Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 lutego 2020, 08:30

autor: Ramzes

Komputer do gier czy konsola PS4 lub Xbox One?

Nie masz na czym grać? Zastanawiasz się: lepiej kupić PS4/Xbox One czy PC? Postanowiłem rozważyć wady i zalety wszystkich platform, aby odpowiedzieć, kto powinien skusić się na konsolę, a kto na komputer do gier.

Kupić teraz, czy czekać na PlayStation 5 i Xbox Series X?

Xbox Series X to konsola nowej generacji Microsoftu.
Xbox Series X to konsola nowej generacji Microsoftu.

Rok 2020 oznacza premierę konsol nowej generacji, które będą znacznie bardziej wydajne niż to, co aktualnie znajduje się na rynku. Niestety nie znamy żadnych szczegółów z oficjalnych źródeł w postaci samej wydajności, czy ceny urządzenia. Plotki sugerują, że PS5 będzie kosztował około 500$ (2300 złotych), ale dopóki nie potwierdzi tego firma zajmująca się jego produkcją, jest to zwykłe gdybanie.

Nawet biorąc pod uwagę tylko pewne informacje, jesteśmy w stanie wywnioskować, że konsole nowej generacji będą zauważalnie lepsze od swoich poprzedników. Kupno konsoli na początku 2020 roku staje się w takim momencie wątpliwą decyzją, ale nie dla wszystkich. Pamiętaj, że PS4 oraz Xbox One to urządzenia kosztujące około 1000 złotych, a konsole nowej generacji będą znacznie droższe. Jeżeli więc nie bierzesz pod uwagę komputera do gier i zależy ci przede wszystkim na cenie, kupno konsoli jest nadal jak najbardziej na miejscu.

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Jacek Ramzes Winkler

TWOIM ZDANIEM

Lepiej grać na komputerze czy konsoli?

69,3%
PC
30,7%
Konsola
Zobacz inne ankiety
Najlepsze zestawy komputerowe do gier | Ranking 2020
Najlepsze zestawy komputerowe do gier | Ranking 2020

W tym artykule prezentujemy polecane przez nas zestawy PC dla graczy w różnych kategoriach cenowych. Zbudujemy komputer za 2000, 2500, 3000 i 4000 zł oraz maszynę do grania w 4K.

PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku
PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Scarlett jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One?

Komputer do gier vs konsola – co lepiej kupić w 2019 roku
Komputer do gier vs konsola – co lepiej kupić w 2019 roku

Lepiej kupić PC czy PS4 lub Xbox One? Rok za rokiem nie milkną dyskusje związane z odwieczną niemalże wojną - konsole vs komputery. Podejdziemy do sprawy jak najbardziej obiektywnie i zastanowimy się, na czym najlepiej grać w 2019 roku?