Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

autor: Aleksandra Wolna

Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Seriale anime zazwyczaj kojarzyć się mogą ze słodkimi dziewczynkami o wielkich oczach, z infantylną fabułą czy dziwnymi stworami. Japońska animacja ma jednak do zaoferowania o wiele więcej, niżby się mogło wydawać. Japońskie horrory znane są jako jedne z najstraszniejszych, a jak jest z ich animowanymi odpowiednikami? Przekonajcie się sami!

Another

  1. Rok produkcji: 2012
  2. Gatunek: horror, tajemnica, nadprzyrodzone

Another można spotkać pod różnymi postaciami – jako anime, mangę, powieść, film live-action. To właśnie powieść jest pierwowzorem dalszych adaptacji. Została ona doceniona w Japonii, a nawet nominowana tam do nagrody dla powieści z gatunku tajemnicy w 2010 roku (Honkaku Mystery Award). Fani anime z pewnością kojarzą scenę, w której jedna z postaci ginie, upadając na… parasol. Przerysowana śmierć, wielka tajemnica, którą skrywa całe miasteczko – wystarczyło to, by potencjalnych widzów zauroczyć. A może raczej przerazić.

Seria opowiada historię z perspektywy nowego ucznia, Kouichiego Sakakibara, który dołącza do klasy w trakcie roku szkolnego. Szkoła na prowincji nie brzmi jak spełnienie marzeń i faktycznie jej do tego daleko. Wszyscy dookoła chłopca zdają się wiedzieć o czymś, o czym nie chcą mu powiedzieć. W dodatku jedna z uczennic w jego klasie jest traktowana jak powietrze nie tylko przez kolegów, ale także przez nauczycieli. Mimo wszelkich ostrzeżeń, że nie powinien się z nią zadawać, Kouichi wbrew wszystkim zaprzyjaźnia się z Mei, a ludzie w jego najbliższym otoczeniu nagle zaczynają umierać w dosyć niestandardowych okolicznościach.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej