Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka z wrogą kulturą | Turystyka poradnik Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat

Walka z wrogą kulturą

Okno wpływów na cywilizacje ościenne - Walka z wrogą kulturą - Turystyka - Sid Meiers Civilization V: Nowy Wspaniały Świat - poradnik do gry
Okno wpływów na cywilizacje ościenne

Ruch turystyczny możesz obejrzeć w przeglądzie turystycznym, który zawiera między innymi przegląd twoich wpływów na inne cywilizacje.

Nasze punkty turystyki gromadzą się w puli państw ościennych. Im więcej masz turystyki tym szybciej się gromadzi. Turystykę można porównać do miecza w zmaganiach kulturalnych. Jeśli pula nagromadzonej turystyki przekroczy pulę nagromadzonej kultury innego imperium uzyskasz na nie wpływ, co przybliży cię do pokojowego zakończenia rozgrywki.

Jeśli to państwo zrobi jakiś ruch wobec twojego imperium, a nie będzie on przychylny, to turyści zbuntują się. Może to doprowadzić do tego, że miasta obcego imperium przejdą na twoją stronę. Dodatkowy wpływ na ten proces ma Ideologia - jeśli państwa mają odmienne ideologie proces będzie zachodził szybciej i bardziej gwałtownie.

Jeśli porównamy turystykę do miecza, to kultura staje się tarczą. Przede wszystkim im większy zapas kultury posiadasz tym trudniej uzyskać na ciebie wpływ państwom ościennym. Poza tym jeśli posiadasz wysoki przyrost kultury - większy niż przyrost turystyki innych państw - raczej nic ci nie grozi.

Bonusy do turystyki dostaje państwo, które prowadzi aktywną politykę względem innego - prowadzi z nim wymianę handlową, ma otwarte granice lub dzieli wspólną religię. Dzięki nim zainteresowanie twoim państwem jako celem wyjazdu stanie się jeszcze większe.