Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 15 września 2020, 11:04

autor: Bartoli

Przesiadka na iOS - jaki iPhone kupić?

Latka lecą, a kolejne generacje smartfonów marki Apple cieszą się niezmiennie wysoką popularnością. Oferta firmy z Cupertino jest w tym momencie bogatsza niż kiedykolwiek wcześniej i dlatego dziś sprawdzamy, którego iPhone’a warto kupić.

Czy warto kupować starsze iPhone’y?

Nie bój się, produktom Apple bliżej do tego po prawej. Źródło: iStock - Przesiadka na iOS - który iPhone kupić? - dokument - 2020-09-15
Nie bój się, produktom Apple bliżej do tego po prawej. Źródło: iStock

Odpowiedź na pytanie postawione w nagłówku nie jest oczywista, gdyż potencjalnych zmiennych jest znacznie więcej niż w przypadku decyzji o nabyciu „rynkowego świeżaka”. Możemy zdecydować się na telefon używany, powystawowy, a w przypadku iPhone’ów często interesującym wyborem okazuje się refabrykat. Urządzenie refabrykowane – tzw. „refurbished” – to po prostu sprzęt używany, ale odnowiony przez producenta. Podejmując decyzję o zakupie smartfonowego weterana, powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak stan urządzenia czy renoma sprzedającego. Warto zachować sceptycyzm w stosunku do atrakcyjnych cen i przetestować sprzęt przed zakupem, jeśli tylko istnieje taka możliwość.

Czasochłonny proces zakupowy wynagradza satysfakcja ze złowienia wypatrzonej perełki. Na które starsze iPhone’y warto polować? Uważam, że na dzień dzisiejszy rozsądne minimum stanowi model 7. Sercem wydanej w 2016 roku „siódemki” jest procesor A10 wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej – jest to zestaw, który na dzień dzisiejszy gwarantuje responsywne działanie najnowszej wersji systemu iOS. Ponadto wsparcie Apple’a dla tego modelu potrwa przynajmniej do września 2022 roku, zatem wbrew pozorom jest to sprzęt relatywnie przyszłościowy. Tak więc, jeśli chodzi Ci po głowie zakup używanego iPhone’a, to masz całkiem szeroką gamę produktów do wyboru, gdyż wszystkie modele od 7 wzwyż wciąż są godne uwagi. Zachowaj chłodną głowę i pamiętaj, żeby przed wciśnięciem przycisku „kup teraz” zrobić porządny research, a zdołasz nie tylko szczęśliwie wejść w świat telefonów Apple, ale ubijesz jeszcze dobry interes.

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-15

Bartosz Bartoli Olejnik

Smartfony z najlepszą baterią 2020 | Top 10
Smartfony z najlepszą baterią 2020 | Top 10

Teoretycznie producenci smartfonów z roku na rok stosują baterie o coraz większej pojemności. Jednak czy surowe liczby przekładają się na faktyczny czas działania? Oto 10 smartfonów, które osiągają najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii.

Najlepsze smartfony 2020 roku | TOP 10
Najlepsze smartfony 2020 roku | TOP 10

Co ciekawego w 2020 roku przygotowały dla nas firmy Huawei, Apple, Samsung czy Xiaomi? Wybór flagowca jeszcze nigdy nie był tak trudny. Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych modeli, które zadebiutowały w ostatnich miesiącach.

Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10
Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10

Smartfony są dzisiaj sprzętami wielofunkcyjnymi, a jednym z najważniejszych aspektów stała się jakość robionych zdjęć. Oto kilka smartfonów, które dzisiaj oferują najlepsze fotografie.