Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

State of Decay - poradnik do gry

State of Decay - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zdobywanie zasobów i budowa | Wskazówki | State of Decay poradnik State of Decay

Ostatnia aktualizacja: 10 września 2019

Zdobywanie zasobów i budowa

W State of Decay znajdujesz:

  • Przedmioty takie jak kule do broni, napoje i tym podobne składować możesz w banku (Supply Locker), dzięki czemu dostajesz punkty wpływów (Influence). Z banku zawsze możesz wybrane przedmioty zabrać ze sobą na misję.
  • Zasoby wymagane do przetrwania twojej społeczności w bazie. Pozwalają na rozbudowę budynków, tymczasowe wzmocnienia, handel i tym podobne.
Zasoby znajdziesz w zamkniętych pojemnikach podczas przeszukiwania różnych miejsc - Zdobywanie zasobów i budowa | Wskazówki | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry

Zasoby znajdziesz w zamkniętych pojemnikach podczas przeszukiwania różnych miejsc. Po odnalezieniu takiej paczki możesz:

  • Otworzyć pojemnik na miejscu (przytrzymując przycisk ataku: Break Open) - z pojemnika wypadną typowe przedmioty, takie które znajdujesz co krok.
  • Zabrać pojemnik (przytrzymując przycisk skoku: Load Rucksack) i dostarczyć go do bazy. W ten sposób uzyskasz zasoby dla społeczności, jednak noszenie takiego ciężaru na plecach szybciej zużywa staminę podczas biegu i walki.
  • Wezwać przez radio "biegaczy", którzy zabiorą ładunek do bazy (Radio Home).

Miej na uwadze, że są zasoby ważne i ważniejsze. W początkowych etapach najbardziej potrzebować będziesz materiałów do budowy, później może kończyć się jedzenie i leki, a w ostatnich etapach gry zacznie brakować ci paliwa i naboi. Staraj się więc za każdym razem gdy opuszczasz bazę wrócić z jakimś ładunkiem, a jak się uda to też przy każdym wyjściu - wezwać biegaczy.

W poszukiwaniu zasobów i ocalałych bardzo pomocna jest Lily obsługująca radio - Zdobywanie zasobów i budowa | Wskazówki | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry

W poszukiwaniu zasobów i ocalałych bardzo pomocna jest Lily obsługująca radio. Wystarczy, że wybierzesz w dzienniku ostatnią zakładkę (Home, ikona domu), oznaczysz pokój radiowy (Radio Room) i poprosisz o pomoc w zlokalizowaniu danego typu zasobu. Po pewnym czasie na mapie ukaże się ikona lupy, która po oznaczeniu wskaże ci, gdzie szukać potrzebnych zasobów.

Budując dodatkowe budynki poza zwykłymi materiałami budowlanymi będziesz niejednokrotnie potrzebował konkretnych przedmiotów. Gdy w trakcie budowy wyczerpują się zasoby materiałów w bazie Lily poinformuje cię, że brakuje im na przykład miedzianych rurek, patelni, śrub, albo worków treningowych. Gdy zorientujesz się, że budowa stoi, sprawdź mapę, pojawi się na niej ikona zielonej lupy z podpowiedzią gdzie znaleźć brakujące materiały. Tego typu rzeczy nie zajmują miejsca w plecaku ani nie musisz nosić ich jako zasobu, wystarczy że je znajdziesz i możesz wracać do bazy. Aby oddać przedmiot należy podejść do zatrzymanej budowy.

Zamiast szukać takich przedmiotów możesz użyć opcji "Construction Advice" w radiu, zakończy ona budowę natychmiast, bez potrzeby dostarczania dodatkowych materiałów.

Zasoby dzienne i placówki

Każdego dnia twoja społeczność zużywa określoną ilość zasobów. Aby nie musieć co chwilę biegać po nowe materiały możesz po przeszukaniu jakiegoś miejsca z zasobami stworzyć placówkę (bezpieczne miejsce: Outpost).

Aby zorganizować takie miejsce musisz najpierw oczyścić je z zombie i w całości przeszukać, nie zabieraj zasobów, nie wzywaj też biegaczy - Zdobywanie zasobów i budowa | Wskazówki | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry

Aby zorganizować takie miejsce musisz najpierw oczyścić je z zombie i w całości przeszukać, nie zabieraj zasobów, nie wzywaj też biegaczy. Jeśli na przykład w restauracji znajdziesz 3-4 paczki jedzenia wybierz przez radio opcję "Establish Outpost", dzięki czemu pozostawione zasoby będą dodawane do twojej bazy aż do wyczerpania.

Placówki zaznaczone są na mapie zielonymi ikonami z paskiem postępu, dodatkowo podgląd placówek masz w ostatniej zakładce dziennika, na samym dole - Zdobywanie zasobów i budowa | Wskazówki | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry

Placówki zaznaczone są na mapie zielonymi ikonami z paskiem postępu, dodatkowo podgląd placówek masz w ostatniej zakładce dziennika, na samym dole.

W dzienniku ikony każdej z placówek odpowiadają rodzajowi zasobu, jaki dostarczają. W momencie gdy w placówce wyczerpią się zasoby oznaczenie w dzienniku zmienia się w ikonę wieżyczki strażniczej, taką placówkę warto zmienić na nową.

Zdobywanie zasobów w ten sposób jest prostsze i bezpieczniejsze niż ciągłe bieganie. Jeśli na przykład znajdziesz 6 placówek z materiałami i 2 z amunicją nie powinieneś mieć problemów z ochroną i rozbudową bazy.

Co i jak budować?

Pierwszą rzeczą dotyczącą rozbudowy, jaką poradzi ci gra, będzie dodatkowe miejsce do spania w kościele. Warto gry posłuchać, bo bez odpowiedniej ilości osób nie przeniesiesz bazy w lepsze miejsce. Z tego samego powodu warto pomyśleć o rozbudowie kuchni.

Przy kościele możesz, a właściwie powinieneś, dobudować salę treningową pozwalająca na podnoszenie umiejętności postaci, którymi w danej chwili nie grasz. W ten sposób, gdy twoja aktualna postać zginie reszta postaci będzie już trochę przeszkolona i nie będziesz musiał nowego bohatera rozwijać od zera.

Wybór budynków zależy tylko od ciebie i od przyjętej przez ciebie taktyki rozwoju. W późniejszych etapach gry przemyśl budowę biblioteki i wykonanie wszystkich dostępnych w niej badań. Pozwoli ci to na przykład na produkcję zaawansowanych leków, zbiór większej ilości warzyw z ogrodu i tym podobne.