filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 5 listopada 2020, 13:50

autor: Adam Flamma

11 polskich zjawisk, które mogą zawojować świat po Wiedźminie

Co wspólnego mają ze sobą Robert Lewandowski, Henryk Sienkiewicz i Jakub Różalski? Pozornie niewiele, ale to między innymi oni mogą stać się kolejnym po Wiedźminie polskim towarem eksportowym dla fanów popkultury na całym świecie.

Spis treści

1920+ Jakuba Różalskiego

  1. Co to: Projekt łączący styl malarstwa polskiego z XIX i XX wieku z motywami mechów, polskiej wsi i kawalerii.

Mechy – potężne maszyny siejące grozę – nie od dziś mają swoich fanów. No dobra, a teraz dorzućcie do tego łany zboża (nie w butelce), swojskie błoto, plamy po ropie i krajobraz polskiej wsi. Mniej więcej taką hybrydę zafundował nam w swoim malarskim projekcie Jakub Różalski.

Mogliście już widzieć jego twórczość w dobrze przyjętej planszówce Scythe (i jej cyfrowej wersji), a ostatnio w Iron Harvest 1920+, które okazało się całkiem niezłym RTS-em. Świat stworzony przez polskiego artystę jest jednak na tyle pojemny, że tak właściwie można w nim pokazać wszystko. Europa u progu dwudziestolecia międzywojennego z dostępem do mechów i udoskonalonej technologii – czy można chcieć więcej?

Zostało jeszcze 41% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz serial Wiedźmin od Netflixa?

Słaby (2/6)
14,3%
Przeciętny (3/6)
22,6%
Dobry (4/6)
22,4%
Bardzo dobry (5/6)
29%
Świetny (6/6)
2,1%
Beznadziejny (1/6)
9,6%
Zobacz inne ankiety