Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca | Właściwa rozgrywka | Fragoria poradnik Fragoria - pierwsze kroki

Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca

Pojawisz się we Wsi Zamorze. Grę zaczynasz z trzema podstawowymi umiejętnościami: Iskra, Mniejsze leczenie oraz Ognisty miecz. Na trzecim poziomie dostaniesz kolejne dwie: Osłabienie i Poświęcona broń. Iskra to czar znany z wielu innych gier jako kula ognia/fireball - bardzo przydatny podczas rozpoczynania walki. Możesz dzięki niemu zadać trochę obrażeń przeciwnikowi zanim ten zdąży się do Ciebie zbliżyć. Mniejsze leczenie, jak sama nazwa wskazuje przywraca trochę utraconego w trakcie walki zdrowia. Ognisty miecz to aktywna umiejętność wykorzystywana w walce. Po jej użyciu twój miecz zostaje magicznie wzmocniony co wystarcza na jeden cios, tak więc umiejętności tej powinieneś używać po każdym zadanym ciosie. Osłabienie to umiejętność, która po użyciu jej na przeciwniku znacznie redukuje zadawane przez niego obrażenia oraz sprawia że wolniej się porusza.

Porozmawiaj z Magiem Czerniawym (co zresztą sugeruje ogromna strzałka nad jego głową) aby otrzymać pierwsze zadanie - Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca | Właściwa rozgrywka | Fragoria - Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Porozmawiaj z Magiem Czerniawym (co zresztą sugeruje ogromna strzałka nad jego głową) aby otrzymać pierwsze zadanie. Następnie porozmawiaj z Junakiem Śmierdynią i zabij dwie świnki. W nagrodę dostaniesz od Junaka lalkę Matrioszkę.

Nie wyrzucaj jej, tak jak to niektórzy mają w zwyczaju - Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca | Właściwa rozgrywka | Fragoria - Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Nie wyrzucaj jej, tak jak to niektórzy mają w zwyczaju! Co pięć poziomów będziesz ją mógł otworzyć i otrzymasz dzięki temu kilka przydatnych przedmiotów.

Teraz zgodnie z prośbą Junaka udaj się kilka kroków na północ i zabij jednego Wędrownego trupa. Gdy wrócisz do Śmierdynii, ten skieruje Cię do Wiedźmy Bobrzychy, a ona do Przewoźnika Charona. Po rozmowie z nim, przejdź przez portal znajdujący się na pomoście.

Podążaj dalej za tropem wyznaczonym przez żółte strzałki, unoszące się nad głowami NPCów oraz żółtym kierunkowskazem pod twoimi nogami - Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca | Właściwa rozgrywka | Fragoria - Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Podążaj dalej za tropem wyznaczonym przez żółte strzałki, unoszące się nad głowami NPCów oraz żółtym "kierunkowskazem" pod twoimi nogami. Dzięki tym podpowiedziom nie sposób się zgubić. Postępuj z poleceniami kolejnych postaci z którymi przyjdzie Ci rozmawiać. Muromski Myśliwy użyczy Ci na chwilę swojego wilka. Zamiast zabijać samodzielnie trupy w zagrodzie, naciśnij Ctrl+Z (lub klikając ikonkę zębów nad paskiem skrótów), a wilk zrobi to za Ciebie. Możesz zostawić go tak na chwilę i iść zrobić sobie herbatę, a on w międzyczasie zapracuje dla Ciebie na awans o jeden lub nawet kilka poziomów.

Przeglądaj w tym czasie worki z łupami i zbieraj ekwipunek, które można w nich znaleźć - Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca | Właściwa rozgrywka | Fragoria - Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Przeglądaj w tym czasie worki z łupami i zbieraj ekwipunek, które można w nich znaleźć. Możesz też pozbierać kości, kły i czaszki, żeby potem sprzedać je za kilka miedziaków. Nie przedobrzaj jednak z tym automatycznym poziomowaniem, ponieważ może Ci to poważnie zaszkodzić w zdobyciu twojego własnego chowańca, a już niedługo zrozumiesz dlaczego. Kiedy osiągniesz poziom 5 zatrzymaj wilka wciskając Ctrl+S (lub klikając ikonkę rogów nad paskiem skrótów) i zajrzyj do torby. Możesz teraz po raz pierwszy otworzyć Matrioszkę oraz założyć elementy ekwipunku, które udało Ci się zdobyć. Z matrioszki wypadną eliksiry, oraz kilka cennych przedmiotów dla twojego przyszłego chowańca. Zachowaj je wszystkie - poza listem, który możesz spokojnie wyrzucić!

Wykonaj pozostałe polecenia Muromskiego Myśliwego i reszty mieszkańców. Obserwuj minimapę w rogu ekranu, żeby zobaczyć kto jeszcze ma dla Ciebie zadanie. Nie daj się skusić zdobywaniu łatwego doświadczenia z pomocą chowańca, to bardzo ważne! W międzyczasie, w nagrodę od maga otrzymasz księgę umiejętności Ognisty Miecz, poziom 2 - kliknij na niej raz, aby nauczyć się tej umiejętności.

Po wykonaniu wszystkich zadań dla mieszkańców Murom, zostaniesz wysłany do wioski Fragorka - Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca | Właściwa rozgrywka | Fragoria - Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Po wykonaniu wszystkich zadań dla mieszkańców Murom, zostaniesz wysłany do wioski Fragorka. To tutaj tak naprawdę zaczyna się twoja przygoda.

Śmiało zbieraj zadania od każdego NPC, który ma Ci jakieś do zaoferowania i dokończ te, które dostałeś w Murom. Możesz od razu udać się do lokalnego kupca (znajdziesz go na mapie), by sprzedać zebrane dotychczas kości i inne zbędne przedmioty. Wykonaj zadanie dla Trenera Racisława aby otrzymać Nowicjuszowskie Ostrze Siły, które wkrótce będzie bardzo pomocne. W międzyczasie otrzymasz w nagrodę konia, którym niestety nie nacieszysz się długo, ponieważ zniknie po 30 minutach. Nie martw się, postępując zgodnie z tym poradnikiem wkrótce otrzymasz stałego wierzchowca.

Zajmiemy się teraz tym, co najważniejsze, czyli zdobyciem twojego własnego chowańca. Wyjdź z wioski zachodnim portalem i przejdź kawałek na zachód, aż znajdziesz Pietrowicza.

1 - Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca | Właściwa rozgrywka | Fragoria - Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie