Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 30 sierpnia 2021, 14:30

autor: Alicja "AlicjaGórska" Górska

Strony internetowe, dzięki którym poznasz świat, nie wychodząc z domu

Skomplikowane procedury związane z podróżą w dzisiejszej rzeczywistości skutecznie powstrzymują Cię przed wyjazdem? Mamy na to sposób – rozsiądź się wygodnie i odkryj podróżniczą stronę internetu.

Limity odwiedzających tu, limity odwiedzających tam. Ograniczone możliwości podróży oraz zaskakująco wysokie ceny biletów wstępu do muzeów czy niektórych atrakcji – oj, minie jeszcze sporo czasu nim świat wróci do normalności (a raczej jakiejś jej wersji). Czy to jednak znaczy, że powinniśmy smętnie przełączać kanały telewizyjne, czekając na zmiany i niczego więcej od życia nie oczekiwać? Absolutnie nie! Internet bowiem przybliża dziś świat bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Window-swap - komputer jako okno na świat

Nawet jeżeli nie uda Ci się w tym roku zrealizować wszystkich powziętych planów wakacyjnych, wciąż możesz się cieszyć ich wirtualną alternatywą. Kto wie, być może nawet finalne zestawienie sieciowego doświadczenia z tym realnym sprawi, że w przyszłości wyda Ci się ono jeszcze bardziej niezwykłe?

Window-swap.com pozwala Ci rzucić okiem przez losowe okna rozrzucone po całym świecie. - Strony internetowe, dzięki którym poznasz świat, nie wychodząc z domu - dokument - 2021-08-30
Window-swap.com pozwala Ci rzucić okiem przez losowe okna rozrzucone po całym świecie.

Wirtualne podróże to też – niezależnie od kwestii pandemicznych – świetny pomysł na to, by po prostu weryfikować, czy dana atrakcja faktycznie ma szansę nas zainteresować. Ileż to razy naczytałam się w sieci o fantastycznych miejscach, niezwykłych atrakcjach, czy niebagatelnych doświadczeniach, by przekonać się, że słowa potrafią być naprawdę przesadzone. Audiowizualna prezentacja to mimo wszystko wciąż bardziej wiarygodne źródło danych.

No i wreszcie – sieciowe projekty bardzo często proponują coś, co albo jest poza naszym fizycznym zasięgiem, albo jest nam po prostu nieznane. Coś, co zwyczajnie nie istniało w naszej świadomości. Świetnym przykładem jest window-swap.com. Ten portal pozwala nam otworzyć losowe okno gdzieś na świecie. Czasem zobaczymy panoramę egzotycznego miasta, czasem czyjeś podwórko, albo ulice w deszczu.

Drive and Listen - relaks w rytmie silnika

Jest coś hipnotyzującego w jeździe samochodem i słuchaniu lokalnych rozgłośni radiowych. - Strony internetowe, dzięki którym poznasz świat, nie wychodząc z domu - dokument - 2021-08-30
Jest coś hipnotyzującego w jeździe samochodem i słuchaniu lokalnych rozgłośni radiowych.

Przyznaję, w projekcie Drive and Listen silnika może nie słychać, ale niezwykle łatwo go sobie wyobrazić, gdy kadr w całości wypełniają ulice największych światowych metropolii, słychać (lub nie – w zależności od wybranych ustawień) niecierpliwe trąbienie i radiowe playlisty. To propozycja dla tych, którzy już od maleńkości najbezpieczniej czuli się w ciepłym kokonie samochodowego fotelika.

Dzięki wysokiej jakości obrazowi rejestrowanemu przez kamerki montowane na przedniej szybie można zyskać wrażenie prowadzenia (umówmy się, częściej jednak zajmowania miejsca pasażera) auta mniej lub bardziej egzotycznymi ulicami. Z jednej strony niezła frajda, z drugiej zaś – treningi przed faktycznym objazdem danego miasta w przyszłości. Kto dużo podróżuje, ten wie, że zwyczaje kierowców i ich podejście do zasad ruchu drogowego mogą się bardzo różnić w zależności od części świata.

W czasie „jazdy” można przyspieszyć samochód, albo zmienić stację radiową. Na liście dostępnych miast znajdziemy między innymi Tokio, Paryż, Pragę, San Francisco, Warszawę i Jekaterynburg.

TWOIM ZDANIEM

Interesuje Cię takie internetowe zwiedzanie?

Tak, pewnie
78,4%
Nie, tylko rzeczywiste ma sens
21,6%
Zobacz inne ankiety
Jaki Internet mobilny wybrać i co zużywa najwięcej danych
Jaki Internet mobilny wybrać i co zużywa najwięcej danych

Czasami jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do Internetu w domu jest korzystanie z usługi mobilnej. Niestety, nie zawsze może być ona nielimitowana. Jak poradzić sobie z ograniczeniem ilości transferowanych danych i co zużywa ich najwięcej?

11 stron internetowych, które ułatwiają nam życie
11 stron internetowych, które ułatwiają nam życie

Internet potrafi ułatwić życie, jednak trzeba wiedzieć, czego i gdzie szukać. Przedstawiamy 11 stron internetowych, które zaoszczędzą nasz czas, pomogą w codzienności.