Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sid Meier's Civilization V - poradnik do gry

Sid Meier's Civilization V - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Miasto - jak nim zarządzać? | Podstawy Sid Meier's Civilization V poradnik Sid Meier's Civilization V

Ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2019

Miasto - jak nim zarządzać?

Civilization V oferuje nam dwojaki system zarządzania miastami - możemy zająć się tym osobiście, lub pozwolić komputerowi nas wyręczyć. Większość graczy decyduje się na tę drugą opcję - i nie jest to wcale zła decyzja. Trzeba tylko pamiętać, że komputer domyślnie kieruje przydziałem naszych obywateli do poszczególnych zadań w taki sposób, aby osiągnąć równowagę pomiędzy nauką, produkcją, złotem, żywnością, kulturą oraz tempem pozyskania wielkich ludzi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ukierunkować jego działalność na któryś z tych surowców: wystarczy kliknąć na nazwę miasta i w panelu w prawym górnym rogu ekranu wybrać zasób, któremu sztuczna inteligencja powinna według nas poświęcić więcej uwagi. Niestety, chociaż z powierzonych zadań komputer wywiązuje się całkiem nieźle (nie dopuści np. do powstania głodu), to jednak może koncentrować się albo na jednym konkretnym surowcu, albo na wszystkich po równo. Jeśli więc naszym celem jest na przykład nastawienie miasta na jak największy przyrost produkcji i nauki, to będziemy musieli się tym zająć sami.

Przydzielanie obywateli do pól

O ukierunkowaniu naszych miast decydujemy poprzez przydzielanie ich obywateli do poszczególnych zadań. Możemy robić to na dwa sposoby: wyznaczając im pole dookoła miasta, na którym będą pracować, lub poprzez zatrudnienie ich w określonych budynkach wewnątrz samego miasta. W tym momencie należy pamiętać, że każdy obywatel konsumuje dwie jednostki żywności - musimy więc tak ich rozdysponować, by nie głodowali (znacząco hamuje to rozwój naszej cywilizacji).

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie