Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 - poradnik do gry

Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - [Bank Gringotta] Opis przejścia Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 poradnik, solucja

Opis przejścia

Przygodę rozpoczynamy w podziemiach banku Gringotta. Droga do skarbca Lestrange i składowanego tam horkruksa jest jednak długa i niebezpieczna. Na szczęście możesz liczyć na pomoc Rona i Hermiony. Na starcie nie idź jednak za nimi, tylko wejdź na skarpę z prawej strony. Za znajdującym się tam wodospadem odkryjesz pierwszą, niebieską kulę. Skrywany jest w niej podkład muzyczny - jeden z bonusów dostępnych w grze.

Biegnąc już główną ścieżką dotrzesz do drzwi, a znajdujący się za nimi korytarz zaprowadzi Cię do jaskini - Poradnik do gry - [Bank Gringotta] Opis przejścia - Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 - poradnik do gry

Biegnąc już główną ścieżką dotrzesz do drzwi, a znajdujący się za nimi korytarz zaprowadzi Cię do jaskini. Po lewej gra zasugeruje ukrycie się za skałą, ale zanim to zrobisz, skręć w prawo, po kolejną kulę. Kiedy już będziesz za zasłoną, poczekaj aż goście odwiedzą skarbiec i zaatakuj strażników. Umożliwi to odblokowane właśnie zaklęcie Drętwota. Jest ono bardzo uniwersalne i znakomicie sprawdza się w eliminowaniu wrogów, szczególnie z bliska. Nie zapomnij, że prawym klawiszem myszki ułatwiasz sobie celowanie. Po wszystkim pognaj za Hermioną do kolejnych drzwi.

Trafisz do groty z jeżdżącymi kolejką wartownikami - Poradnik do gry - [Bank Gringotta] Opis przejścia - Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 - poradnik do gry

Trafisz do groty z jeżdżącymi kolejką wartownikami. Kiedy ich kolejny transport pojawi się na horyzoncie (zobaczysz z oddali światła), schowaj się i przeczekaj. Potem biegnij ile sił w nogach (sprint domyślnie aktywowany jest spacją) do wyjścia. Jeśli pracownicy banku Cię zauważą, zostaniesz ostrzelany.

Ostatecznie zameldujesz się nad przepaścią, skąd zauważysz dziwaczny dym wydobywający się z dołu. Na razie idź jednak w prawo, a kiedy dostaniesz informację o zbliżających się strażnikach, przyklęknij za osłoną. Konfrontacji jednak nie unikniesz.

W następnej lokacji usłyszysz przerażający ryk, co jednocześnie uaktywni czar Protego - Poradnik do gry - [Bank Gringotta] Opis przejścia - Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 - poradnik do gry

W następnej lokacji usłyszysz przerażający ryk, co jednocześnie uaktywni czar Protego. Dzięki niemu włączysz magiczną barierę pochłaniającą obrażenia. Magiczna tarcza doskonale nadaje się do obrony przed zaklęciami przeciwnika. Posiada też właściwości odbijające o potrafi powalić wroga w momencie kontaktu. Niestety, ma ograniczoną wytrzymałość i po przyjęciu zbyt wielu pocisków znika.

Protego przyda się już teraz, bowiem na spotkanie wybiegnie Ci stróż z iście maszynową różdżką (czar Crucio). Wesprą go koledzy po fachu, więc przygotuj się na dość ostrą bitwą. W końcu dotrzesz do kamiennego mostu, który niestety załamie się pod ciężarem Rona i Hermiony.

Nasza paczka zostanie rozłączona, ale nie minie dużo czasu jak znów będzie razem - Poradnik do gry - [Bank Gringotta] Opis przejścia - Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 - poradnik do gry

Nasza paczka zostanie rozłączona, ale nie minie dużo czasu jak znów będzie razem. Wejdź na wskazany drewniany most i odpieraj ataki wrogów. Możesz na moment ich zignorować i odwiedzić tutejszą pieczarę zdobywając trzeci bonus. Ostatecznie jeden z wartowników zniszczy kładkę, co sprowadzi Harry'ego na dół. Teraz trójkę przyjaciół czeka ciężka przeprawa z ochroniarzami banku.

Po licznych pojedynkach znajdziesz się przy zaklętych drzwiach, ale Hermiona będzie miała problem z ich sforsowaniem - Poradnik do gry - [Bank Gringotta] Opis przejścia - Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 - poradnik do gry

Po licznych pojedynkach znajdziesz się przy zaklętych drzwiach, ale Hermiona będzie miała problem z ich sforsowaniem. Musisz chronić ją przed atakami i monitorować stan jej zdrowia w lewym, górnym rogu ekranu. Potem zejdziesz do rozległej sali ze skarbcami (w jednym z nich znajduje się "znajdźka"), strzeżonej przez wartowników.

Jesteśmy już bardzo blisko końca - Poradnik do gry - [Bank Gringotta] Opis przejścia - Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 - poradnik do gry

Jesteśmy już bardzo blisko końca. Skalna półka doprowadzi Cię do... smoka uwięzionego w gigantycznej klatce. Jego ognisty oddech spali Harry'ego na popiół jeśli tylko znajdzie się w jego zasięgu, dlatego powinieneś ukrywać za kolumnami. Bestia strumieniem ognia sunie po bokach i musisz wyczuć odpowiedni moment, aby przebiec do następnego filaru. W końcu smok jeden z nich powali, a potem skupi swój gniew na Tobie. Tak jak radzi gra, postrzelaj w jego stronę, żeby spojrzał w inna stronę i biegnij dalej. W końcu spotkasz gryfka, a to zakończy pierwszy rozdział.