć rozgrywkę.

Osobny rozdział poświęciliśmy opisowi przejścia. Solucja do ArmA 3 Contact pokrywa całą kampanię, a obrazki pomogą ci zorientować się w niebezpiecznym terenie.

Co by było gdyby pewnego dnia, w tych i tak szalonych, pełnych najróżniejszych napięć społeczno-politycznych czasach pojawiło się dodatkowe, realne zagrożenie wizytą - lub co gorsza inwazją - pozaziemskich istot? Jak wyglądają procedury opracowane na tego typu ewentualność, jak ludzkość poradziła by sobie z kontaktem z "obcymi"? I co ważniejsze, jak poradzimy sobie z nim my, gracze?

Nasz poradnik do ArmA 3: Contact zapewni, że z "pierwszego kontaktu" wyjdziecie cało.

Ów oficjalny, niesamodzielny dodatek z akcją osadzoną w Polsce* stworzyło i wydało czeskie studio Bohemia Interactive - Arma III - poradnik do gry

Ów oficjalny, niesamodzielny dodatek z akcją osadzoną w Polsce* stworzyło i wydało czeskie studio Bohemia Interactive. ArmA 3: Contact zostanie wydane na Steam 25 lipca 2019 w cenie 100 zł i będzie wymagać podstawowej wersji gry ArmA 3 (w sprzedaży jest też pakiet łączony, nazwany "Arma 3 Contact Edition"), oferując małe zniżki dla ludzi kupujących przed premierą; Dodatek skupia się na kampanii dla pojedynczego gracza, ale znakomitą większość zawartości, który oferuje, z powodzeniem możemy wykorzystywać w całej platformie ArmA 3, w trybie zarówno dla jednego, jak i wielu graczy.

Oznacza to, że każdą jednostkę, broń czy element ekwipunku - w tym wzorowane na polskich MSBS GROT karabinki Promet - można wykorzystać nie tylko w edytorze scenariuszy, ale i każdej misji pozwalającej na personalizację ekwipunku. Nie jest więc zatem tak, że dodatek ów przydatny jest tylko dla fanów "singla".

*uproszczenie; akcja gry jest osadzona w kraju na Polsce wzorowanym - z racji wcześniejszych nieprzyjemności związanych z próbą osadzenia akcji w realnym kraju Bohemia postanowiła akcję wszystkich gier i dodatków umieszczać w fikcyjnych republikach opartych na realnym terenie.

Co znajdziecie w naszym poradniku do ArmA 3 Contact - Arma III - poradnik do gry

Zawartość poradnika

Co znajdziecie w naszym poradniku do ArmA 3 Contact? Oto spis treści:

PODSTAWOWE INFORMACJE

 1. O co chodzi w ArmA? (FAQ)
 2. Zawartość gry i dodatków

JAK ZACZĄĆ?

 1. Konfiguracja na start
 2. Od czego zacząć?
 3. Podstawowe mechaniki
 4. Nawigacja w terenie
 5. Rozgrywka wieloosobowa (FAQ)

OPTYMALIZACJA GRY

 1. Optymalizacja - wstęp
 2. Poza grą
 3. Ustawienia w grze

DODATEK "ARMA 3 CONTACT"

 1. Jak uruchomić dodatek?
 2. A3: Contact - zawartość
 3. A3: Contact, a tryb wieloos.

KAMPANIA "FIRST CONTACT" - opis przejścia

 1. Informacje podstawowe
 2. Nowe Mechaniki
 3. Kontakt z obcymi
 4. Misja 1 - "Fałszywie Ujemny" (False Negative)
 5. Misja 2 - "Cisza w Eterze" (Going Dark)
 6. Misja 3 - "Bliskie Spotkania" (Close Encounters)
 7. Misja 4 - "Zjawisko Anomalne" (Anomalous Phenomena)
 8. Misja 5 - "Carpe Noctem"
 9. Misja 6 - "Epilog Eliminacji" (Elimination Coda)
 10. Zakończenie - "Inna Ziemia" (Another Earth)

ANEKS

 1. Wymagania sprzętowe
 2. Sterowanie

Rozdział "Podstawowe Informacje" przedstawi wam najważniejsze informacje produktowe: czego możecie oczekiwać kupując poszczególne produkty z serii ArmA 3 oraz sekcję najczęściej zadawanych pytań. Rozdziały "Podstawowe Informacje" oraz "Jak zacząć?" polecamy wszystkim osobom zaczynającym przygodę z serią ArmA (a i niejeden doświadczony gracz Army może tam znaleźć zapewne rzeczy, o których mógł nie wiedzieć). Rozdział "Jak zacząć" oprócz przygotowania pod kątem podstaw rozgrywki i optymalnej konfiguracji gry, przedstawi wam też podstawy dotyczące trybu wieloosobowego w ArmA 3.

Lekturę rozdziału Optymalizacja Gry zalecamy absolutnie każdemu graczowi ArmA 3 - Arma III - poradnik do gry

Lekturę rozdziału "Optymalizacja Gry" zalecamy absolutnie każdemu graczowi ArmA 3.

Rozdział "Dodatek ArmA 3 Contact" przedstawia schemat uruchamiania dodatku, opis oferowanej zawartości oraz informacje o zastosowaniu zawartości dodatku poza kampanią dla jednego gracza. Oprócz tego rozdział opisujący kampanię "FIRST CONTACT" powie wam wszystko co potrzebujecie wiedzieć o wypędzaniu obcych z naszej pięknej planety. Materiały przydatne wszystkim tym, którzy zaopatrzyli się w dodatek Contact - nawet jeśli nie chcecie "spojlerów" (zaznaczamy których fragmentów należy nie czytać, by uniknąć spojlerów).

Każdy powinien znaleźć coś dla siebie - Arma III - poradnik do gry

Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Miłej lektury.

Marek "Jon" Szaniawski (www.gry-online.pl)

Bartek "Snek" Duk (www.gry-online.pl)

Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2019

Autorzy Poradnika

Bartek Duk, Marek Szaniawski


Informacje o Arma III - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 49, ilustracje: 419 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 5 września 2019, odwiedź Poradnik do gry

Archiwum

Ostatnia aktualizacja : 5 września 2019, odwiedź Archiwum

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Arma III - poradnik do gry