Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawowe informacje | Szlaki handlowe poradnik Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat

Podstawowe informacje

W nowym dodatku udostępniono nowy rodzaj pomocy miastom oraz zarabiania pieniędzy - Podstawowe informacje - Szlaki handlowe - Sid Meiers Civilization V: Nowy Wspaniały Świat - poradnik do gry

W nowym dodatku udostępniono nowy rodzaj pomocy miastom oraz zarabiania pieniędzy. Są to szlaki handlowe. Ich symbolem na pasku statusu są dwie zapętlone strzałki, liczby oznaczają ilość jednostek handlowych i dostępnych szlaków.

Szlaki handlowe można prowadzić zarówno lądem (do czego jest potrzebna technologia Hodowli zwierząt, do wyprodukowania Karawany), jak i morzem (Żegluga, do wyprodukowania Statku transportowego) oraz zarówno w swoim imperium jak i poza jego granice. Szlaki te rozciągają się na odległość dwudziestu heksów od naszego miasta. Do odkrycia są technologie a do wybudowania ulepszenia (np. Karawanseraj oraz Port) które zwiększą zasięg i dochód ze szlaku.

Każdy szlak handlowy ma swój czas trwania. Na samym początku jest to 30 tur. Potem czas może się różnić w zależności od aktywności na danym szlaku, odkrywania technologii i innych czynników. Ustanowionego szlaku handlowego nie można anulować, trzeba poczekać do jego wygaśnięcia.

Kiedy zaakceptujesz szlak handlowy jego parametry nie zmienią się do czasu jego zakończenia. To znaczy, że jeśli, na przykład, odkryjesz nowy surowiec luksusowy, na którym mógłbyś zarobić nie będzie on brany pod uwagę dopóki nie ustanowisz nowego szlaku handlowego.

Technologie

Podstawowe technologie handlowe - Podstawowe informacje - Szlaki handlowe - Sid Meiers Civilization V: Nowy Wspaniały Świat - poradnik do gry
Podstawowe technologie handlowe

Spisane tutaj technologie mają wpływ na szlaki handlowe.

  • Hodowla zwierząt - podstawowa technologia. Pozwala budować Karawany - lądowe jednostki handlowe. Dodaje także pierwszy slot na szlak handlowy.
  • Żegluga - druga ważna technologia. Dodaje slot oraz pozwala na budowę Statków Handlowych.
  • Inżynieria - dodaje szlak handlowy.
  • Kompas - dodaje szlak handlowy i dodatkowo zwiększa zasięg szlaków morskich.
  • Bankowość - dodaje szlak handlowy.
  • Kolej - dodaje szlak handlowy.
  • Penicylina - dodaje szlak handlowy.
  • Chłodzenie - zwiększa zasięg szlaków morskich.
  • Silnik Spalinowy - zwiększa zasięg szlaków lądowych.