Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 8 grudnia 2021, 11:41

autor: rassi

Darmowy email, z czego warto korzystać w 2021 roku

Poczta elektroniczna to nie tylko Gmail. Poznajcie inne darmowe usługi – a nuż któraś okaże się lepsza od popularnego produktu Google. Zapraszamy do przeglądu najlepszych bezpłatnych usług email w 2021 roku.

Każdy człowiek ma inne potrzeby. Dlatego też ciężko wybrać tylko jedną pocztę, która spełni oczekiwania wszystkich użytkowników. Zamiast podejmować się niemożliwego, postanowiliśmy skupić się na zaletach i wadach kilku skrzynek e-mail. Mamy nadzieję, że krótka charakterystyka pomoże Wam w wybraniu najlepszej opcji dla siebie. Może się okazać, że konkurencja ma do zaoferowania coś znacznie ciekawszego niż Gmail, z którego korzysta zdecydowana większość internautów.

W zestawieniu pojawiły się tylko i wyłącznie bezpłatne usługi e-mail. Zapewniają one wysoką funkcjonalność. Na tyle, że z niektórych opcji w ogóle nie korzysta część użytkowników, bo zwyczajnie o nich nie wie lub nie są im potrzebne.

Jakby ten ranking powstał wcześniej, to znalazłaby się w nim strona poświęcona Zoho Mail. Od jakiegoś czasu usługa dedykowana małym firmom jest jednak płatna dla nowych użytkowników. - Najlepsza darmowa poczta e-mail 2021 - dokument - 2021-12-08
Jakby ten ranking powstał wcześniej, to znalazłaby się w nim strona poświęcona Zoho Mail. Od jakiegoś czasu usługa dedykowana małym firmom jest jednak płatna dla nowych użytkowników.

Co jest najważniejsze przy wyborze poczty mailowej?

Przy wybieraniu skrzynki mailowej każdy kieruje się określonymi wymaganiami, ale wydaje się, że da się znaleźć co najmniej kilka punktów wspólnych. Z pewnością każdemu powinno zależeć na bezpieczeństwie e-maili. Rozumiemy przez to, że nikt niepowołany nie dostanie się na konto, a wiadomości nigdy nie wyciekną. Niestety, bywa z tym różnie. Najczęściej włam na skrzynkę pocztową jest jednak wynikiem błędów popełnianych przez samych użytkownika, a nie skutkiem dziur w serwisie. Mając to na uwadze, unikajcie klikania w podejrzane maile otrzymywane od nieznanych nadawców. Co sprytniejsi cyberprzestępcy podszywają się pod znane firmy i korzystają z ich szablonów wiadomości. Tak spreparowany mail usypia czujność nawet zaawansowanych i ostrożnych internautów. Dodatkowo zostaje wysłany z adresu, który na pierwszy rzut oka wygląda jak ten należący do znanego sklepu, banku, platformy z grami itd. Często zapis różni się tylko jedną literą. Innym „trickiem” jest podmiana małego „l” na wielkie „i” bądź litery „O” na cyfrę „0”. Więcej na temat tego, jak rozpoznać fałszywe wiadomości, znajdziecie w krótkim poradniku ekipy odpowiedzialnej za antywirus Kaspersky:

