Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 15 listopada 2005, 11:35

autor: Fulko de Lorche

MediEvil Resurrection - recenzja gry

Sir Daniel Fortesque, najsłynniejszy kościej na PlayStation, powraca. Gra, mimo iż jest remakiem pierwszej części z PSX-a, niesie z sobą szereg nowinek: nieznane dotąd lokacje, mini-gierki i rozbudowany tryb wieloosobowy.

Recenzja powstała na bazie wersji PSP.

Millennium Interactive to średnio znany producent gier pecetowo-konsolowych (Frogger, DefCon 5, Deadline). W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku firma nie wytrzymała konkurencji na rynku i została wchłonięta przez koncern Sony. Na pożegnanie z własną nazwą i marką autorzy zrobili sympatyczną, zręcznościową przygodówkę pt. MediEvil. Gra zawierała dużą dawkę humoru i spodobała się graczom, dlatego dwa lata później, już pod szyldem SCE Studios Cambridge, byli „milleniowcy” wyprodukowali część drugą. Minęło kolejnych kilka lat i oto ponownie MediEvil puka do waszych drzwi, tym razem w wersji na PSP.

Wcielacie się w sir Daniela Fortesque, niesławnego bohatera wojny o Gallowmere, poległego w walce ze złym czarnoksiężnikiem Zarokiem. Herosa niesławnego, bo w kompromitujący sposób zabitego pierwszą, wystrzeloną w czasie bitwy strzałą. Pokonany i wygnany Zarok wraca po 100 latach, zamieniając Gallowmere w krainę ciemności. Pod wpływem magicznego zaklęcia słońce gaśnie, lud zamienia się w bezwolną masę zabójców, a umarli powstają z martwych. Efektem ubocznym ożywiania truposzów jest przebudzenie spoczywającego w krypcie cmentarnej Dana, z którego na przestrzeni lat pozostała zakuta w zbroję kupka kości. Czy wskrzeszony Fortesque wykorzysta szansę i zmaże okrywającą go hańbę? Czy pokona Zaroka i uratuje królestwo? Kim jest tajemniczy Al Zalam, gnieżdżący się w oczodole jego czaszki?

Leonardo di Caprio to ja może nie jestem, ale ten błysk w oku...

Odpowiedzi na powyższe pytania możecie znaleźć, włączając MediEvil: Resurrection. Jako, że omawiana przygodówka to remake starego tytułu z PSX-a, do przejścia macie ponad 20 lokacji – tych samych co w pierwowzorze (plus kilka nowych), poddanych oczywiście graficznemu liftingowi. Ponadto gra zawiera garść nowości, jak mini-gierki czy rozbudowany tryb wieloosobowy. Zabawę zaczynacie w krypcie Dana, która jest swoistym elementarzem zasad i interfejsu gry. Wszelkie pożyteczne informacje zapisane są w kamiennych księgach, w które wystarczy uderzyć, by otworzyły się i ujawniły swoją zawartość. Po błyskawicznym opanowaniu sterowania (nie jest to trudne) rozpoczynacie wędrówkę po królestwie Gallowmere, eksplorując poszczególne obszary i potykając się z różnorakimi przeciwnikami. Poziomy, który chcecie zwiedzić (te aktualnie dostępne zaznaczone są chorągiewkami), wskazujecie na ogólnej mapie krainy. Po przeniesieniu się do konkretnej lokacji nie macie już mapy, ale niewielka to strata. Plansze są bowiem mało rozbudowane, nieprzyzwoicie liniowe i nigdy nie zdarza się sytuacja, że nie wiedzielibyście, dokąd iść.

Recenzja gry Just Cause 4 - zapraszamy do piaskownicy
Recenzja gry Just Cause 4 - zapraszamy do piaskownicy

Recenzja gry

Rico Rodriguez powraca, by wyzwolić kolejne państwo i obalić kolejny zbrodniczy reżim. Czas rozliczyć Avalanche Studios z przedpremierowych obietnic i sprawdzić, czy nowa gra uniknęła błędów poprzedniczki.

Wrażenia z bety Red Dead Online – chaos i drożyzna
Wrażenia z bety Red Dead Online – chaos i drożyzna

Recenzja gry

Wersja beta sieciowej zabawy w kowboja to na razie głównie symulator ciułania centa do centa, choć z dużymi perspektywami na przyszłość.

Recenzja gry Darksiders 3 – powrót apokalipsy wg św. Marvela
Recenzja gry Darksiders 3 – powrót apokalipsy wg św. Marvela

Recenzja gry

Myśleliście, że jesteście bezpieczni? Że dzięki bankructwu THQ unikniecie końca świata? Rozwieję Wasze wątpliwości. Jeźdźcy Apokalipsy wracają w Darksiders III dzięki Gunfire Games. I na przekór wszystkiemu, robią to z przytupem.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
26.06.2008 19:15
👍
zanonimizowany562159
1
Junior

jest to według mnie najlepsza gra na świecie.
(grałem tylko w 2 i przeszedłem ją całą a w jedynkę troche jak myślicie fajna?)

10.06.2009 21:24
odpowiedz
kaaniibaal
1
Junior

a jak mam sobie poradzić z tą lawą żeby zdobyć kielich ??

10.06.2009 21:25
odpowiedz
Duto ver.2.1
26
Kapelusznik

[2]---> Mam ten sam problem!

26.08.2009 15:16
👍
odpowiedz
MediHero
1
Junior

pffffffffffffffffffffffffff
to ja patapon
te dzrzwi które za bluszczami są dostaniesz do nich klucz przechodzącto miasteczko a w domku burmistrza bedzie sejf na bang będziesz miał do niego klucz w sejfie jest taki czarny klucz to ten który jest do tego miejsca za bluszczami.
UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!
przygotuj się dobrsze bo po wzięciu anubis stone przyjdą demony są bardzo potężne więc radze się przygotować