filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 7 grudnia 2022, 14:09

Najlepsze komediowe seriale anime

Japońskie animacje są tak zróżnicowane, że wiele z nich ciężko przypisać do konkretnych gatunków. Na szczęście, jeśli mają na celu bawić widza, to robią to doskonale.

Spis treści

Za tym, jakie anime są w danym momencie na topie czy które uznaje się za klasyki, coraz ciężej nadążyć. Trudno też odnaleźć się w tak ogromnej liczbie tytułów i znaleźć coś dla siebie. Jeśli macie ochotę na coś lekkiego, zabawnego i będącego w stanie poprawić nawet najgorszy humor, przychodzimy z pomocą. Przygotujcie się na sporą dawkę absurdu, tak typowego dla japońskich produkcji, świetne żarty i zróżnicowaną tematykę. Poniższa lista jest oczywiście subiektywnym wyborem redakcji, ale staraliśmy się zawrzeć w niej szeroki przekrój tytułów, więc znajdziecie tu zarówno starsze, jak i nowsze anime. Podobnie z tematyką – zadbaliśmy o to, by uwzględnić tytuły i obyczajowe, i fantastyczne, więc jeśli akurat szukacie zabawnego anime, to powinniście z łatwością odnaleźć tu coś, co trafi w wasz gust.

Bakuman

  1. Rok produkcji: 2010
  2. Długość: 3 sezony po 25 odcinków
  3. Klimat: obyczajowy, shounen

Kiedy zapowiadano Bakumana, nikt nie miał pojęcia, czego się spodziewać. Twórcy tak kultowego tytułu, jak Death Note, który do dziś wyróżniany jest jako jedno z najlepszych anime, zabrali się za coś, co jest absolutnym przeciwieństwem historii o śmiercionośnym notesie – za lekką i przyjemną komedię. Tematyka Bakumana wyjaśnia jednak, skąd ten wybór. Anime opowiada historię dwójki nastolatków (rysownika i pisarza), których wspólnym marzeniem jest tworzyć mangi i osiągnąć dzięki temu ogromny sukces.

Pomysł stworzenia mangi, a później anime, właśnie o tworzeniu mangi, choć wydaje się oklepany, to wykorzystuje się go dość rzadko. Tsugumi Oba i Takeshi Obata postanowili jednak się go podjąć i własne doświadczenie przełożyć na historie bohaterów. Mamy tu do czynienia jednocześnie z historią o dążeniu do celu, ciekawym przedstawieniem procesu tworzenia mang, jak i z elementami lekkiej, szkolnej komedii. Na przestrzeni trzech sezonów, obserwując sukcesy i porażki bohaterów, jesteśmy też świadkami ich dorastania.

Oznacza to problemy miłosne czy dylematy u progu dorosłości, czyli wszystko to, co możemy odnaleźć w typowym shounenie z młodymi bohaterami. Pomimo tego, że Bakuman ma w sobie wiele typowych cech, to elementy komediowe i relacje pomiędzy bohaterami poprowadzone są na najwyższym poziomie. Najważniejsze jednak jest to, jak dokładnie (i naprawdę ciekawie) pokazuje zaplecze powstawania naszych ulubionych komiksów.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GRYOnline.pl pisze od marca 2022 roku, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i o filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej