Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Rage - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Rage - poradnik do gry

Rage - poradnik do gry

Wściekle dobra strzelanka! W poradniku do gry RAGE poza opisem przejścia wzbogaconym unikatowymi mapami, znajdziecie szereg informacji traktujących o zagadnieniach takich jak: wyścigi rajdowe, gra w karty, pojedynki na arenach czy specyficzny trening footballu amerykańskiego.

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2019

Nieoficjalny poradnik do gry Rage stanowi obszerne kompendium wiedzy na temat produkcji studia id Software. Gra ta wypełniona jest różnoraką zawartością i oprócz zadań głównego wątku fabularnego do zaoferowania ma również mnóstwo dodatkowych zajęć, których nieobowiązkowo można się podejmować. Oprócz klasycznego strzelania do potworów i bandytów są to między innymi wyścigi rajdowe, gra w karty, pojedynki na arenach czy specyficzny trening footballu amerykańskiego.

Nasz poradnik podzielony został na kilka dużych części. Bardzo ważną część stanowi dokładny opis przejścia wszystkich misji fabularnych, których ukończenie jest wymagane do dotarcia do finału gry. Nie zapomnieliśmy też jednak o pobocznych zadaniach, których rozgrywanie może pozwalać na pozyskanie dodatkowej gotówki, lootu i innych nagród.

W niniejszym poradniku znalazły się także strony atlasu świata, na który składają się między innymi mapy głównych regionów Pustkowi z zaznaczonymi na nich możliwymi do odwiedzenia lokacjami, czy też różnorakimi sekretami. W trakcie przemierzania świata gry można zajmować się między innymi docieraniem do miejsc wykonywania skoków samochodowych czy lokacji, w których ukryte zostały karty kolekcjonerskie i sekretne pokoje będące easter eggami.

Zestawienie głównych rozdziałów poradnika

Opis przejścia - opis głównych zadań fabularnych, których wykonanie jest niezbędne do ukończenia gry. Znajdziecie w nim szczegóły na temat odwiedzanych lokacji, porady dotyczące walk z silniejszymi przeciwnikami oraz lokalizację najróżniejszych przedmiotów, poukrywanych w zakamarkach świata RAGE.

Zadania poboczne - opis wszystkich zadań pobocznych dostępnych w grze, wykonany równie szczegółowo i obszernie, jak opis zadań głównych.

Mapy Pustkowi - dużym niedopatrzeniem ze strony twórców gry, było nie umieszczenie w grze mapy świata, która umożliwiałaby szybkie odnalezienie odwiedzonych wcześniej lokacji. W niniejszym poradniku znajdziecie rozwiązanie tego problemu. Dwie szczegółowe mapy obydwóch części Pustkowi będą służyć Wam nieocenioną pomocą podczas zwiedzania świata RAGE.

Schematy konstrukcyjne - lista wszystkich dostępnych w grze schematów konstrukcyjnych, wraz z ich lokalizacją i używanymi narzędziami.

Zarabianie pieniędzy - gotówka w RAGE ma bardzo duże znaczenie. Dzięki niej możesz kupować nowe bronie, amunicję, schematy konstrukcyjne czy leczące bandaże. Ten dział poświęcony został metodą szybkiego zarabiania. Korzystając z nich, w krótkim czasie staniesz się prawdziwym bogaczem pustkowi.

Skoki samochodowe - po całych pustkowiach Władza porozstawiała szpiegowskie drony, które śledzą ruchy obywateli. Twoim zadanie jest odszukanie ich i staranowanie przy pomocy pustynnego pojazdu. Dzięki umieszczonym w poradniku mapkom i screenom bez problemu znajdziesz wszystkie 18 dron. W nagrodę otrzymasz narzędzia używane do konstruowania przedmiotów oraz specjalne osiągnięcie.

Kopy na bramkę - w celu rozluźnienia napięcia związanego z ratowaniem świata, twórcy RAGE przygotowali zabawną mini-grę, w której zadaniem gracza jest przerzucenia głównego bohatera przez poukrywane na pustkowiach footballowe bramki. Znalezienie ich wszystkich jest dość trudne, ale dzięki umieszczonej w poradniku mapce, nie zajmie ci więcej niż 10 minut.

Karty kolekcjonerskie - wśród wielu mini-gier dostępnych w RAGE, znalazła się również kolekcjonerska gra karciana. Wszystkich 54 kart nie kupisz jednak w sklepie. Zostały one sprytnie poukrywane po całych pustkowiach, a ich odnalezienie wymaga dużej spostrzegawczości lub... niniejszego poradnika.

Sekretne pokoje - dla wszystkich fanów poprzednich gier id Software, twórcy RAGE przygotowali specjalne ukryte pomieszczenia, nawiązujące swoją stylistyką do pierwszych części serii Wolfenstein, Quake oraz Doom. Oprócz tego w grze znajduje się również inna sekretna komnata, której opis znajdziecie wewnątrz poradnika.

Czy powinienem ukończyć Rage 1 przed zagraniem w Rage 2?

Pełnoprawna kontynuacja gry Rage ukazała w maju 2019 roku, a więc po prawie 8-letniej przerwie. Co więcej, pierwsza część Rage nie jest dostępna na konsolach PS4 oraz Xbox One.