 1. Zanim klikniesz link, sprawdź go. W tym celu najedź na niego kursorem, aby zobaczyć prawdziwy adres URL. Zwróć uwagę na ewentualne błędy w pisowni lub inne nieprawidłowości.
 2. Nawet jeśli wiadomość lub e-mail pochodzi od jednego z Twoich najlepszych przyjaciół, pamiętaj, że ktoś mógł włamać się na jego konto. Bądź czujny. Nawet jeśli wiadomość wydaje się niegroźna, dokładnie przyjrzyj się linkom oraz załącznikom.
 3. W przypadku bankowości online i innych krytycznych zasobów najlepiej w ogóle nie klikać odsyłaczy w e-mailach. Zamiast tego lepiej otworzyć nową zakładkę lub okno przeglądarki i ręcznie wprowadzić adres URL.
 4. Zainstaluj niezawodne rozwiązanie bezpieczeństwa i postępuj zgodnie z jego zaleceniami. Rozwiązanie to automatycznie rozwiąże większość Twoich problemów i jeśli będzie taka potrzeba, ostrzeże Cię przed zagrożeniami.
 5. Dobrym nawykiem jest sprawdzanie adresu nadawcy. Większość spamu pochodzi z adresów e-mail, które zawierają nic nieznaczący zlepek znaków, na przykład [email protected] Najeżdżając kursorem na nazwę nadawcy, możesz zobaczyć pełny adres e-mail. Jeśli nie masz pewności co do autentyczności takiego adresu, możesz sprawdzić go, wpisując w wyszukiwarkę.
 6. Zwróć uwagę na to, jakich informacji żąda nadawca wiadomości. Szanowane firmy nie wyślą nieoczekiwanej wiadomości e-mail z żądaniem podania informacji osobowych, takich jak dane dot. karty bankowej lub kredytowej, numer PESEL itd.
 7. Jeśli wyczujesz w wiadomości jakiekolwiek ponaglanie do wykonania określonego działania, z dużym prawdopodobieństwem masz do czynienia z oszustwem. Spamerzy często próbują wywierać presję na użytkownikach, sugerując, że sprawa jest pilna. Na przykład, aby skłonić cię do działania, mogą umieścić w temacie wiadomości słowo "pilne" lub "wymagane natychmiastowe działanie".
 8. Oszustów często zdradzają błędy gramatyczne oraz ortograficzne. Inną wskazówką mogą być dziwne wyrażenia lub nietypowa składnia wynikające z wielokrotnego tłumaczenia e-maila za pomocą automatycznych narzędzi.
Pierwszego maila na świecie wysłano w 1971 roku. W Polsce stało się to aż 19 lat później. - Najlepsza darmowa poczta e-mail 2021 - dokument - 2021-12-08
Pierwszego maila na świecie wysłano w 1971 roku. W Polsce stało się to aż 19 lat później.

Drugą z ważnych cech jest automatyczne i skuteczne filtrowanie spamu, a więc coś, co łączy się także z bezpieczeństwem. Każdy, kto posiadał skrzynkę pocztową np. na wp.pl, doskonale wie, czym jest spam. Liczba reklam WIELOKROTNIE przekracza tam liczbę faktycznej korespondencji. Po kilku latach te pierwsze można było liczyć w tysiącach. Był to jeden z głównych powodów, dla których przeniosłem się na inny serwis. Wszystkie liczące się dzisiaj usługi dość skutecznie walczą ze spamem. Czasami nawet zbyt ostro, przez co ważne komunikaty potrafią trafić do raczej rzadko odwiedzanego folderu. Mimo wszystko wydaje się, że z dwojga złego, lepsze jest to, że antyspamowe filtry działają w tę stronę.

Najlepszy e-mail za darmo w 2021

Najciekawsze dostępne za darmo usługi webmail oferują wszystko, co jest potrzebne przeciętnemu użytkownikowi domowemu. U niektórych za free można jednak dostać więcej i lepiej niż u innych. Potrzebujecie pojemnej skrzynki? A może to prywatność korespondencji jest kluczowa? Sprawdźcie, która poczta spełni Wasze oczekiwania:

 1. Gmail – dopracowany składnik wielkiego ekosystemu
 2. Outlook.com – wygodna obsługa przez przeglądarkę i dedykowanego klienta poczty
 3. ProtonMail – szyfrowanie wiadomości end-to-end
 4. Yahoo! Mail – ogromna pojemność skrzynki
 5. iCloud Mail – must have dla użytkowników urządzeń Apple’a
 6. GMX Mail i AOL Mail – dla fanów minimalizmu w wyglądzie i bogactwa w funkcjach
 7. wp.pl, onet.pl, o2.pl, interia.pl – z czym do ludzi?

GDZIE JEST THUNDERBIRD?!

Na szczycie listy najlepszych klientów poczty. Założeniem tego zestawienia było wybranie najlepszych usług typu webmail, które pozwalają założyć skrzynkę e-mail z unikatowym adresem. Jak wiadomo, niemożliwe jest skorzystanie z domeny @thunderbird.com. Produkt przedsiębiorstwa Mozilla to bowiem tylko i aż klient umożliwiający podpięcie praktycznie dowolnej już istniejącej skrzynki i zarządzanie korespondencją z wielu bądź jednego źródła z poziomu desktopowej aplikacji. Tym samym Thunderbird nie do końca pasował do głównego tematu. Kto wie, może w przyszłości zajmiemy się szerzej zagadnieniem klienta poczty oraz przedstawimy ranking najlepszych programów tego typu.