Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Age of Empires Online - poradnik do gry

Age of Empires Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Age of Empires Online - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

Poradnik do Age of Empires Online, nowej gry spod znaku kultowej serii nieistniejącego już Esemble Studios, zawiera opis przejścia misji szkoleniowych zarówno Greków, jak i Egipcjan - Age of Empires Online - poradnik do gry

Poradnik do Age of Empires Online, nowej gry spod znaku kultowej serii nieistniejącego już Esemble Studios, zawiera opis przejścia misji szkoleniowych zarówno Greków, jak i Egipcjan. Ponadto, mieści się w nim charakterystyka owych nacji - od różnic, po cechy wspólne. Dział Dobrze Wiedzieć skupia się na dostarczeniu obszernej informacji na temat bezpłatnych elementów gry oraz szeregu wskazówek: począwszy od tłumaczenia drzew technologii przez tworzenie i dobieranie ekwipunku na działaniu czatu kończąc. Ponadto znajduje się w nim również spis płatnych dodatków, które w sposób znaczący rozbudowują Age of Empires Online.

Legenda:

Zielony - jednostki

Brązowy - budynki

Pomarańczowy - ekwipunek (Equipment) oraz przedmioty typu użyj (Consumable)

Niebieski - materiały (Material), plany (Blueprints), przepisy (Crafting Recipe)

Czarny - uwagi, kombinacje klawiszy, ważne elementy

Istotne pojęcia:

AoE Online - skrót od Age of Empires Online.

Rush - taktyka polegająca na zaskoczeniu przeciwnika szybkim, zdecydowanym atakiem (zwykle kosztem spowolnionego rozwoju).

Boom - taktyka przeciwna do powyższej, zakładająca skupienie się tylko i wyłącznie na rozwoju ekonomii by w końcu, mając potężne zaplecze surowcowe, przytłoczyć przeciwnika falami silnych i ulepszonych wojsk.

Turtle - połączenie taktyki Boom z rozbudową umocnień defensywnych.

Flood - dosłownie oznacza "zalanie" wroga armią złożoną z jednego typu jednostek; jest to ruch tożsamy z Rush'em.

Microwanie - taktyka polegająca na tym, by po zadaniu ciosu czy oddaniu strzału przeciwnik nie zdołał kontratakować. W przypadku AoE Online dotyczy to głównie strzelców (Ranged), którzy umiejętnie kierowani, będą oddawać strzały, cofać się, oddawać strzały, cofać się itd. Cała sztuka polega na tym, by zdążyć uciec.

Tank - jednostka o mocnej obronie i dużej liczbie punktów życia, która dzięki temu jest w stanie skupić ataki wroga na sobie.

DPS - ang. Damage Per Second, co oznacza po prostu Obrażenia Na Sekundę.

FB - ang. Front Base, czyli koszary (Barracks, Archery Range, Stables) zbudowane bliżej bazy wroga w celu szybkiego uzupełniania oddziałów na polu bitwy. Front Base warto zbudować np. gdy przeprowadzamy Rush.

Defence - tryb rozgrywki defence polega na obronie bazy lub ważnego budynku przez określony czas, w którym to falowo będą nas atakowały wojska nieprzyjaciela.

PPM/LPM - Prawy Przycisk Myszy / Lewy Przycisk Myszy.

DLC - ang. Downloadable Content, czyli pakiet płatnych dodatków opisanych w podrozdziale Czemu warto zapłacić?

PvP - ang. Player vs Player; tryb rozgrywki, w którym to gracze grają przeciw sobie. Niedostępny w bezpłatnej wersji gry.

Co-op - jest to tryb kooperacji dostępny w niektórych misjach, pozwalający na rozgrywkę ramię w ramię z innym graczem. Szczegółowo został opisany w misji dla Greków pt. Get the goods.

Elite - tryb rozgrywki, w którym to dana misja staje się o wiele trudniejsza - wśród jednostek wroga pojawiają się elitarne oddziały żołnierzy (Elite) o znacząco zwiększonej sile ataku i liczbie punktów życia.

Mateusz "Boo" Bartosiewicz (www.gry-online.pl)

Autor Poradnika

Mateusz "Boo" Bartosiewicz


Informacje o Age of Empires Online - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 44, ilustracje: 119 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Age of Empires Online - poradnik do gry