Znajomość pierwszej odsłony cyklu nie jest wymagana przed zagraniem w kontynuację, choć kontakt z "jedynką" może mieć swoje zalety. Rage 2 opowiada nową historię, która nie jest ściśle powiązana z wydarzeniami z pierwszej części. Znajomość "jedynki" może ci natomiast pomóc w lepszym zrozumieniu postapokaliptycznego świata. W Rage 2 pojawiają się również postacie (np. Loosum Hagar) i ugrupowania (np. Władza), z którymi miało się już do czynienia w pierwszej odsłonie cyklu. Znajomość tych postaci czy frakcji może więc ułatwić ci odnalezienie się w świecie gry i zrozumienie rządzących nim reguł.

Czy Rage 1 uruchomi się na współczesnych komputerach?

Tak, pomimo wydania gry w 2011 roku powinna uruchomić się na każdym współczesnym komputerze, także tych korzystających z systemu operacyjnego Windows 10. Należy jednak zaznaczyć, że od momentu premiery Rage miało problemy z wydajnością oraz odpowiednio szybkim doczytywaniem tekstur. Kwestie te nie zostały niestety całkowicie rozwiązane. Należy w konsekwencji spodziewać się tego, że problemy z płynnością i teksturami mogą pojawiać się nawet po uruchomieniu Rage'a na bardzo silnej konfiguracji sprzętowej.

Wymagania sprzętowe gry Rage

Rekomendowane wymagania sprzętowe gry Rage to:

  1. procesor Core 2 Duo 2.66 GH
  2. 4 GB RAM
  3. karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  4. 2.2 GB wolnej przestrzeni na twardym dysku

Rage uruchamia się na systemach operacyjnych Windows XP (wymagany Service Pack 3), Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 10.

Trofea w grze Rage

Rage oferuje możliwość zdobywania osiągnięć. Do odblokowania jest w sumie 61 trofeów - 51 z nich dotyczy podstawowej zawartości, zaś 10 pozostałych dodatku fabularnego The Scorchers.

Posiadacze wersji na konsolę PlayStation 3 mogą odblokować platynowe trofeum. Zdobycie "platyny" może być jednak dość wymagające. Najtrudniejsze trofea dotyczą między innymi ukończenia kampanii w 100 procentach, zaliczenia gry na poziomie trudności Koszmar, czy zdobycia wszystkich kart kolekcjonerskich w trakcie pojedynczego przejścia gry.

Czy w Rage można korzystać z kodów (cheatów)?

Tak, gra Rage pozwala na korzystanie z cheatów po to żeby ułatwić sobie rozgrywkę. Udaj się do menu głównego gry i wybierz z niego opcję wprowadzania kodów (Cheats). Możesz teraz wpisać jedno z przedstawionych poniżej haseł:

actionescape - nieskończona ilość ogniw paliwowych

cosmittack - nieskończona ilość amunicji

doomsday - nieskończona ilość rakiet

rawrboom - nielimitowany tryb furii

richstick - otrzymanie 10000 sztuk złota

spazattack - odblokowanie wszystkich broni

Korzystanie z kodów może niestety zablokować tymczasowo dostęp do trofeów i osiągnięć.

Jak odblokować crafting w grze Rage?

W celu skonstruowania nowego przedmiotu w oparciu o crafting musisz dysponować powiązanym z nim schematem oraz dostatecznie dużą liczbą składników do craftingu. Miejsca odnajdywania planów do wytwarzania kolejnych przedmiotów zestawiliśmy w tabeli na stronie Schematy konstrukcyjne w naszym poradniku.

Mapa świata gry Rage

Mapa świata w grze Rage składa się z dwóch dużych obszarów - Głównej części Pustkowi oraz Wschodnich Pustkowi. Oba te regiony uwzględniliśmy w naszym atlasie świata. Na mapach każdego z tych obszarów zaznaczyliśmy lokacje możliwe do odwiedzenia (np. na potrzeby zaliczenia misji czy rozejrzenia się za lootem).

Jak zarabiać pieniądze w grze Rage?

Gotówka jest potrzebna do Rage do finansowania zakupów nowego sprzętu. Nadrzędnym sposobem pozyskiwania jej jest zajmowanie się głównymi oraz pobocznymi misjami. Istnieją też jednak inne metody:

  1. Przesyłki kurierskie - Możesz odbierać paczki i dostarczać je we wskazane miejsca.
  2. Speedway - Możesz przystępować do wyścigów samochodowych na różnych zasadach.
  3. Arena Mutant Bash TV - Możesz pokonywać mutanty w zaaranżowanych starciach na arenach.

Sekrety w Rage

Znajdźki w grze Rage dzielą się na trzy główne kategorie i każdą z nich szczegółowo opisaliśmy w naszym poradniku:

  1. Skoki samochodowe - Możesz zajmować się odnajdywaniem skoczni i najeżdżać na nie pojazdem.
  2. Karty kolekcjonerskie - Możesz budować talie z unikalnych kart odnajdywanych na Pustkowiach.
  3. Sekretne pokoje - Możesz odnajdywać pomieszczenia - easter eggi powiązane z innymi grami id Software.

Autor Poradnika

Michał Chwistek

Michał Chwistek

Lubi gry trudne, ładne lub z dobrą fabułą. Nie kończy ich przez LoL-a i Overwatcha. PS Vita FTW!

więcej


Informacje o Rage - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 89, ilustracje: 742 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Rage - poradnik do gry